Skocz do zawartości

Bardzo czeste zawieszanie sie 3ds Maxa na duzych pliach


drobcio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem,ze pracujac w 3ds Maxie na wiekrzych plikach,powiedzmy 200-300 MB co chwile 3ds sie zawiesza,nastepuje blad,zapisuje plik w recoverach i tak wkółko.Komp mam dosyc mocny czyli 2x Xeon 2,5Ghz+2x4GB ECC RAM+GeForce 9800GX2,wiec tym bardziej sie dziwie ze cos nie tak,a moze to wcale nie jest wystarczajaco.Wesja Maxa to 2009+V-Ray.Windows Vista 64bit.Czy dokupienie kolejnych 8GB Ramu pomoze,a moze jakies sugestie?Pomocy,bo mozna oszalec.Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na podobnej konfiguracji w pracy siedzie i spokojnie sobie radzi z takimi plikami. Chociaz wielkosc pliku w zasadzie duzo nie znaczy. Mozesz tam miec mase map ktore zapychaja RAM, albo grafe jesli chcesz je wszystkie podgladac w viewporcie. U nas czesto sie zdazalo ze jakis jeden obiekt powodowal wysypywanie sie maxa, po dlugim i mozolnym przekopywaniu sceny udawalo sie go usunac i scena wracala do zycia.

Odnosnie RAMu to nic w ciemno. Wlacz sobie Task Managera w czasie pracy i obserwuj ile RAMu jest uzywane przez komputer. Chociaz (znowu mowie o przypadkach w pracy) zdazalo mi sie zapychac RAM kompletnie, scena brala 12 GB (czyli uzywala swapa dyskowego, bo kompa ma 8gb) mielila sie potwornie wolno, ale zadnej zawiechy nie bylo. Jedyna roznica to to ze ja pracuje na win XP 64 i Max 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem co drobcio :/ też vista x64 i max 2009. Przy plikach, które mają ok 900k - 1kk poly wysypuje sie baardzo często. Także ja też podłączam się do pytania. (konfig to core2duo 2,66, ram 4gb, grafa 8600gt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sam nie używam zbyt intensywnie Maxa czy vraya , ale znakomita cześć moich klientów ( można by rzec 90 % ) kupując moje zestawy deklarowała takie właśnie ich zastosowanie , i to co teraz napiszę to właśnie efekt mojej działalności produkcyjno- handlowej :D

Przede wszystkim zawsze trzeba rozważyc czy przyczyna problemów tkwi w sprzęcie czy oprogramowaniu ( a czasem jest to konglomerat obu przypadków).

 

Typowa konfiguracja jaką proponowałem to:

płyta głowna jednej z dwóch firm( Supermicro, Intel )

pamięć - sprawdzony przeze mnie Kingston, czasami Transcend

SYSTEM (!) , zdecydowanie XP64 ( zazwyczaj taka jest własnie moja sugestia)

Innymi słowy dobre , sprawdzone podzespoły i jak dla mnie najlepszy w tym momencie system operacyjny.

Dalej:

Przynajmniej 24( najcześciej 48) h wygrzewania przy maksymalnym obciażeniu ( nie pi czy inne tego typu programy ale w tym wypadku MAX, vray, mental , a wystarczy do tego aby to zautomatyzować niewielki skrypt oraz duuuża scena do testownia tak viewportów jak i renderingu).

Daje to mozliwość wykluczenia w znacznej części podzespołów wadliwych bądź nie trzymających specyfikacji.

 

Efekty?

 

Trochę statystyki: na kilkadziesiąt zaawansowanych zestawów dostarczonych w tamtym roku dla tego właśnie segmentu użytkowników miałem 2 ( słownie dwa ) bardziej złożone problem natury technicznej ( który i tak udało rozwiązać sie za pomocą "zdalnej" konsultacji i szybkiej wymiany padniętego podzespołu ) , raz były to dyski HD i raz zasilacz (podziękowania dla sprawnego działania poczty kurierskiej :)).

 

Owszem , oprócz tego kilka razy zdarzyło sie ( już podczas pracy u klienta ) spotkać z problemami restartów i zwisów ( tak samego systemu jak i Maxa) i o ile mnie pamięć nie myli miało to również miejsce dwukrotnie ...

Po przegadaniu przy Skype kilku h i zebraniu nazwijmy to wywiadu technicznego problem został rozwiązany....

Jak okazało się w jednym wypadku jakieś problemy sprawiał deamontools (pomogło uaktualnienie do najnowszej wersji) , w drugim antywirus AVG ( wystarczyła wymiana na ten który zawsze polecam w przypadku XP64 , czyli Kasperskiego

 

Sprzęt mój pracuje w wielu miastach naszego kochanego kraju :) a nawet - pochwalę się :) - że w GB oraz Niemczech , spora cześć jego użytkowników bywa choćby i na tym forum .

Z zadowoleniem mogę napisać że ani razu nie musiałem interweniwąc fizycznie dopełniając warunków gwarancji.

Zdaje sobie sprawę że w tym momencie mój post brzmi jak kryptoreklama ale... takie są fakty.

 

kończąc...

przestrzegam przed instalowaniem ( częsty błąd) rzekomo pomocnych programów, programików i innego tałatajstwa qw tym również niestety gier... do tego nie może służyć maszyna na której pracujemy Te kolorowe ozdobniki w najlepszym razie niczego nie wniosą ( wydajność) w najgorszym zaś mogą być zmorą i to pomimo rzekomej ich kompatybilności z systemem.

Często tez problemem bywa hm... program orginalny inaczej , ale to jest już odrebny temat.

Ważne jest też przestrzeganie zasad uaktualniania systemu , sterowników jak również ( ale tylko kiedy konieczne) biosów płyt głownych.

 

pzdr

waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie jestem pewien czy to kwestia wyświetlania,bo jesli dam ukrywanie wiekrzości elementów w scenie bo np ustawiam kamere,jej sciezke do animacji i prawie wszystko mam schowane,ale plik ma 250MB i sie wylacza non stop.Wkurzam sie troche,bo brak konfortu pracy potrafi zniechecic.Wiesz poki mam na czym pisac:P prosze o pomoc

 

 

Dzieki Wallop za odpowiedz,napisalem post jeden wyzej w tym samym czasie co twój.No to tak,przedstawie ci moja konfiguracje,zeby sie upewnic ze jest ok.:

Płyta Intel D5400XS Skulltrail

Grafika:eVGA 9800GX2

Procesor:2x2,5Ghz Xeon

RAM:2x4GB Kingstone 667MHZ DDR2 ECC FULLY BUF

Zasilacz Chieeftec 1000Watt

 

Teraz zaczne usuwac Gry,poza Tomb Raider mojej panny bo mnie zje:-)

Powiedzcie Mi,zeby korzystac z takiego kompa konfortowa,nalezy trzymac czysty system,zadnych gier,kodekow,programow do otwarzania?W sumie moj komputer glównie kupilem go do 3Ds Maxa,ale równierz służy do ogladania fimów na dużym screenie,czasem jakaś gra,czy odtwarzanie muzyki.No i internet i komunikacja.Czy chcac korzystac milo w 3ds jedynie format i zadnych programow nie zwiazanych z grafika.Gry instalowalem na innej partycji,które zaczne zaraz usuwać:-)

Pozdrawiam

Edytowane przez drobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj drobcio.

Zacznę od tego abyś ( jezeli jeszcze tego nie zrobiłeś) uaktualnił sobie bios do najswiezszej wersji czyli ver. 1175 datowany na 21.11.2008.

ja swoim klientom radzę instalować kodeki przeznaczone pod x64 ( są takowe) , a że czasem nie obsługuja jakis zupełnie egzotycznych formatów... to chyba nie kłopot).

Popatrz jaki masz soft do obsługi virtualnych napedów... czasem może on być przyczyna sporej ilości problemów.

No i firewalle i antywirusy... tu to temat rzeka.

U mnie najlepiej sprawdza się sprzetowy firewall i Kaspersky.

O reszcie softu ni wspominam... bo jak dla mnie na sprzęcie do pracy powinno być tylko to co tej pracy służy....

Wypoczynek?, multimedia... a kupić sobie cos za 1000 pln i powinno wystarczyć ( oczywiscie poza najnowszymi grami).

 

pzdr

waldek

 

ps. konfiguracja jest zupełnie ok....

aha... masz zainstalowanego servicepacka do maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

service packa brak,wiec uzupelnie ten blad,antywirus AVAST,program do virtualnych napedow to demon tools v 4.10.Malo miejsca na dysku C,14GB,musze to wiekrzyc i poszukac programu typu Partition Magic pod viste 64 i zrobic wolnego miejsca na ok 100GB,sprobuje wylaczac demon toola pierw i porownac,aaa mam jeszcze pod wirtualne napedy Alkochol 120%,spróbuje zaktualizowac BIOS,powiedz mi po aktualizacji Biosu musze robic formata czy wszystko bedzie ok.Przyklad jak rozbudowane sa moje wizualki

http://www.youtube.com/watch?v=rdVEVcZIGDM

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/319de9fab906d508.html

Czyli niezbyt rozbudowane,zeby sie wieszalo chyba.Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po PIERWSZE ... wywal AVASTA...

On nie za bardzo lubi 64 B , a o moim typie już ipisałem :)

po drugie... aktualizacja Biosu w żadnym Wypadku nie wymusza reinstalacji systemu.

daemon tools ... albo odinstaluj ( najlepiej) albo podnieś do najświeższej wersji ( bodajże 4.30.3).no i o matko... po co ci jeszcze alcohol... to znaczy po co to wiemy ale za jaka cenę..... bałagan w rejestrze i cała masa cieżkostrawnych dla systemu sterowników...

 

pzdr

waldek

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

własnie wywalilem gry,alkohol trzymalem do wypalania mdf,ale go wywale,bede mial porownanie,demoona zaktualizuje,wlasnie powiekrzylem miesjce na C o 30GB jak skoncze napisze efekty,jesli wciaz bedzie zle, aktualizacja biosu.W najblizszym czasie nosze sie z zamiarem dokupienia 8GB RAmu,jak sadzicie bedzie duzy przyrost mocy?Dzieki Wallop za pomoc:-)

 

Poprawka C sie nie da powiekrzyc,bo mimo zwolnienia 30GB z innej partycji na partycji C polecenie rozszerz wolumin jest nieaktywny.Ludzie polecaja na forach GParted,czy ktos go urzywal? Alkohol wywalilem:-)

 

WALLOP, JESTES WIELKI

Same usuniecie alkoholu,daemona i gier a smiega az milo,wlasnie wlaczylem sobie scene obracam w viewportach na smooth+...i smiga jak milo:-)Oczywiscie do reszty twoich porad sie dostosuje.

Praca z 3ds Maxem znowu nabiera tempa az milo:-)

Edytowane przez drobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najblizszym czasie nosze sie z zamiarem dokupienia 8GB RAmu,jak sadzicie bedzie duzy przyrost mocy?

 

z RAMem ci juz pisalem, pierw sprawdz ile tak naprawde go wykozystujesz. Bo dokupienie dodatkowych 8gb kiedy wszystko miesci ci sie w aktualnym ramie mija sie z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobcio:

Bardzo sie cieszę :) ale spokojnie.... nic nie piszesz o Avascie... nawet jezeli teraz ci dobrze chodzi to przy updacie bazy wirusów moze byc już źle... sugeruję Kasperskiego.

i drugie... wykonaj jakis wielogodzinny maraton testowy bo inaczej moze sie okazać ze to jeszcze nie koniec problemów.

 

pzdr

waldek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wallop - wiem że co nieco wiesz o sprzęcie, ale podpowiedz KONKRETNIE co z Firewallem i Antyvirem...? Widzę że Avast zjada dość dużo zasobów i jest bardzo aktywny, ale osobiście, - prawdopodobnie jak inni userzy, - mam złe doświadczenia z innymi antyvirami.

 

Nie cieprpię na tą przypadłość co autor wątku, ale "improvement" by się przydał jakiś...

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly: dobra zasada - jak dziala, nie naprawiaj :)

Ja sie przyznam ze avast dla mnie byl poprsotu irytujacy. Mojemu dziewczeciu (informatykowi) sypnol sie caly system po jakims dziwnym bledzie avasta. W pracy na kazdej maszynie mamy AVG i zadnych problemow z nim nie ma. Z firewallami jest dziwnie, np: zle skonfigurowany Comodo firewall powodowal przycinanie sie wszystkiego. Teraz uzywam Kerio personal firewall i problemow nie mam (chociaz po chwili zabawy comodo tez byl calkiem ok, poprostu wole UI i funkcjonalnosc Kerio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam....zainteresowal mnie ten temat dlatego,że ostatnio tez mialem podobny problem - czeste resety i blue screen(nawet podejrzewałem nowe ramy - ale przeszly testy). Gier nie mam żadnych - jedyny program multimedialny to foobar. Jako antywira mam nod 32 3.0 64bit - ponieważ nie zamula mi kompa jak inne antywirusy. Zastanawia mnie ten Kaspersky - miałem go w pracy i wydawało mi sie ze był przyczyną spowolnienia komputerów (ale szefa kumpel rozprowadzał licencje:)). Od kasperskiego trzymałem sie daleko, aż teraz widze wypowiedz wallopa - który widocznie wie co mówi. Wiec mam pytanie - jaką masz opinie na temat noda 32 - czy może być przyczyną błędów, czy warto zastapic go kasperskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie "zdobywam"kasperskiego:-)

Jutro bede testowal,zauwarzylem,ze ten globus Avasta czesto sie zatrzymuje i wtedy przycina mi pewien programik internetowy.Wciaz musze powiekrzyc partycje C.Dzis bawilem sie caly dzien na 3ds maxie i bylo milo,teraz jedynie luba upomniala sie o swoje wiec musze z kompa zejśc.Jutro przetestuje kasperkiego.Kiedys go uzywalem i bylem zadowolony:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirach - Kerio używam od 2 lat... jestem zadowolony, to oczywiście wersja "personal"... a Kerio dominuje podobno na rynku zabezpieczeń serwerów. Moja Luba ma na lapku MacAfee czy jakoś tak (przyszedł z systemem)... i masakrycznie łączy się z siecią... aktualizuje itp. i nie można tego "zmanualizować", także pożera ram i nasze słabe łącze...

Ale z Avasta jestem zadowolony, chroni sieć i wogóle wykrywa, mam nadzieję - wszystkie "nieczystości"...

 

(kupując lapka ostatnio, sprzedawca polecał mi szczerze Nortona, jako że niby nowy i fajny i nie niszczy tak systemu jak poprzednie wersje. Ciekawy jestem czy to prawda.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

service pack do maxa rzeczywiście pomógł. Ale kaspersky masakra :/ nie wiem jak chroni ale jak chcę się zalogować do gmaila to wywala monit, że certyfikat jest samopodpisany. Chyba wracam do avasta, których nie krzyczy (chyba) bez potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóz... kasperski kosztuje stokilkanascie pln na rok...

nikt kto ma sie meczyć zawodowo a kaspersky sie u niego sprawdził na pewno nie bedzie miał problemów z poniesieniem takich kosztów.

Moja sugestia co do tego oprogramowania ogranicza sie tylko do XP64 , ponieważ jak juz pisałem zdecydowanie odradzam instalacje oparte na innym systemie.

Jego wybór poprzedzony był długimi i wielokrotnymi testami wielu rodzajów antywirusów. Jedyne co moge mu zarzucic ( ale co da sie albowyłaczyć , albo ograniczyć) to zbyt agresywna polityka wbudowanego modułu proaktywnego.

 

Nie wiem jakie sa wasze potrzeby co do bardzo wysublimowanych ( proszę czytać: niepotrzebnie skomplikowanych i najeżonych zbędnymi ozdobnikami aplikacji).

Ja niestety gmaila nie uzywam ( nie czuje potrzeby jego instalowania , choć prowadzę dosyć bogata korespondencję)

Co do instalacji:

Instalując kompletne systemy zawsze przekonuję klientów aby domykać je wewnętrzną siecią zaś wyjście na świat poprzez serwer plików ze sprzętowym firewallem.

W przypadku samodzielnych stacji graficznych nie mogę co prawda uzytkownikowi ( klientowi) zabronić ingerencji wg jego uznania w to co instaluje jednakże w takich sytuacjach informuje go że w takim przypadku moja f-ma ogranicza a czasem zupełnie nawet cofa gwarancję na POPRAWNOŚĆ DZIAŁANIA CAŁOŚCI INSTALACJI SIECI KOMPUTEROWEJ lub w przypadku pojedynczej stacji STANOWISKA ograniczając ją tylko do GWARANCJI sprzętowej na poszczególne podzespoły.

 

pzdr

waldek

ps. drobcio:

kaopersky tak jak i inne antiviry daje możliowośc przetestowania w pełni funkcjonalnego pakietu przez 30 dni... nie bardzo tedy rozumiem jak po 5 min mógł ci sie wywalić key :)

edit: drobcio: na czarnej liście są tylko klucze pirackie... po rostu użyj wersji trial

Edytowane przez wallop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja urzylem klucza i wyskoczylo,po 5 minutach ze jest na czarnej liscie.Przedchwila zainstalowalem Service Packa,jak narazie nie mam problemów.W sumie moglem zostawic na 30 dni w wersji trial.Jak narazie jest ok,jak beda zwisy znowu bede zastosowywal sie do kolejnych twoich punktow:-)

Dzieki jeszcze raz wielkie za porady:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do partition magica na viście... zainstalowałem wersje 8 trial i rozwaliła mi kompa. Chciałem połączyć 2 partycje. Przy odpalaniu programu pojawiał się jakiś bład i nie dało sie go włączyć. Potem nagle bsod i nie da się już visty odpalić. Nie udało sie ponownie zainstalować visty - same bsody przy wybieraniu kontrolera raid (stery najnowsze ze strony producenta). Zainstalowało sie na szczęście xp. Także radzę uważać, bo mi PM uszkodził sektory bootowe visty i naprawianie nie pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczeło Mi sie zawieszać:/

Zauwarzylem ze gdy obracam w viewportach wartość FPS spada nagle z ponad 200 do 1.A poziom RAM i CPU wciaz jest na poziomie.Scena ma ponad 500MB i zawiera ok 3,5mln polys i 5,3mln vertex.Moze karte jaką posiadam(GF9800GX2)nie nadaje sie do Maxa?caly czas mysle,ze moze problemem byc ze na partycji C jest tylko 15GB miejsca wolnego(za malo pamieci wirt)wiec zamowilem dysk nowy zeby miec porownanie jak dziala komp z zainstalowanym tylko maxem i stopniowo bede dodawal inne programy i sprawdzal dzialanie maxa na duzej scJeszcze chcialem sie dowiedziec,na czym lepiej pracowac,Direct X czy moze Open GL?Jesli chodzi o szybkość

 

Zamontowalem system na nowo na nowym dysku,dokupilem 8GB Ram czyli w sumie jest juz 16GB Ram i nie instalowalem zadnych programow,zeby sprawdzic i wciaz zawiasy.Pozostaje ostatnia mozliwość wgranie Biosu.Zastanawiam sie czy moze gdy sie dodaje pluginy,np shadery czy moze to byc powod?Myslalem,ze moze ze karta obsługuje 2 monitory,odlaczylem jeden i wciaz zawiasy 3ds maxa.Moze ta karta graf.jest do bani(GF 9800GX2 1gb memory)?Juz nie wiem co moze byc.Max sie wylacza gdy jest duzo obiektow typu drzewka,wtedy ilośc klatek spada do 1 i mniej i aczyna sie wylaczanie.Ma ktos jakieś pomysły?

Edytowane przez drobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem sie rozwiazal po przejciu z Vista 64 na XP 64,jedynie z czym na Xp nie moge sobie poradzic,to stworzenie ekranu dual view,czy na XP64 sie nie da??Jeden ekran mam na DVI a drugi na HDTV ,dziala albo jeden albo drugi anie nie oba naraz na niezaleznych ekranach.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi chyba przez HDMI...? No chyba że masz odgląd montażowy podłączony... odpowiedź znajdziesz na forum producenta karty, napewno (możliwe że to tylko kwestia sterownika). ale jeśli przez HDTV to chyba strumien Video karta wysyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn na Vicie koszystalem jednoczenie w trybie 2 pulpitów.Posiadam dwa zlacza DVI i jedno HDMI,wiec na jednym DVI podlaczony monitor a na HDMI telewizor i jak zaznacze Extend my windows...i aply, extend.. znika.W ustawieniach Nvidia widac monitor i TV ale nie da sie niezalerznie sterowac rozdzielczością(monitor 1680x1050,LCD 1920x1080)no i na TV wciąż ciemność

W zakladce Select the multu GPU focus display jest do wyboru jeden lub drugi monitor,i mozna zalaczyc jeden lub drugi ale nie oba naraz zeby byly dwa pulpity.Stery Nvidia najnowsze od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności