Skocz do zawartości

MacBook Pro 2.93GHz 17" czy HP Elite Book 8730w 3.06Ghz 17"


Gość dziauka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dziauka

Witam!

 

Mam pytanie, może ktoś mi coś podpowie i pomoże w podjęciu decyzji ? Mianowicie szukam przenośnej stacji roboczej, sprzęt potrzebny mi jest do pracy na programach typu:

 

- Adobe Photoshop

- Adobe Illustrator

- Adobe Premiere

- Adobe After Effects

- Adobe Flash

- no innych programach do obróbki foto-video

 

Bardzo często jestem poza domem więc stąd ten wybór w kierunku laptopa. Poszperałem troszkę w necie i zainteresowały mnie te pozycje :

 

- HP Elite Book 8730w - IntelŸ Core™2 Extreme X9100 (3,06 GHz, magistrala FSB 1066 MHz, 6 MB pamięci podręcznej L2)

 

- MacBook Pro 2.93GHz 17"

 

Przyznam, że nie miałem doczynienia jeszcze z Mac'iem, aczkolwiek mam nieokiełznaną ochotę w zakupie tego sprzętu. Jeśli ktoś by znalazł chwilkę czasu i miał okazję widzieć bądź pracować na wyżej wymienionym sprzęcie, był bym bardzo wdzięczny za wypowiedź. Ewentualnie jakieś inne propozycje.

 

pzdr

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja pracowałem chwile na MacBook Pro tylko, że 15 calowym. Cały pakiet Adobe działa bardzo fajnie. Cały system to też całkowicie inna bajka niż Windows (oczywiści na plus :P). Jednak w przypadku Appla jednak dość sporo się dopłaca za samą marke. Dla jednych jest to do przełknięcia, dla innych nie. Osobiście jestem wielkim zwolennikiem Maców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ta konfiguracja jest przeceniona glownie przez procek. Troche nie widze sensu robienia z lapka maszynki do mielenia poligonow. Cena-wydajnosc nigdy nie dojdzie nawet blisko stacjonarki. Sam musialem sie wpakowac w przenosna stacje robocza, ale 17 calowy dell za 800 funciakow spokojnie spelnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu tez miałem taki dylemat - tez myślałem o macu. Z tego co słyszałem mają problem z chłodzeniem ponieważ powietrze wciagane jest przez klawiature (nie maja otworów na spodzie czy cos). Ja kupiłem sobie Della Precision m6300 i jestem zadowolony - naklejki na spodzie poodklejały mi sie od renderowania, wylałem na niego red bulla (wymieniałem klawiature) ale żadnych problemów nie było nigdy.Wcześniej też miałem laptopa Dell ale 15 cali. Teraz gdybym miał kupowac to wziąłbym Precisiona m6400 - mozna go nieźle rozbudowac w przyszłości.

 

no i ten wygląd - siedziałem raz na uczelni a laska obok mnie "ale grat" - nie zwraca niepotrzebnie zainteresowania

 

własnie zauważyłem ze myslisz nad 6400 - ale cena to jakas masakra, widocznie pamiętałem cene promocyjna ze strony della

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności