Skocz do zawartości

Monitor 24


billyy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tego co widzę to dość drogi, ale na dobrych parametrach zbudowany monitor. 27 cali + PVA + 178 Stopni + Full HD = Bardzo niezły monitor.

 

Chodź myślę że za tą cenę da się znaleźć coś lepszego. Mimo że to Full HZ, to jak na monitor 27 wydaje mi się mało, widziałem więcej w takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Samsunga na pva, jest dobry, nie mam zastrzeżeń. Jeśli więc potrzebujesz dużego monitora 27 cali to pewnie ten też będzie dobry. Jednak posiadam też monitor NEC na matrycy s-ips. Stoją obok siebie. I ten Nec jest po prostu lepszy, ma ładniejsze gradienty, lepsze odwzorowanie w cieniach. Do pracy z kolorem nadaje się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam cos naprawde dobrego , kazdy poleci EIZO ale 27' to koszt 8yus :) a mozna cos prawie podobnego kupic taniej :) jesli chodzi o NEC jakos mi firma nielezy takk samo jak DELL nie wiem czemu.... jesli posiadacie jakies modeli 24' dobrej jakosci podobne do EIZO w cenie 3500zl podajcie model Pozdrawiam .sIEMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam ma dylemat, też chce kupić monitor 24, wyszukałem np takiego hp lp2475w, podjarałem się ze to h-ips, już miałem go kupić ale poczytałem trochę na forach o nierównomiernym podświetleniu, jakiś przebarwieniach i klops, czar prysł. Prawdopodobnie dałoby się wybrać jakis egzemplarz ale... z kolei myślę tez nad EIZO S2431W ale cena 3600 jest dość odczuwalna, niby mogę zapłacić wirtualna kasą z karty kredytowej ale to jak się okazało też nie jest takie proste - w połowie sklepów nie można, w drugiej cena dochodzi do 4000... jak nie rozwiąże dylematu to pewnie kupię tymczasowo jakąś używkę i poczekam na zmianę kursu dolara.

 

dokturpotfor.. ten NEC... kalibrowałeś go? wart zakupu? jakoś tak mi wygląda na standard do zastosowań ogólnych raczej...nie ufam mu zbytnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jest 8 bitowy wiec co najwyzej mozna go skalibrowac softwarowo, albo

mnoznikami R,G,B. W Bit'cie (tam go w krakowie kupilem) mi go skalibrowali na

sRGB K6500 i rozrzut byl +- 150K na obrzezach, w centrum duzo mniejszy.

(skalibrowany na 50% jasnosci, 50% kontrastu). ale przyznam szczerze co do

procedury nie orientuje sie wiecej, dokladne odwzorowanie koloru nie jest mi

potrzebne (glownie programuje). Gosc tez zmierzyl rownomierne podswietlenie

matrycy i powiedzial ze jest ok (na obrzezach bylo po 8-12% slabsze). Zero

bad pixeli po roku. Bardzo dobre 'katy' (w specyfikacji jest niby 176 st., ale

tak na serio to przy takich wychylach juz obraz wyglada nie tak, za to tak z

60-70 (czyli ze 140 st.) w na lewo i na prawo nie widze zmiany koloru).

Glownie na nim klepie kod i robie w maxie, ale zdarzylo sie tez ogladnac film

czy pograc w Fallouta 3. Porownujac go z monitorami ktore nam stoja w

kanciapie (iiyamami 17-22" seria E, jakimis smieciowymi LG, czy z laptopow)

to matryce ma zarabista. Mialem przez jakis czas eizo s1932 10bitowy i

skalibrowany ale moje oko nie zauwazylo roznicy :). Idz do sklepu i sobie go

ogladnij :). w ogole to planuje sobie kupic drugi taki. Moze powinienes

sie zainteresowac modelem 2490WUXi, on ma 12 bitowy lut i gamme i matryce

sips ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, 2490WUXi jest przedni tylko cena cały czas 4000 :( eeee, mam jeden lcd 21 cali, chciałem dołożyć 24, żeby mi się ładnie pole widzenia rozszerzyło, ale chyba jednak na nic dobrego powyżej 22 cali nie starczy mi kasy, swoją drogą muszę zerknąć w sklepie na 22 cale wide, może nie jest wcale taki mały :) Generalnie gdybym miał wybierać to wolałbym EIZO S2431W lub 22', bo bez kalibracji obraz jest w nim w porządku, a dodatkowy wydatek na kalibrator juz mnie zrujnuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki wynalazek i po kalibracji już nie narzekam a nawet powiem więcej, jest dobrze;)

http://www.fujitsu-siemens.com/products/displays_projectors/premium/scenicview_p24-5_eco.html

http://sp.fujitsu-siemens.com/dmsp/docs/ds_scenicview_p24w-5.pdf

 

Minus to 8 bitów. W gradientach trochę to widać.

 

Ale jeśli chcesz wydać 3500 to ja bym brał Eizo S2431W

http://www.ceneo.pl/704971?gclid=CKKt_9Oh2JgCFRVJtAodyhm2cA

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny nec spektra view za 5 tysi chyba kupisz 26 cali (cena z czerwca 2008) a ponoc jakosc obrazu jest taka W eizo color EDGE!!! i lepsza matryca. Osobiscie nie mialem do czynienia z tym ale 2 rozne osoby mi to wkrecaly (fotograf i sprzedawca maniak), wiec calkiem mozliwe.

Warto naprawde szarpnac sie na profesjonalne monitorki oile ci to budrzetu nie rozwali:)

Aha nie kupuj tych tanich Eizo bo sa znacznie gorsze.Wtedy lepiej neca lub dela zwyklego kupic.

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to nei rozumiem po co kupowac 27" ktore rozdzielczosc ma taka sama jak 24"

Bedzie na tym wiekszy pixel czyli mniej 'dokladny' obraz.

Za ta sama cene masz 24 Eizo ktore ma napewno znacznie lepsza matryce i kolory a tą samą rozdzielczosc.

 

Jesli zalezy Ci na malo dokladnym, prezentacyjnym monitorze to juz lepiej dolozyc pare groszy i

kupic telewizor 32" z full HD.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyzwoity monitorek 24 cale eizo to niestety 5k w gore.A absolutna miazga to eizo color edge za 7 k.

Jesli ten nec spectra view jest taki dobry to nic tylko kupywac , ja zrezygnowalem z niego bo mialem juz jedna 24 i nie chcialem miec innej wielkosci drugiego mojnitora.

samsung i dell to znacznie gorsza liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak uwas ale umnie jakos lcd kiepsko chodzi moze zla wysokosc ustawienia monitora....gdy siedze za nisko to niewidze prawie gornej czesci obrazu gdy pracuje w ciemnych kolorach np czarny braz mozna powiedziec sa tak przyciemnione ze musze wstac i patrzec z gory :) zeby zobaczyc wszystko dokladnie co znajduje sie na monitorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam jakiegos samsunga 22 moja rezerwa :) ale szukam cos konkretnego zeby kolory ktore widze byly identyczne jak do druku w drukarni ...podobno teraz wykonalem projekt i litery czerwone tak jak widzialem wydrukowaly sie w brazie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalibrator sobie daruj raczej,monitory eizo sa kalibrowane fabrycznie ,jak ci cos nie bedzie siedzialo to zawsze mozesz dokupic ale watpie .. a to ze masz takie jazdy z kolorami na samsungu to sie nie dziwie, dla mnie szajsungi to najgorsze moniotry.MYslales billy o tym necu spectra view?

 

edit: w http://www.chstudio.com.pl jest mozliwosc wypozyczenia monitora i przetestowanie lub ewentualie zamowienie kilku mopdeli do prezentacji na miejscu. Ale z drugiej strony ciezko cos w pare godzin ocenic.

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą niższą półkę cenową. Gdy szukałem monitora 24 cale, czytałem sporo opinii i sporo modeli oglądałem. Po zwrocie Hp 2475w i rezygnacji z Della 2408 ostatecznie wybrałem najtańszą opcję Benq fp241w, bo tak naprawdę w przedziale od 1300-2500 nie ma sensu do niczego dopłacać. Różnica jest tak niewielka a monitory jedynie wymieniają się swoimi charakterystycznymi wadami. Na absolutnie idealnym odwzorowaniu koloru mi nie zależy. BTW Eizo 2431 jest wg mnie nie opłacalny w cenie 3500-4000zł. Okastrowany model z matrycą PVA, która i tak nie pozbędzie się swoich wad.

Wiele osób wpada w zachwyt na samą myśl o Eizo, a tymczasem wiele firm już ich dogoniło a nawet podniosło wyżej poprzeczkę. Kupując kolejny monitor, brałbym pod uwagę tylko modele na matrycy IPS. Nec 2490 jest moim faworytem. Choć obecnie wolałbym poczekać na jakąś nową technologie. A jeśli chodzi o przekątną, to powyżej 24, od razu na 30 cali. Po co mi większy monitor z większym pikselem i z takim samym obszarem roboczym? Z drugiej strony im większa matryca tym trudniej ją równomiernie podświetlić, problem ponoć poważny w niektórych Necach 2690 czy profesjonalnych HPkach. Jeśli szukasz "ochów i achów" to pewnie zadowolisz się Eizo CE lub jakimś LaCie na diodach. Ale za cenę 8-10k chyba zdecydowana większość będzie zachwycona, choćby miała sobie wmówić że dokonała trafnego zakupu. Jeśli kupowanie takiego monitora jest rzeczywiście uzasadnione to czemu nie. Najważniejsze żeby dokonać racjonalnego wyboru.

Kalibrator raczej przyda się dopiero po sporym czasie użytkowania, żeby jednorazowo skorygować parametry. Eizo jak pisał jacenty są fabrycznie kalibrowane.

PS. ten kolor brązowy w wydruku zamiast czerwonego to raczej na 100% wina profilu. Jeśli jakikolwiek monitor miałby takie przekłamania, chyba natychmiast wycofaliby go z produkcji jako niezdatny do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu w czerwcu ten monitor koszrtowal ok 5 k ,ten artykul jest z 2007 poszukaj na skapcu albo zadzwon do jakis firm co zajmuja sie sprzedarza.Kursy walut ostatnio sporo namieszaly:(

MUddy nie zgadzam sie z tym dosciganiem , chociaz przyznaje nie znam sie na tych najnowszych modelach z matrycach ips bo na nich nie pracowalem.Sam pamietam jak kupywalem to czytalem mnostow testow pytalem kumpli itp. Wkoncu sie wkurzylem i kupilem se to Eizo.I dla mnie to bomba i mam spokoj z monitorkiem na jakies 4 lata.Jakosc podwietlania matrycy jest wpyte ,kolory i kalibracja taka ze zawsze ustwaisz je do innego monitora typu dell czy samsung natomiast tych drugich nie ustawisz za chiny do eizo.Oczy przestaly mnie bolec mimo ze wczesniej pracowalem juz na lcd.NOI co eizo ma potezne radiatory wiec prawie sie nie grzeje.Nie jestem znowu jakims tam maniakiem Eizo mi poprostu ta marka siedzi bo jest naprawde solidna i pewna.JAko secundary uzywam della i samsunga i naprawde widac roznice...

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość henryg

tez ostatnio rozgladam sie za monitorem 24 cale

bralem pod uwage Hp 2475w i Della 2408 ale najciekawiej wyglada NEC MultiSync 24WMGX3 - recenzja http://www.prad.de/en/monitore/review/2009/review-nec-24wmgx3.html

 

glowne zalety to matryca AMVA, 10 bitowy korekcja, swietne odzworowanie kolorow, niski czas reakcji a cena minimalnie wyższa niz wspomniane hp i dell

 

ktos uzywal i moze podzielic sie wrazeniami?

 

hen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu tez sie nad nim zastanawiałem, nie pamiętam już co ale chyba cena mnie ostatecznie pokonała, wziąłem Eizo s2431w, rewelka, pierwsze co uderza i co zdecydowanie wpływa na jakość pracy to fakt, że z jasnością monitora można zjechać do minimum a biel pozostaje cały czas biała, ekran nie wypala oczu. To duzy plus. Baardzo duży. Obok stoi stary Samsung 214T, niby niezły monitor w klasie domowej, PVA itd, ale jego biel przy akceptowalnej jasności nie wywołującej u mnie odruchu natychmiastowego zakupienia okularów przeciwsłonecznych, wygląda jak stara wypłowiała szara skarpeta. Jeżeli ktoś lubi pracować wieczorami przy słabym oświetleniu to niech zwróci na to uwagę. Na sklepowej półce przy typowym marketowym, czy sklepowym oświetleniu wszystkie monitory jarzą jak diabli i nie jest to zbytnio zauważalne, ale potem na biurku przy wygaszonym świetle okazuje się że regulacji w tym zakresie nie ma i jesteśmy skazani na lampę halogenową w która patrzymy się kilka-kilkanaście godzin na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności