Skocz do zawartości

Priority low/normal


Gość tomaasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomaasz

Witam !

Udało mi się ostatnio odpalić render na dwa kompy. Niestety maxwell ma domyślnie ustawiony low piority (a chciał bym na normal) i nie wiem gdzie mogę zmienić tą opcje,ponieważ nie jest ona wyświetlana po podłączeniu dwóch komputerów.

 

Prosił bym o pomoc, z góry dziękuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość tomaasz

no właśnie nie bardzo... przynajmniej ja nie wiem jak. Próbowałem i mi to nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za renderowanie po sieci odpowiadają aplikacje SERVER

 

musisz wejść do właściwości (prawy myszki na ikonce SERVER) i w pojawiającym się oknie znajdź linię komend i skasuj wpis -p:low

 

musisz to zrobić na kazdej maszynie renderującej

 

... nie wiem czy to cokolwiek da. Jeżeli komp nie robi nic innego poza renderowaniem to przestawieni mu priorytetów mało (nic) zmieni, ale jeżeli testy wypadną pomyślnie to daj znać . nawet 2% oszczędności czasu to zawsze coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomaasz

Wielki dzięki!! usunąłem ten wpis jak mówiłeś i rzeczywiście nie pokazuje mi się już po włączeniu "low priority"! muszę tylko zrobić próbę z drugim kompem, ale na razie nie mam go przy sobie. Jak go będę miał to spróbuje!!! jeszcze raz dzięki! pozdrawiam!!

 

p.s. apropo przestawienia priority...to daje duże bo porównywałem osiągi na jednym kompie! przez co chciałem to zastosować na dwóch kompach!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje testy potwierdziły tamte stare spostrzeżenia. Zmian priorytetu nie ma wpływu na szybkość renderowania. Oczywiście w sytuacji kiedy komp tylko renderuje, bo jeżeli dodatkowo na nim coś robimy np. w maxie to faktycznie może mieć to wpływ, tylko, że wtedy spada komfort pracy jak procek jest obciążony w 100% przez render o priorytecie NORMAL.

 

Przy zmianie na wyższy priorytet można sobie skutecznie zablokować kompa. Otworzenie okna z paska aby je zamknąć może trwać dobre kilka chwil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności