Skocz do zawartości

Lektury o tematyce 3D Max i nie tylko


Andrzej1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałem się dowiedzieć jaką książkę albo tutoriale polecacie początkującym i nie tylko na forum widziałem kilka podanych książek lecz nie wiem czy warto kupić jak narazie używam 3D Max Studio 7.Znam kilka podstaw mam jedną książkę która jest do kitu bo opisuje kilka nie kompletnych funkcji Maxa a na forum nic nie mogłem znależć na ten temat więc jeśli ktoś zna jakieś dobre ksiażki to prosiłbym o tytuły oraz autorów i krutki opis co mniej wiecej można się tam nauczyć albo jeśli istnieje już taki post to prosiłbym o poinformowanie o tym.Z gury dziekuje.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poszukaj na helionie - jest tam tego od groma. Polecam przeszukanie sieci pod kątem podstaw 3ds max'a - również materiałów od groma, niekiedy napisanych bardziej przystępnym językiem, niźli wersje książkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem heliona nawet tu na stronie lecz nie wiem co by było dobre dlatego chciałbym poznać opinie ludzi którzy już czytali bo mam 1 książkę ale to jest dno ponieważ jest tam tylko kilka funkcji opisanych z grubsza i to wszystko a ja szukam czegoś obszerniejszego z dokładnym wyjaśnieniem bo często opisuje się funkcje które znam a te co nie znam to piszą że to łatwe i nie opisują a nie chce też książki co mi napiszą że jak pokręce scrolem to sobie będe przybliżał i oddalał wole wyjaśnienia każdej funkcji.

 

 

Ps.Jakby ktoś miał na tyle czasu i ochoty to byłbym wdzięczny za poświęcenie 30 minut na kilka pytań gdyż mam małe problemy podczas modelowania i nie moge usunąć ich.A to nie tylko to mi chodziło o o np. Animacje, Programy wspułpracujące itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia 3ds Max 8 to w zasadzie przepisany manual Maxa. Tragicznie sie to czyta, ale swietne jako reference jesli szukasz jak cos dziala, albo czy max ma jakas tam funkcje.

 

Ps.Jakby ktoś miał na tyle czasu i ochoty to byłbym wdzięczny za poświęcenie 30 minut na kilka pytań gdyż mam małe problemy podczas modelowania i nie moge usunąć ich.A to nie tylko to mi chodziło o o np. Animacje, Programy wspułpracujące itp.

 

napisz w odpowiednim forum temat z zapytaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia 3D Max Manual

 

nie mam pojecia, nigdzie tego nie napisalem

Biblia 3D Max to ksiazka, jak przegladales heliona to powinienes sie na nia natknac

Manual Maxa to to co masz po F1. Spis wszystkiego w maxie i jak jestes cierpliwy to w zasadzadzie wszystko co ci potrzeba zeby go poznac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie zamówiłem z heliona 3D max 9 mam nadzieje że się przyda a jeśli by ktoś wiedział coś na temat czarnej księgi animatora byłbym wdzięczny i czy ta książka jest aktualna czyli odnosi się do nowych wersji maxa bo zastanawiam się nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna księga animatora to ksiąka, która była wydawana w czasach 3dsmax v. 3.

Trochę rzeczy się pozmieniało, ale jeśli chcesz mieć książkę o animacji (z przykładami, gdzie co można wykorzystać i jak to zrobić w 3dsmax), możesz się zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako ze moj angielski lezy i kwicy tez inwestuje w książki:

 

3DS Max 9 Ćwiczenia Praktyczne - najtańsza i najwspanialsza ksiązka jaką czytałem, idealna dla początkującego, dzięki niej do dziś korzystam z max'a, polecam kazdemu ktory zaczyna zabawe z maxem ;)

 

3DS Max 9 Animacja 3D od podstaw - jest to niemal to samo co w.w. książka, lecz rozwinięta dodatkowo o animacje, równiez polecam (ten sam autor).

 

3DS Max Leksykon Kieszonkowy - niezastąpiona rzecz w przypadku korzystania z tutków gdzie jest napisane aby zastosować jakieś narzędzie np. " Teraz użyj MeshSmooth" a nie jest napisane gdzie on się znajduje, w leksykonie szybko go znajdziemy ;)

 

3DS MAX 8 Biblia - 3 słowa wspaniale opisujące tę ksiązke "Manual po polsku" wszystko to co w manualu (intrukcja obslugi) z tym ze po naszemu ;)

 

^^ - wszystkie w.w. ksiązki posiadam i jest to moja ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest "nie tylko" dla tego dorzuce jeszcze mały news

 

Książka „Polski film animowany” w sprzedaży

 

„Polski film animowany” to pierwsze tak obszerne opracowanie historii polskiej animacji, od jej zarania do współczesności. Książka zawiera informacje o najważniejszych produkcjach, które powstały w naszym kraju. Znajdziemy tam opracowania takich dzieł jak „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego czy „Piotruś i wilk” angielskiej reżyserki Suzie Templeton, a zrealizowanego w łódzkim Se-Ma-Forze. Dodatkowo filmy takich artystów jak Tomasz Bagiński („Katedra” oraz „Sztuka spadania”), Wioli Sowy i Izabeli Plucińskiej, które nieprzerwanie sięgają po najwyższe laury na całym świecie. Książka w cenie 39,90 zł dostępna jest już sprzedaży.

 

Źródło: Platige Imaga Community

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności