Skocz do zawartości

[Vray] dwa problemy po nowej instalacji [3dsmax9]


jckob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zainstalowałem sobie maxa 9 i vray`a i mam dwa problemy, moze ktos bedzie w stanie mi pomóc

1. Po zainstalowaniu vray w materiałach zostały ustawienia z mental raya. Jakies przykladowe materiały. Ale gdy wlaczam okienko z materiałami trwa to godzinami bo się długo wczytuja a pozatym sa nie do uzycia.

2. Drugi problem to po wyrenderowaniu zobaczylem jakies małe szumy ktore sa rownomiernie rozłozone. Pierwszy raz widze takie cos moze wie ktos jak to zwalczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ad 2. Tego typu materiałów vray nie obsługuje. Jesli Ci się standardowo ładują to przy wyborze rendera odchacz kłódkę i zostaw default render dla materiałów.

Ad 1. Masz aktywne Indirect Illumination ? Jeśli tak to wstaw jakieś światło do sceny lub tez włącz skylight, wyłącz defaul lights i sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie nie myle odpowiedz jest prosta - ten vray ktorego masz nie jest najnowsza wersja :P

 

dla scislosci najnowszy jest 1.50 sp2, Ty prawdopodobnie masz cos w okolicach RC3 moze wczesniej. sprawdz sobie. Mialem podobny problem ze starszym vrayem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, varay to wersja 1.50 SP2. Ale zaraz jeszcze moze sproboje odwrotnie i zainstaluje wersje RC3. Troche dziwnie bo ustawilem swiatlo w scence i Indirect Illumination i nadal sa te znaczki, ale przypadkiem wyrenderowalem dwa razy pod rząd tą samą scenke bez zmieniania czegokolwiek i znaczki znikneły. Tylko bez sesu zebym renderowal zawsze po dwa razy bo wykonczy mnie to czasowo:). A co do materiałow, zaznaczylem tak jak mowiłes i nadal sie pokazuje to samo ale teraz blyskawicznie te materiaały mi sie wgrywają. Jest taka mozliwosc zeby zapsiac na stałe jakies ustawienia z materiałki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej sie da, możesz zapisać by max wczytywał inne materiały przy starcie tak samo jak na przykład,żeby sie automatycznie uruchamiał z innym niż defaultowy rendererem. Max takie dane odczytuje z pliku,który jest sceną, plik ten znajduje się w głównym katalogu tylko zabij mnie,a sobie nie przypomnę nazwy,a nie mam pod ręką kompa,a tym bardziej maxa,ale myślę że sam dojdziesz,który to. I teraz tak otwierasz program zmieniasz w scenie co tylko dusza zapragnie i nadpisujesz ten plik o którym mowa wcześniej. Nie pamiętam za dobrze,ale w 3dsmax.ini znajduje się chyba linia odpowiedzialna za materiały w material editorze i tu też by się dało,ale i tego teraz nie potwierdze.

 

Edit: Przypomniałem sobie:) . Nazwa pliku to maxstart.max .

Edytowane przez La R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik ten znalazłem i z ta kwestia sie udało. Ale wciaz nie wiem co z tym vrayam, narazie popracuje sobie na nim ale i tak mnie to meczy i bede musial to rozgrysc. A jeszcze jedno pytanko, czy mozliwe jest ze nowy max wymaga wiecej od komputera? bo jakos mi render długo trwa. Zwyczajna scenka jakis prosty model ze swiatlem vray i czekam okolo 2-3 minut co na wczesniejszym maxie mi zajmowalo moze 30 sekund. Kurcze moze cos z tym vrayam jest nie tak...hym. Aha...dziekuje za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności