Skocz do zawartości

2500zl - bez monitora


ptaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Pomozcie prosze, bo ostatnio jak skladalem komputer to byly czasy grafiki na agp :P

 

Dysponuje kasa ok 2500zl i potrzebuje w miare fajnego kompa do 3d (maya,mudbox).

Zalezy mi zeby elementy byly solidne i trwale a nie wyzylowane. nie znam sie na podkrecaniu itp :)

 

1)Z tego co poczytalem chcialbym miec jednak 4 rdzenie (moze nieslusznie).

Poleccie prosze jakie elementy (plyta, grafika, procesor, obudowa+zasilacz, jakie dyski/dysk) najlepiej jak ktos ma juz taki gotowy sprawdzony zestaw i jest zadowolony :) mysle tez zeby to smigalo pod xp 64.

 

2) jaki sklep polecacie?

 

3) ostatnie pytanie.. wygodniej 2x 20cali czy raz 24?

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc.

 

ps: moze byc max do 3000zl :P

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do monitorków też się zastanawiałem nad 24 czy 2x20. Po praktycznym wypróbowaniu wybrałem zdecydowanie 2x20. Większa przestrzeń, większa wygoda (zwłaszcza jeśli mają panel obrotowy). Ważne, żeby były identyczne lub o zbliżonych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

ok dzieki

a co do zestawu to moze 2 rdzenie i takie cos?

 

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX - 719

Asus P5Q PRO - 587

A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX - 225

Sapphire Radeon HD 4870 (11133-00-20R) 512MB DDR5 PCI-E BOX - 785

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) - 206

Samsung SH-S223F/BEBE czarny OEM - 79

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S 620W - 295

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna – 139

 

a moze np jakiegos gotowego hp z allegro? czy lepiej samemu skladac?

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego przedziału cenowego to zdecydowanie samemu składać bo można nabyć gotowca z jakimś badziewiem w środku. Inaczej sprawa się ma z jakąś high endową stacją graficzną. Tam można już sobie poszaleć przy kupowaniu gotowego zestawu.

Procesor i płyta jak najbardziej ok. bo jeśli używasz mudboxa to pewnie głównie modelujesz.

Zastanowiłbym się może nad tym pentagramem bo raczej ta firma nie ma zbyt długiej historii na rynku zasilaczy i robiła wcześniej średniej jakości zasiłki. Osobiście wybrałbym Chiefteca albo inną sprawdzoną firmę. Są może nieco droższe ale na zasilaczach się nie oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki :) skladam sam..

Dostalem rade na forum komputerowym o takim 4-rdzeniowcu:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 920 Quad-Core /2.8GHz, 8MB, 125W, BOX, AM2+/ 839 zł

Płyta główna: AsRock A780GXE /AMD 780G / 315 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5 210 zł

Dysk twardy: Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS] 220 zł

Karta graficzna: Gainward Radeon HD4830 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 469 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D SATA (black) 99 zł

Obudowa: Sharkoon Rebel 9 Economy Edition /Black/ 149 zł

Zasilacz: Tacens VALEO 460W rev.2 169 zł

Suma:

2470

 

Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę napisać z własnych doświadczeń, nie wiem czy robisz zakupy budżetowe, więc tego nie uwzględnię.

 

1.Zamiast radka bierz geforca, nie będziesz miał problemów ze sterami, współpracą z softem itp. Aczkowiek gainward sam w sobie to dobry wybór. Użytkowałem dwa gainwardy geforce i żadnych problemów, wysoka wydajność.

 

2.Kup sensowniejszy ram, zyskujesz większą stabilność podczas pracy, polecam Patriot lub OCZ. Pracuję teraz na patriotach i na kingstonach, najprawdopodobniej soft się kładzie przy większych operacjach właśnie przez kingstony. Na patriotach full stabilność.

Różnica chociażby taka, że na patriotach są firmowo radiatory a na kingstonach nie ma.

I 8GB nie 4 bo Ci zbraknie w końcu jak będziesz zbrushował, chyba, że dociułasz i dokupisz później.

W podobnej cenie jak napisałeś powinieneś dostać patrioty 4GB PC800 CL4.

 

3. Dysk na 32MB cachu weź a nie na 16, szybszy zapis i odczyt, przy 3d i dużych modelach to się sprawdza. A najlepiej dwa takie same i zepnij w raid. Lub jeden 10000 obrotów, ale to chyba drożej wyjdzie niż dwa takie same w raidzie.

 

4. Procka plus płyty nie bede doradzał, kiedyś preferowałem amd+ecs(budżetówka), a jak nadeszły lepsze czasy zacząłem preferować intel+asus.

 

No ale rozumiem, że budżet jest budżet, cieżko bez kompiutera wytrzymać.

 

Monitor:

Co kto lubi i potrzebuje.

Ja mam raz 24" nec na pva, w robocie mam to samo + mała iyamka.

Raczej modeluję/maziam.

Do postprodukcji, after, fusion najlepiej dwie krowy.

Do modelowania/malowania najlepiej bierz 24" + jakiś mniejszy (np 19-sta tania), na koncepty, referencje itp.

 

Pamiętaj, że monitor na matrycy pva to też nie mały wydatek (kolejne 2-2,5 klocka), ale kolorki, brak gradientów przy zmianie kąta widzenia z góry na dół są warte ceny.

 

pozdrawiam i najlepszego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4GB (2x2GB) PC800 CL4 LLK

czy

4GB (2x2GB) PC800 CL5 ?

(dokupie w pozniejszym czasie jeszcze 4)

 

 

 

Gainward GeForce 9800GTX+ 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI [9800GTX+ 512-TV-DD]

czy

Gainward GeForce 9800GT GoldenSample 1024MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI [bP9800GT-1024-TV-DD-GS] ?

a z tym intelem - plyta i prockiem to jaki jest mniej wiecej odpowienik?

 

dzieki za duza pomoc :)

lada dzien zamawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć CL4, krótszy czas dostępu.

A co to jest LLK to nie mam pojęcia.

 

Co do karty, na mój rozumek to jest tak:

GTX ma szybsze zegary, ale ma mniej pamięci. Więc do grania by był raczej lepszy, bo wielkości textur i tak są optymalizowane a przemiał danych jest szybszy.

 

GT ma więcej pamięci, więc jednocześnie więcej danych wejdzie, jeśli pracujesz na wievportach z dużą ilością textur, czyli najprędzej modele realtime do gier.

W renderingu karta Ci nie pomoże.

 

Generalnie ja wychodze z założenia, że jak się nie gra albo gra bardzo mało, nie ma co w kartę ładować pieniędzy. Sam używam Gainwarda 9600GTS (bodajże 512MB, nie wiem w tej chwili jaka szyna nawet), więc niezbyt ciekawego.

Falout śmiga, GTA4 skakało jak odpalałem, prawie nie gram a do grafy starcza w zupełności jak dla mnie.

 

Nie wiem jaki by był odpowiednik, ale dziś składaliśmy z kumplem zestaw i stawialiśmy

na Q9300 - zegar 2.5, w dość optymalnej cenie. Ok póltorej stówy droższy był Quad z zegarem 2.66 więc można 150 zaoszczędzić.

Do tego doszła płytka P5QC - z obsługą DDR3 do 8GB na szynie 800 lub 1066 w cenie bodajże 419 zł. Ale płytki ani nie polecam ani nie odradzam, bo się nie rozeznaję w chipsetach zupełnie. Zwykle patrzę tylko na markę i możliwość rozbudowy. W przypadku tej płytki, jest taka na teraz, ale czy na zaś, nie jestem pewiem.

No ale jak chcesz mieć możliwość upgradu, to trzeba bulić, więc wóz albo przewóz.

 

Wiesz nie będę Cię na siłę przekonywał do intela, bo to co podałeś też może być okej, niegdyś używałęm amd-ków i było ok.

A ta konfiguracja co podałeś: AMD z zegarem 2.8 + dość tania płytka, czemu nie. Intel 2.5 w podobnej cenie będzie a płytka droższa. No ale chyba intele i tak są szybsze, nie wiem.

 

No i nie traktuj mojej wypowiedzi jako rady experta.

Opisuję swoje doświadczenia.

Podsumowując, mogę napisać z czystym sumieniem, że lepiej kupić geforca niż radka i dobrą pamięć:)

 

pozdrówki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja,

Phenom II 920 ma osiagi w maxie troche lepsze niz q9400 a Phenom II 940

troche gorsze niz q9550. Jesli nie chcesz overclockowac wez sobie 920,

zaleta 940 jest odblokowany mnoznik (choc i na zablokowanym ludzie robia

600-800 + mhz). Mi radeon 4870 chodzi bomba (max 64 bit w dx9) z dwoma

czterordzeniowymi shanghaiami. Jak masz dodatkowe 500 zl to wez sobie

dokup ramu do 8 gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności