Skocz do zawartości

The Curious Case of Benjamin Button VFX


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak dawno, bo szóstego lutego, miała miejsce premiera (Kraj) najnowszego filmu reżysera - Davida Fincher'a... O świetnych efektach wykorzystanych w tym filmie mieliśmy przyjemność poczytać na łamach serwisu CGtalk. Nie minęło wiele czasu od tego momentu a już dostępna jest oficjalna strona, poświęcona zagadnieniom VFX Benjamina Button'a.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=517

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zostałem zmiażdżony. Niesamowite jest to w jaki sposób to zrobili... Mnie tam to podnieca :) super film itd. Nie dziwie się, że dostali nominacje do oscara ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie po kiego grzyba graficy zajmowali się kwestią odmładzania i starzenia się aktorów skoro dużo łatwiej mogli by to zrobić spece od make up'u. A po za tym rzeczywiście wypas, na większość scen na prawdę dałem się nabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wormer zworc uwage ze ciezko by zmiejszczyc aktora tj to ma miejsce w tym fimie pozatem wytyczaja nowa droge, noi te rendery cale miasta statki i nawet morze gniecie...

Tomala tez mialem problem w firefoxie 3 w IE spoko mi odtwarzalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie po kiego grzyba graficy zajmowali się kwestią odmładzania i starzenia się aktorów skoro dużo łatwiej mogli by to zrobić spece od make up'u. A po za tym rzeczywiście wypas, na większość scen na prawdę dałem się nabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o zmniejszanie - to akurat jest logiczne. Ale eliminowanie, bądź dodawanie zmarszczek aktorom w scenach, w których są swojego wzrostu i nie potrzebna jest praca grafika, to jak dla mnie marnowanie czasu, skoro można to zrobić od razu na planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wormer makeup pod wybrane sceny to przynajmniej kilka godzin pracy charakteryzatorow, codziennie, takze i czas i pieniadze akotra. zwroc tez uwage ze twarz z tona plastiku przestaje byc elastyczna i wyrazista, i jest pewna granica w ktorej zaczyna to byc widoczne.

 

DD pracowalo z podobnymi technikami w mumi 3. dzieki zmapowaniu performance'u aktora na model 3d mozna bylo zmienic lub dostosowac ten performance pod potrzeby sceny, dajac dodatkowe pole do kreatywnosci i elastycznosci. bo jesli nagle rezyser zazyczy sobie innej ekspresji twarzy w danej scenie, mozesz to zrobic dosc szybko wstawiajac odpowiednie, nagrane juz morphy do gotowego modelu 3d. gdy film jest w post produkcji, raczej nie zdarza sie by zapraszano aktorow, scenarzystow, obsluge i charakteryzatorow spowrotem na plan, po to by nakrecic to jedno ujecie ktore chce zmienic rezyser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o 3d Button'a to mimo niesamowitego poziomu grafiki nadal mialem takie odczucie jakbym ogladal Gollum'a z "Władca Pierśceni" a co do samego filmu to teoretycznie powinien byc nudny ale nie jest :D kolejny dobry film do ktorego mozna bedzie wrocic po latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film bardzo dobry ... a co do grafiki to puść komuś kto nie wie ze to graficznie zrobione 100% ze sie nie zetnie :D imo tylko w niektorych momentach rzuca sie w oczy że zrobiony.

Ale SZacunek , efekt powoalajacy podziwiam wklad pracy jaki wlozyli w to tworcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia były zupełnie inne. Dałem się pochłonąć przez ten film. Żadnego z cyfrowych tricków charakteryzacji nie dostrzegłem i gdyby nie ten making of nie podejrzewałbym, że coś takiego da się zrobić na taką skalę. Wiadomo, na scenach z łodzią itp. widać trochę, że to efekt, ale ja to odczytałem jako celową stylizację i zupełnie mi to nie przeszkadzało. Cudowny film i bardzo wyciszający co w przypadku tzw. superprodukcji jest prawdziwą rzadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie godzinki temu wrocilem z kina.... dopiero po seansie obejrzalem VFX i jestem .. zmiazdzony :) takze dalem sie nabrac, caly film wciaga opowiescia i nie dal mi ani przez moment chyba dostrzec FX..... sadzilem ze to po prostu "standardowa" charakteryzacja.

Najlepsze efekty to te ktorych nie widac. KLASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności