Skocz do zawartości

Oplaca sie?


Gość 92oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 92oskar

Witam smilies/wink.gif

Mam pytanie czy oplaca sie kupic karte graficzna GF 8500GT za 200zl ??

Co w ogole sadzicie o tej kacie ??

A jesli nie ta to jaka polecice mi do 200zl?

Z gory dzieki

 

Karte potrzebuje glownie do grania. nie chodzi mi o idealna jakos gier i max detale, chce poprostu normalnie pograc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jajka starannie ubijamy trzepaczką. Dzięki wprowadzeniu dużej ilości powietrza nasz omlet będzie puszysty. Na małą patelnię wystarczą trzy jajka, na dużą siedem-osiem sztuk. Na patelni rozgrzewamy masło (jedna łyżeczka na małą patelnię, dwie na dużą) i wylewamy na nią ubite jajka. Kiedy spód się delikatnie zetnie, podważamy omlet przy brzegach patelni i pozwalamy masie jajecznej spływać na dno. Następnie smażymy, ruszając patelnią do przodu i do tyłu. Jeśli używamy dobrej patelni i masła, nic nie ma prawa przywrzeć. Chwilę zostawmy omlet w spokoju, aby mógł wyrosnąć. Teraz czas na dodatki, którymi posypujemy nasz omlet. To już całkowicie rzecz gustu czy też smaku. Szynka, szpinak, wszelkie sery...

 

Kiedy spód jest złoto-brązowy, a wierzch ładnie się błyszczy, omlet jest gotowy. Teraz wystarczy za pomocą łopatki zrolować omlet lub złożyć na pół. Mistrzowie patelni czynią to, nie wspomagając się żadnym dodatkowym narzędziem, a jedynie ruszając patelnią, ale to już wyższa szkoła jazdy! Na koniec delikatnie zsuwamy omlet na talerz. Gotowe!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności