Skocz do zawartości

23" za 599zł? SAMSUNG SM2343NW


KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jest tani bo nie ma złącza DVI tylko analogowe D-Sub(o WIELE gorszy obraz):(

 

Jeśli ma lapka to ma wyjście d-sub analogowe czyli wejście cyfrowe w monitorze jest mu potrzebne jak dziura w moście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa nawet jakby nie miał dvi to dużo lapków ma hdmi(też cyfrowe)i można przez kabel HDMI-DVI podłączyć.Czy się opłaca to sam oceń ale jak podłączałem u mnie monitor na próbę przez d-sub to obraz był kiepski w porównaniu z dvi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj laptop to precision m6300 - ma dvi, d-sub ale hdmi nie ma. Nie mam pojecia jaka jest różnica w obrazie ponieważ od kilku lat rysuje na laptopach. Poprostu zobaczylem, że jest duży i za małą kase to pomyślalem ze okazja, ale skoro nie taka znowu a póki co starcza mi laptopowa matryca to nie bede szalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej idż do jakiegoś sklepu i niech ci podłączą jakiś monitorek który ma dvi i d-sub pod jedno i drugie na próbę i sam oceń różnicę -jak dla mnie to przez d-sub obraz był nieostry i kolorki mniej żywe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w sygnale analogowym(D-Sub), a cyfrowym(np. DVI-D) widać przede wszystkim w matrycach powyżej 19". W przypadku tego monitorka rzeczywiście może być to zauważalne. Za 699zł można kupić model Samsunga SM2333SW (D-Sub,DVI-D, rozdzielczość FullHD)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG i Samsung mają tragiczne podświetlenie matrycy - te monitory różnią się głównie obudową - obraz jest równie kiepski. Oczywiście jeżeli mówimy o tej kategorii cenowej. Dużo lepszy obraz wyciąga się na Iiyamkach - cena bardzo podobna a nie ma tylu kłopotów z ustawieniem kolorów. Nawet coraz rzadziej CRTka odpalam do finalnej korekcji bo poustawiałem sobie wszystko tak, że nie jest to konieczne dla materiałów które nie idą do druku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory, o których mowa są na matrycach TN, co oznacza, że do profesjonalnej pracy, zwłaszcza z kolorem, się nie nadają. Jeżeli chodzi o LCD trzeba szukać czegoś na matrycach mva, pva, ips... No i cena bądzie znacznie powyżej 1000 PLN. Niezły, i tańszy niż analogiczne EIZO jest HP1965 na mva (pierwsze serie na pva). A i tak jest to dolna półka cenowa gdy chodzi o dobre monitory.

 

Co do wyższości LG nad Samsungiem to nie mogę się zgodzić, chociażby dlatego, że jeszcze dwa lata temu LG nie miał w ofercie ŻADNEGO LCD z pełną paletą barw (16,7 mln) tylko z taką "prawie pełną" 16,2 mln. Tony posrednie dorabiał ditheringiem, co dawało żałosny efekt w programach graficznych. Poza tym Samsung jest jedynym producentem i włascicielem praw patentowych do matryc PVA (mva to mutacja produkowane przez innych wytwórców) stosowanych m.in. w topowych EIZO, więc raczej bym tej firmy nie lekceważył. Zresztą ich monitory na pva też były niezłe, chociaż Samsung z niewiadomych powodów ma PVA 6 bitowe w swoich modelach). Tymczasem LG na rynku monitorów dla grafików nie istnieje.

 

Jest jeszcze Gateway - amerykański producent - niemiłosiernie tani (modele z pva potrafiły kosztowac tyle, co przeciętne TNki), jednak w Polsce dostępne były jedynie egzemplarze po reklamacjach klientów w USA, czyli "recyclingowane". Można było trafić na cudo a można i na bubel. Jeżeli ktoś mógł się kopnąć do dystrybutora, to mógł osobiście wybrać sobie egzemplarz. Były i takie, z kurzem i pyłem na matrycy od spodu.

 

Kupując LCD za 700PLN nie spodziewajmy się cudów. Wszystkie będą zbliżonej, kiepskiej klasy.

Edytowane przez mrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności