Skocz do zawartości

Zestaw do oceny


lichu10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu PC do 3D... ważnym elementem jest dla mnie rendering dla tego Quad no i wydajność we viewporcie (dobra przyznam się czasem lubię pograć w gry). Cena jest też bardzo ważnym czynnikiem. Jako że nie siedzę w sprzęcie tylko w Max'ie + Vray'u to po przeczytaniu działu proszę o ocenę zestawu... może coś jest minimalnie bardziej wydajne a dużo droższe od jakiegoś zamiennika albo ktoś zauważy inny błąd. Szczególnie lubię kupować produkty o maksymalnym czynniku CENA/JAKOŚĆ więc jestem otwarty na propozycje. Aha jeszcze cozywiście pracuję w Photoshopie, Corelu i czasem w jakimś After Effekcie czy czymśtakim... Zgóry dzięki i przedstawiam mój pomysł na zestaw:

 

1. Intel Core2 Quad Q8300 2,50 GHz

2. GoodRam DDR2 2 x 2GB 800MHz CL5

3. Asus P5QL

4. GeForce with CUDA 9600 GT Gigabyte 1GB HDTV & DVI (PCI-E)

5. Seagate 500 GB Barracuda ES.2 (32MB, Serial ATA II)

6. Lite-ON DVD+/-RW IHAS222 LightScribe bulk black (Serial ATA)

7. Zasilacz OCZ StealthXStream 500W SLI

 

Tak na prawdę tylko główne elementy (procek, grafika, ram, płyta z grubsza - może jest lepsza w tej cenie) powyżej są przeze mnie przemyślane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

no... razem z obudową powinno być około 3200zł.

Zestaw spoko, ale zastanów się dobrze nad Grafiką... GT8800 wypada lepiej w testach.

i podejżewam że za tą podkręconą firmowo GT9600 (+1GB :O) przepłacisz. dolicz do tego jeszcze monitor (matryca-PVA) za ok 1000-1500zł... bo kupując tańszy licz się z brakiem podglądu kolorów.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten GF 9600 GT kosztuje w Komputroniku 600zł... co do monitora to wiem o co chodzi ale to będę to rozpatrywał oddzielnie i chyba wybiorę jakiś tańszy 22" ponieważ tworzę głównie do wyświetlania a nie do druku. Co do RAID to wiem dokładnie o co chodzi dlatego wziąłem płytęobsługującą RAID ale na początek na pewno sobie na to nie pozwolę z powodu finansowego... ale zawsze można dokupić drugi dysk.

 

Wracając do karty graficznej to nie znam się ale seria 9GT jest gorsza od 8800? A co z obsługą DX10 (jak wspominałem gierki też lubię ale to faktycznie najmniej ważne w sumie).

 

Co do ceny to wyszło razem obudową 2860zł w konfuguratorze komputronika... trochę dużo dla mnie no ale zobaczymy... może sprzedam laptopa... BTW może ktośchce kupić HP dv6640ew na gwarancji??? :D

 

A jak oceniacie płytę główną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pomyśl nad lepszym zasilaczem. bardzo szybko te 500W może być za małe. Ja obecnie pracuję na Quadzie z 2Gb ramu i kartą za 250 zeta - 8600 gt. gry mało mnie interesują a w MAYA i MODO pracuje się bardzo przyjemnie. Problematyczny dla mnie jest brak RAIDA i backupu jak również wywalający się zasilacz (mam 420W ale porządne). Często "pierdoły" w stylu dysk, chłodzenie, zasialcz potrafią doprowadzić do zawału serca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No to wiem... komputer jest tak mocny jak jego najsłabszy element (tak jak to ocenia system VISTA - oczywiście nie to żeby VISTA była dobra ;) ). Dzięki za podpowiedzi i czekam... może jeszcze ktoś chce się wypowiedzieć na temat mojej konfiguracji...

 

PS. Bartolomeo - respekt za portfolio

Edytowane przez lichu10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności