Skocz do zawartości

blad w teksturze ...


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

przy renderingu w okienku gdzie pojawiaja sie obliczenia wyskakuje mi na zielono komunikat

warning: texture map #475 returned invalid bump normal (xyz -1, #inf ...))

 

wnioskuje ze mam jakis blad w teksturze 475 ..tylko pytanie ...jak teraz szybko moge znalesc ta wadliwa teksture ?????

w scenie mam dosyc duzo materialow ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A w czym to renderujesz? Czy problem powtarza się z tą samą teksturą/materiałem w nowej scenie z jakimś prostym obiektem? Załącz testową scenkę jeśli możesz, ciekawe zjawisko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renderuje v-rayem

 

Szczerze mowiac nie widze zadnych bledow przy testowym renderingu ...wszystko wyglada ok (renderuje na niskuch ustawieniach moze dlatego nie widac ).

Po prostu dzis odpalilem scenke i ....dostaje taki blad w czasie renderingu

W scenie jak pisalem mam duzo materialow (to jeste exterior) i ciezko teraz bedzie mi znalesc material ktory wyrzuca mi ten blad. Myslalem ze istnieje jakis sposob aby znalesc material/texture o danym numerze w scenie.

 

zrobie wiec tak

Pracuje dalej az do czasu gdy wadliwa tekstura ujawni sie sama

 

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz Material/Map Browser, z lewej strony wybierz "Scene". Pokaże się lista materiałów w scenie. Żeby wyświetlić wszystkie tekstury w tych materiałach pole "Root only" musi być odznaczone. Znajdziesz wtedy konkretną bitmapę i będziesz mógł potestować, ale szczerze mówiąc problem wydaje mi się trochę losowy i raczej niezwiązany z samą teksturą (bo niby co złego może w niej siedzieć? :>).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szczerze mówiąc problem wydaje mi się trochę losowy i raczej niezwiązany z samą teksturą (bo niby co złego może w niej siedzieć? :>).

 

Niewłaściwy kolor piksela dla normal mapy na przykład...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności