Skocz do zawartości

czy wciagnac TABLETE ??? ?


azazel

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki dylemat .. i szukam rady od ludzi z dowfiadczeniem lub z glowa na karku ... interesuje mnie czy ktos z was posiada Tablete( taki dlugopis co sie go do kompa podlacza ) i czy jet mu ona przydatna .. moze to pytanie powieniem skierowac do ludzi na forum 2d ale przeciez jakos musicie rysowac te ladne texturki .. czy uzuwacie teblety i czy polecacie kupno .. a jesli tak to czm sie kierowac przy zakupie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

- to jakiego tabletu potrzebujesz zalezy od tego do czego zamiezasz go uzywac, zamiast myszki ? do rysowania textur ? do rysowania/malowania ? i od tego jak rysujesz analogowo, Rozpietosc cenowa tabletow jest b.duza od ok. 300 do 2500zl

- to pytanie lepiej bylo wrzucic do sekcji rysunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam leciwego i bardzo malego Vacom\'a Pen Partner. Tablecik sluzy mi juz od ponad 4 lat, jest dobry do retuszu i malowania teksturek, ale do precyzyjnej pracy jak np. rysowanie selekcji czy sciezek w \"Szopie\" jego rozdzielczosc nie wystarcza - mysz dziala zdecydowanie lepiej. Obecnie na rynku jest duzy wybor tabletow w roznych formatach. Ceny takie jak napisal marcoos. Ale mozna sie zmiescic w granicy ~600zl za model zwany XXL. Tez bede musial pomyslec o kupnie nowego wiekszego tabletu.

Tablety VACOM\'a sa przewaznie drozsze od konkurencji ale za to nie wymagaja dodatkowej bateryjki w piorze!

Oprocz typowych - popularnych na rynku tabletow istnieja takze bardzo drogie do zastosowan inzynierskich - CAD itd. zwane Digitizerami...

Tyle ode mnie

 

Pozdrowionka

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz wypróbój ! Pentagramy maj± negatywn± opinię, lepiej kupić małego Wacoma Graphire niż pentagrama a4, przynajmniej tak twierdz± fachowcy

 

najlepiej poczytaj o tabletach w archiwum grupy pl.comp.grafika, kiedy¶ tez rozważałem zakup tabletu i Pentagramy to podobno porażka, chyba że chcesz go używać jako precyzyjnej myszy, rozpoznawanie siły nacisku jest podobno beznadziejne, do tego ma problem ze sterami,

 

tak przynajmniej mowia uzytkownicy na pl.comp, Sam nie testowalem nigdy pentagrama, więc mówie tylko to co przeczytałem/usłyszałem od innych

 

osobiscie mam Wacoma Intuos i jestem raczej zadowolony :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

 

Postanowilem sie odezwac. Od jakiegos czasu uzywam tabletu Pentagram XXL i nie moge nic zlego o nim powiedziec. Uzywam go glownie w Photoshopie i Painterze (tekstury pod 3d) oraz pewne wstawki w szopie na strony WWW czy do Flasha. Ja jestem z mojego zadowolony. Pod XP chodzi bez zadnych problemow.

 

Rozpoznawanie nacisku narazie u mnie nie zawiodlo ... rowniez na pl.comp... slyszalem ze XXL\'y sa slabe ale ... narazie mi wystarcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tabletu \"o\'pen XL\" Pentagram. Złego słowa o nim nie powiem! Jest super!

Do malowania tekstur w zupełności wystarcza, wiec nie kupuj XXL bo duzo droższy! Ja zapłaciłem za niego jakieś pół roku temu chyba 250zł Naprawde polecam! Ma bezprzewodowy pisak i myszke(ale tej akurat nie uzywam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

wiem tyle ze jest jakis ciekawy pluginek do maxia dzieki ktoremu mozna modelowac za pomoca tabletu czy cos takiego lapiesz za vertexy przesuwasz wciskasz wyciagasz . Ale nic wiecej nie powiem bo naprawde to tylko tyle co slyszalem a newet go nie probowalem bo nie jestem szczesliwym posiadaczem tabletu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haah a ja juz jestem szvczesliwym posiadaczem tablepy i powiem jedno .. NAPRAWDE WATRO . choc wole kozystaz ze zwyklej myszki niz z tej z zestawu to musze przyznac ze taie mozliwosci jakie daje ta to piuro to jest naprawde cos .. w 30 min po odpakowniu tablety wszedlem do D.P i naraysowalem texturke dla mojej postaci ... moze to nie jest szczyt ale za pomoca myszki jakos nigdy efekt nawet nie byl zblizony ... tak wiec polecam .. prace mozna znalesc tu http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=1863

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem tabletu Pentagram Open XXL... i powiem tylko jedno... CUD, MNIUT, MALYNA.... ez niego nie wyobrażam sobie od dziś pracy w grafiką :D :D :D :D :D

 

to tyle pozytywnego przekazu... szczerze go wszystkim polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że jeżeli chcecie kupić tablet oparty na macierzy aipteka (xxl pentagram) to lepiej kupić samego aipteka. Podstawowy argumetn to to że jest tańszy. A co do sterowników to nie narzekam sprawują się dobrze. Bateryjki w piórku też nie przeszkadzają. Ogólnie oceniam na 4+. Co prawda nie używam go długo dopiero zacząłem zabawę z tabletem, ale naprawdę warto nie zamienił bym go na żadną mysz:)

Pozdrawiam i Wesołych Świąt (trochę spóźnione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tablet WACOM INTUOS 2

, kosztował dużo, ale się opłacało, żadnych problemów dotąd z nim nie miałem (od jakiegoś roku). Co do modelowania to powiem, że nie zamienię go na żadną inną mysz (nawet Logitecha), modelowanie tabletem jest o niebo wygodniejsze (bez pluginów o których wspominał KLICEK) oczywiście w połączeniu z klawiaturą (mniej uciążliwego klikania), no i żonka może malować. O pracy w programach 2D nie będe wspominał bo według mnie tablet w 2D to podstawa (tak jak min. 256 MB RAMU przy pracy z MAXem).

 

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Aipteka, tak jak wcześniej pisałem. I nie mam żaaadnych problemów z ustawieniami obszarów. Tylko, że nie bardzo wiem jak ustawić przyciski funkcyjne. Mogę ustawić, że przycisk F16 to przycisk funkkcyjny z kalwiatury F16 a na klawiaturze to może być tylko 12:)

Dodam jeszcze, że jeżeli nie chcesz modelować tabletem to prędzej czy później przyjdzie czas, kiedy będziesz chciał narysować pierwszą teksturę i wtedy tablet to jedyne sensowne przedłużenie ręki:) Naprawdę z tego urządzenia do kompa cieszę się najbardziej.

Pozdrawiam Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

Mam kolezankę na uczelni ktora ma tablet pentagram open xxl nawet nim sie bawilem, fajny jest tylko ma małą wadę piorko jest wykonany z lichebo plastiku, bateria jest ciezka, nieergonomiczne, łatwo pęka, lecz polecam tablecik lecz nie tej firmy, a może ona ma nie tej firmy tylko inne he, mało wańze. Fajna rzcze kupie sobie. Widziałem takie za 12000 zl razem z wyswietlaczem kolorowym, no ale to jest zbyt drogie i raczej dla kolegow z Architektory, a nie zwyklego studenta Projektowania Komunikacji Wizualnej Wspomaganej Komputerem ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam Pentagrama O\'pen XXl :) Według mie piękne to jest... warto coś takiego sobie sprawić... o wiele szybciej sie macha niż myszką, nie jest takie uciążliwe przejechanie sie od jednego rogu do drugiego a wręcz przyjemne :) No i sie ślicznie rysuje :) Tylko myszka która jest dołącznoa do tego tabletu strasnize słaba jest... ale i tak jej nie używam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tydzien temu kupilem pentagrama o,pen xxl i mam problem na starcie...wskaznik skacze+efekt jakbym non stop naciskal mysza...

co dziwne na innym kompie na windows xp dziala i na kompie kumpla identyczny tablet na win2000 tez dziala...

Ja mam win2000 i tera sie zastanawiam co zrobic z tym fantem zmieniac system czy co? przypuszczam ze zawodza ww. sterowniki. Oczywiscie serwis nic nie wie...

 

ktos mial podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ja uzywam od 2 lat (glownie do Flash\'a) tabletu Pentagram DuoPen (USB)... wszystko bylo dobrze, dopoki nie zainstalowalem XP... nijak nie moge teraz zainstalowac tabletu... sciagnalem najnowsze stery z www.pentagram.pl, ale niestety... :( Czuje sie teraz jak bez reki... :mad: MOZE KTOS WIE, CO ZROBIC Z TYM FANTEM?

 

A do maxia uzywam jednak myszki (jakis optyczny Logitech...) Lubie wniej to, ze jest dosyc ciezka i \"stabilna\" (nie lata tak jak zwykla lekka mysza)...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze przez programik nie masz na mysli sterownikow? na stronie dystrybutora sa sterowniki a serwis za przeproszeniem guwno wie...

ale za tydzien instaluje na czysto xp albo 2000 i sie zobaczy wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do serwisu:

1. pisze do nich maila opsiuje na 2 stronach wszystko, specyfikacje itd. i pytam czy nie maja sterownikow dedykowanych pod win2000

2.dostaje odpowiedz \"co to znaczy dedykowanych?\"

3.odpisuje, kolejne 2 strony pisze jakie widza mozliwosci...

4.dostaje odpowiedz od innego kolesia z serwisu \"dedykowane to znaczy pisane pod windowsa 2000\"- ale to nie ja sie pytalem tylko serwis mnie!!

5. do maila dolaczony plik 2mb sterwnik pod 98-xp-2000, szkoda ze nie jeszcze pod 95

6.zalamuje sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buehehe :P

 

a co do \'programiku\' - potwierdzam to, co powyzej - na stronie pentagrama predzej znajdziecie wyrzutnie SCUD za jedyne 80 tys. $, niz ten programik! a sterowniki DEDYKOWANE ;) pod XP sa do \'czterach liter\' :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by ukyo

mam nadzieje ze przez programik nie masz na mysli sterownikow?

 

czy wyglądam na debila? - ok nie musisz odpowiadać:-P to jest programik, ( coś jak sterownik) którego nie znalalem na stronie producenta-tam oprawie nic nie ma-, ale u dystrybutora na stronie. a i serwis nigdy nic nie wie- od tego on jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by saygon

... a i serwis nigdy nic nie wie- od tego on jest.

 

:D No to popieram w 100%

 

ukyo: Zapamietaj jedna wazna zasade - NIGDY nie pisz do zadnej firmy (lub powaznej firmy) maila \"z problemem\", albo \"ze zwroceniem uwagi na...\", albo \"z opierniczem w zwiazku z...\" - bo NIGDY nie otrzymasz odpowiedzi, albo odpowiedza pytaniem na pytanie :P

Tak juz jest w tym kraju, podejscie do klienta jest bardzo proste: kup produkt, zaplac kase i odpier.. sie - tak to mozna ujac! Sa wyjatki, ale zdazaja sie tak zadko, ze sam zaczynam watpic...

A juz najwiekszym bledem, jaki mozna popelnic - jest zakup komputera czy jakiejs powazniejszej peryferii do niego w hipermarkecie - dalej nawet nie chce mi sie tlumaczyc czemu :)

SPRAWDZONE male firmy od dawna znane nam z pobliskiej gieldy komputerowej, na codzien handlujace sprzetem komputerowym sa o wiele bardziej godne polecenia i zaufania niz te wielkie molochy, gdzie nawet jak cos chcesz kupic to pol dnia czekasz, az laskawie ktos z obslugi podejdzie do Ciebie i NIECHETNIE spyta \"w czym moge pomoc\"

 

Druga sprawa to ten nieszczesny tablet i odwieczna dyskusja - jaki wybrac, sami widzicie, jedni sa zadowoleni, a inni maja ciagle problemy. Tylko zastanawiam sie na kogo w takiej sytuacji zwalic wine: na producenta, importera, niedoinformowanego sprzedawce, idiotow w serwisach czy zaniedbana strone www... ????

I tu jest problem!

 

Ja mam 5cio letniego, malego Vacoma, podlaczanego przez serial + ps2 i dziala bez zadnego problemu od czasow w 98 po obecny win XP.

 

Czesc!

:)

 

[Edited on 21-3-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no posumowujac to watro tablete wciagnac ;D .. aha i tak wogle to ten problem z pentagramem .. gdy zjebal mi sie XP to tez tak mialem z tableta .. ale gdy przeinstalowalem sterowniki to tera wszystko chodzi jak marzenie ..;D nic tylko se malowac:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie podlacze do tego zamowienia na skan testu... najlepiej by bylo jakiegos linka tu umiescic, coby kazdy mogl sobie sciagnac... :) (tylko nie wiem,jak sie to ma do praw autorskich... :()

 

saygon.. jakiego dystrybutora?? mozesz linka zapodac?

 

pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz sa szczyty. Jak juz wam szkoda wydac te parenascie zlotych to ruszcie dupy do empiku czy gdziekolwiek indziej i przeczytajcie sobie na miejscu caly artykul!

Nic nowego, z calego testu najlepiej wypadl Pentagram XXL : cena + jakosc + wielkosc + komfort pracy.

Vacoma przetestowano tylko jeden slabszy model Volito i wypadl dosc cieniutko.

Tyle w skrocie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParenaÂcie z│otych na jeden test (reszta mnie nie interesuje) mi szkoda ... nie ka┐dy mieszka w mieÂcie z empikami itp. a nie jest to najÂwie┐szy numer wiŕc z dorwaniem raczej ciŕ┐ko... dziŕki za skrˇt (wynika z tego ┐e naprawdŕ nic ciekawego)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iz od dawna posiadam tablecik Wacom Pen Partner, jednak zapragnalem troche wiekszego formatu rysowania - poprawiajacego ogolny komfort pracy...

Wybor padl na Pentagram XL.

Tablet zainstalowal sie bez problemow, zaczalem wiec testy i tu pojawil sie nastepujacy problem:

 

...wszystko wydawalo sie dzialac bez problemow gdy nagle po jakims czasie pracy na ekranie zamiast rysowanych kolek i krzywizn zaczely sie pojawiac \"kwadratowe\" kolka i krzywizny! Efekt podobny do proby narysowania kolka joystickiem - jakby pole tabletu zostalo podzielone niewidoczna siatka, do ktorej przyciagane sa trysowane linie! Sprawdzilem wiec tablet na dwoch innych komputerach i efekt ten takze sie ujawnil - jednak zawsze po jakims czasie.

Juz chcialem dzwonic do serwisu, jednak chyba udalo mi sie odkryc co jest przyczyna takiego dzialania. Wydaje mi sie ze takie zachowanie tabletu zostalo spowodowane \"obcym\" naelektryzowaniem odchylanej (gornej) powloki - na skutek naglego (szybkiego) wyciagniecia z pod niej kartki papieru z przykladowym szkicem. Kiedy wlozylem kartke z powrotem albo gdy ponownie powoli uchylilem i zamknalem powloke - tablet znowu zaczal rysowac ładogne - normalne krzywizny!

Napisalem o tym do MMV, ale w odpowiedzi otrzymalem tekst:

\"...ponieważ do tej pory nie spotkaliśmy się z podobnymi objawami a także klieńci nie zgłaszali na podobnego zachowania urządzenia. W Pańskim przypadku proszę spróbować rozładować się przed przystąpieniem do pracy poprzez dotknięcie np. kaloryfera.\"

 

- uznalem wiec, ze po prostu moje cialo generuje jakies zaklocenia i stad taki efekt!

Aktualnie moj tablecik spisuje sie idealnie - wystarczylo na stale miec wlozona kartke pod pokrywa :)

 

Pisze o tym bo ktos tu wczesniej wspominal o chyba podobnym \"fixowaniu\" Pentagrama. Byc moze i w tym wypadku wystarczy wlozyc kartke papieru pod odchylana pokrywe!

 

Jesli chodzi o porownanie komfortu pracy Wacoma i Pentagrama, to chyba bedzie po rowno - ani lepiej, ani gorzej. Na prawde Pentagram w niczym nie ustepuje mniejszemu Wacomowi, moze tylko ta bateryjka, natomiast nadrabia oferowanym polem roboczym i 3 przyciskiem na piorku - co daje zdecydowanie wieksze mozliwosci pracy w 3ds max!

Natomiast przyjemnosc samego rysowania na duzo wiekszym Pentagramie jest zdecydowanie wieksza!

Polecam.

 

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja w następnym tygodniu pownienem stać się szczęśliwym posiadaczem tabletu Pentagram O\'pen XXL...mam takie jedno pytanie do warszawiaków posiadających ten sprzęcik...gdzie to cacko moge nabyć?? Czy mam jechać do pierwszego lepszego hipermarketu typu Media...każdy chyba wie co dalej...i go tam moge zakupić??

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności