Skocz do zawartości

szukam muzyczki do filmu prezentacyjnego na witryne www


polon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam jakiegoś dobrego podkładu muzycznego do ...jakby to nazwac.. showreela firmy, tu akurat firmy produkującej zestawy głośnikowe. Przeszuakłem pare witryn z innych wątków w tym dziale ale nie znalazłem nic odpowiedniego. Jesli znacie jakieś strony www, albo sposoby gdzie można taką muze zdobyć to bede wdzieczny za info o tym,

 

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a jakie zespoły głośnikowe bo od tego zależy rodzaj muzyki?

EDIT: przykład: głośniki samochodowe; lub firmy która robi dosyć hmmm głośniki do muzyki raczej dynamicznej (np. firma na M, firma na P, czy firma niemiecka na C) czy do muzyki typu Diana K. lub inna Pani? Audiofilskie czy trochę audiofilskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są zestawy jak mniemam audiofilskie, czyli chyba takie hi-end (??? nie znam sie zbytnio :| ), w każdym razie ceny z przedziału 3.000 - 50.000,

 

zastanawiam sie nad rodzajem muzyki - taka szybka, elektroniczna, czy może coś z instrumentalnych,..jesli macie jakieś pomysły to chetnie posłucham

 

mi po głowie do tego tematu chodziło takie coś

http://izydoringwari.wrzuta.pl/audio/2rfWgDOR5J/bobby_mcferrin_-_kalimba_suite

 

 

jamendo.com - przejrzalem tą strone, nic ciekawego w sumie nie znalazłem, ale skoro polecasz to może poprostu źle szukałem, ..jeszcze raz posprawdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli audiofilskie to będzie Ci trudno nie zrobić kiszki- współczuję. Może coś z samplera naima lub linna- były w pismach ale n ie wiem czy mógłbyś coś z nich tam zamieścić ze względu na prawa autorskie

EDIT: broń Cię nie zamieszczaj tam tej pioseneczki z linku!!!!:D Mogę Ci przesłać kawałki pasujące ale nie wiem w 44.1/16 ale nie wiem czy uda Ci się je zamieścić

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy tego ile masz na to kasy. Zawsze można zlecić komuś by wyprodukował muzykę. Jeśli to ma być audiofilskie to faktycznie tanio nie będzie, bo trzeba by taką muzykę nagrać i zmiksować i zmasteringować w dobrym studiu muzycznym, w którym pracują dobrze słyszący realizatorzy, więc w sumie uzbierała by się mały team. Druga sprawa gdzie ma być to emitowane? Jeśli tylko jako video w internecie lub reklama w telewizji, to nie ma sensu dopracowywać tego do takiego audiofilskiego poziomu, bo i tak nikt tego nie usłyszy chociażby ze względu na kompresję.

 

 

W przypadku jeśli to ma być prezentowane na jakiejś wystawie i puszczane przez te właśnie głośniki, to najlepiej gdyby osoba która będzie realizować taką muzykę miała możliwość robić to dokładnie na tym zestawie (wzmacniacz, kolumny) na którym to później będzie prezentowane. Każdy głośnik, wzmacniacz brzmi inaczej i większość utworów muzycznych realizuje się uniwersalnie by brzmiały Jak najlepiej na każdym srpzęcie. W tym przypadku gdyby utwór byłby odpalany zawsze na tym samym zestawie można wtedy pokusić się o dopracowanie tej muzyki tak by brzmiała możliwie najlepiej właśnie na nim i nie przejmować się że na jakiejś wieży HI FI czy radiu samochodowym będzie kiepsko.

Edytowane przez smiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności