Skocz do zawartości

Mam problem z zapisanie animacji


Raziel17

Rekomendowane odpowiedzi

zrobilem animacje w 3d maxie, wyrenderowalem ja ale gdy ją zapisze nie odtważa sie tylko widnieje jako obrazek mimo ze jest zapisana jako avo albo movie, moze mi ktoś powie co mam zrobic zeby ją odtważało bo ja już nie mam sił, a jestem poczatkującym użydkownikiem, a na programie wszystko odtważa tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmmm, do ewentualnych prywatnych rozmów skorzystaj z u2u. Ten dział forum służy do zadawania pytań związanych z max\'em, więc posty OT usuwam.

 

Zapoznaj się też z regulaminem, gdyż o tym chyba nie wiedziałeś:

 

11. Nie proś o odpowiedź na prywatny adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm moze to jest jeden z problemow:

- po wyrenderowaniu probojesz zapisac to...

*zrob to przed wyrenderowaniem scenki w polu RENDER OUTPUT kliknij na button Files... i tam dopiero zapisz a pozniej daj RENDER...

- Nie zmieniles Time output na Range (lub Active Time Segment)...

*Domyslnie jest ustawiony na Single - zmien to na RANGE (wpisujesz przedzial czasowy danej animacji) lub dajesz ACTIVE TIME SEGMENT - rendruje i zapisuje wszystko (domyslnie od 1 do 100)

-Nie odtwarza w playerce...

*Wcisnij przycisk PLAY :D:D:P:D:D

 

Powinno pomoc a jak nie to zajrzyj do HELPA (F1) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raziel17: to sa posty pod rzad z twojego topika:

 

1. dzieki ci bardzo:)

 

2. sprubuje ale nie wiem czy to cos da

 

3. a jak mi zapisze animacje a ona bezie bez tła i oswietlenia jakie dałem to co należy puźniej zrobic

bo dodałem do animacji efekt flary i tło kosmos??/

 

4. kulexy dziękuje za pomoc teras tylko musze ustawic odpowiednia szybkość animacji i bedzie dobrze:) jeszcze raz dzięki

 

5. kto wie jak zwiekszyc szybkość mijania animacji bo mnie ta animacja strasznie powoli leci

 

6. albo wogóle nie leci:(

 

7. Wiecie co dalej nie animuje:(

 

 

inny twoj post z dzilu animacje ktory skasowalem:

 

 

Kto mi pomoże zapisac animacje bo jestem początkujący

 

To moja pierwsza animacja zrobiłem ja na podstawie pewniego tutoriala wszystko smiga na maxie po prostu cycus ale gdzy zapisuje ja na dysku to nie zapisuje sie jako animacja tylko jako zdiecie i ma tylko 1 frame zamiast 300 czy moze ktoś mi powiedzieć krok po kroku co należy zrobic zeby zapisac animacje poprawnie próbowałem juz wszystkiego zapisywac jako avi mov i kapa wymierałem \"rage\" czy jakoś tak i kapusta naprawde bede wdzięczny za pomoc

 

 

******

 

rozumiem twoja rozpacz ale jesli po twojej wypowiedzi nie wystapil post innego usera a zechcesz cos dodac to rob to prosze przez edycje postu. goraco prosze. ciao!

 

 

******

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, ale sobie poradziłem. Gdy będziesh joosh miał animację, wybierz Rendering> Render... . W oknie które ci się otworzy (oczywiście opcje Range mash zaznaczoną :D) po prawej stronie okna na samej górze jest opcja: Every Nth Frame. Przestaw to na powiedzmy 2 albo 3 i wciśnij Render. Potem można wrócic do zapisu Every Nth Frame 1. Nie wiem czy działa to przy zapisu *.avi, ja zapisuję jako *.mov.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności