Skocz do zawartości

wykonanie modelu terenu 2 3ds max wg mapy.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Chcę wykonać model terenu wg mapy z oznaczeniami wysokości. Na razie Plan mam taki żeby narysować punkty wg mapy ( 3ds max ), potem poprzesuwać je po osi Z wg wysokości i połączyć w powierzchnię w jakiś sposób.

 

Z tym że nie wiem jak ten ostatni etap wykonać.

 

Czy ktoś może wie jak to zrobić, albo zna jakiś inny szybko sposób na wykonanie terenu wg siatki punktów w 3ds max?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jest jeszcze ponoć coś co się nazywa "Terrain2_Max2009" mam ten plug-in od jakiegoś czasu na dysku ale jakoś nie mam od miesiąca czasu żeby zobaczyć jak to działa. Podobno potrafi importować jakoś dane z pliku.

 

w załączniku do mojego posta masz wersję pod maxa 2009 (ale nie mam pojęcia 32 czy 64 bity i czy to ma jakieś wymagania )

 

Jeśli zainteresuje Cię to i rozpracujesz jakimś tutorialem - nie poskąpię reputacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchos grazias cucsoniuss. Problem polega na tym, że moje punkty na podkładzie nie tworzą żadnych izolinii, są rozwalone po różych ułamkach i wielkościach. Musiałbym na ich podstawie wyliczyć punkty między nimi o stałych wysokościach np 59, 59,5 60 i dopiero łacząc je zrobić izolinie. Niestety liczenie mi się nie uśmiecha, chyba że znasz jakiś prosty sposób.?

 

Loki - dzięki za programik, niestety mam wersję 2008. JEśli masz to byłbym wdzięczny za podrzucenie. Jak wszystko inne zawiedzie to pewnie rozkminię.

 

Pozostaje jeszcze autocad map moze tam coś się da.

 

W sumie cały problem sprowadza się do zrobienia izolinii z punktów o bardzo przypadkowych wartościach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warstwice liczone w microstation, jest kilka kwiatków w postaci przecinających się warstwic ale akurat w tych miejscach jest za mało punktów i stąd te bugi. plik zapisany w *dwg, nie wiem czemu w maxie gubi grubości linii i opisy warstwic. jak będę miał chwilkę to jeszcze zajrzę

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności