Skocz do zawartości

symmetry na obróconym obiekcie


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam cylinder, edytuje sobie go używając symmetry. Potem ten cylinder ustawiam gdzieś obrócony i dalsza edycja z uzyciem symmetry jest niemożliwa. Podejrzewam że da się włączyć jakąś edycję local albo local symmetry. Możecie mi coś podpowiedzieć ? :)

 

gryzoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki. Tego też próbowałem ale zauważyłem że działa mi tylko na postaciach. Na zwykłym plane lub cylinder wyskakuje mi napis : "Symmetry Result : 0,01% Symmetry points found. Symmetry map was not stored."

 

Czy da się w jakikolwiek sposób wybrnąć z tego ? Właściwie to mam prosty plane świeżo utorzony i symmetry poniżej jednego procenta :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie działa:)Takie coś wyczytałem o posable symmetry:"If your model is symmetrical in more than one axis it will also fail. For example, a sphere is symmetrical in all 3 axis." -czyli na cylindrze albo plane nie będzie działać bo jest symetryczny wzdłóż więcej niż jednej osi i program nie wie jak ustawić posable symmetry.Nie wiem co chcesz zrobić z tym plane ale ja bym sprubował wysculptować przed obracaniem z normalną symetrią i potem ewentualnie przy pomocy project all przerzucił detal na element który obróciłeś czy przesunąłeś...może się uda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj zrobić nową warstwę, na niej obrócić obiekt i po tym wrócić na pierwszą warstwę gdzie był jeszcze nie obrócony i tam go edytować. Po ponownym włączeniu tej nowej warstwy obiekt powinien wyglądać tak jak ten z pierwszej warstwy tylko że obrócony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Po prostu mam w mojej postaci elementy które chciałem dodać w odpowiednich miejscach i są to obiekty takie jak cylinder i torus. Na początku z prostą symetrią wszystko fajnie no ale przydało by mi się to móc edytować już po przestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj zrobić nową warstwę, na niej obrócić obiekt i po tym wrócić na pierwszą warstwę gdzie był jeszcze nie obrócony i tam go edytować. Po ponownym włączeniu tej nowej warstwy obiekt powinien wyglądać tak jak ten z pierwszej warstwy tylko że obrócony.

 

Działa ale nie do końca. Zmiany na obróconym obiekcie są zdeformowane. Wygląda na to że lepiej takie coś zrobić przed obróceniem i koniec kropka :) Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH]61866[/ATTACH]

 

Przykładowa sytuacja. Ten symetryczny pierścień chciałbym sobie edytować :)

 

Inne pytanie mam. Czy da się ten pierścień jakoś zmirrorować na drugą strone osi X ? Tak abym nie musiał drugiego obiektu ręcznie tam ustawiać.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdecznie, wszystko doskonale zrozumiałem. Jeszcze tylko jedno pytanie mam. Skoro mam obiekt na 4 poziomie subdiv, to jak zrobię Del Lower to po Reconstruct Subdiv nie mogę wrócić do niższego poziomu subdiv ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności