Skocz do zawartości

Ui


wizz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko, na załączonym screenie widać ten obszar który mnie interesuje. Po co tam mozna tak otworzyc jak nic sie nie da tam wrzucić ?:P Próbowalem sobie tam jakies menu wciepnac czy cos ale nie da sie. Co tam można wrzucić ? Jeśli nie mozna nic to po co to :)

 

44028323.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Da sie, da, tylko trzeba umieć :P

Ja tam zawsze trzymałem brushe

 

E tam to się chyba nie da to jakieś zscript area czy coś(jak uruchomisz scrypt to tam się pojawia),troche wyżej to można coś wrzucić tylko ciężko trafić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w prawym górnym rogu ekranu(na samej górze) są przyciski do zmiany ui w którymś tam na dole ale nie w tym miejscu co wizz pyta tylko zaraz pod canvasem są brushe i wtedy już łatwo trafić jak sie swoje wrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w prawym górnym rogu ekranu(na samej górze) są przyciski do zmiany ui w którymś tam na dole ale nie w tym miejscu co wizz pyta tylko zaraz pod canvasem są brushe i wtedy już łatwo trafić jak sie swoje wrzuca.

Tak tylko się cała reszta przy okazji poprzestawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferences / Custom UI / Enable Customize następnie Ctrl + Lmb przenosi się dowolne buttony -ikonki w miejsce które pasuje po zakończeniu w zakładce Preferences / Config wcisnąć Store Config .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferences / Custom UI / Enable Customize następnie Ctrl + Lmb przenosi się dowolne buttony -ikonki w miejsce które pasuje po zakończeniu w zakładce Preferences / Config wcisnąć Store Config .

 

Ja tylko powiem że wszystko rzeczywiście fajnie się ustawia, wreszcie mam narzędzia pod ręką. Mam tylko jeden problem, po restarcie Zbrush ustawia mi defaultową rozdzielczość obszaru roboczego. Jak się to ustawia aby zawsze wczytywało mi taką rozdzielczość jaką ja chce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden problem, po restarcie Zbrush ustawia mi defaultową rozdzielczość obszaru roboczego. Jak się to ustawia aby zawsze wczytywało mi taką rozdzielczość jaką ja chce ?

 

Ustaw taką wielkośc dokumentu jaką chcesz mieć zawsze na starcie,teraz save document as i zapisz go pod nazwą StartupDocument.zbr w katalogu ZStartup.Teraz zbrush zawsze będzie się otwierał z nową wielkością dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafida, a jak podpinasz pod skróty? Jakis plug?

A ja sobie tymczasem pimpnołem zbrusha, żeby mieć wszystkie fajne opcje pod ręka. muszę jeszcze trochę ujednolicić, i bardzie posegregować.

pimpmyzbrush.png

Jak ktos chce to mogę wypluć z zbrusha pliczek konfiguracyjny

 

ach i jak zrobic zeby cholernik nie ładował mi defaultowo tego czerwonego syfu?(matriału znaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafida, a jak podpinasz pod skróty? Jakis plug?

y

Przytrzymujesz ctrl i klikasz lewym przyciskiem myszki na menu albo przycisk do którego chcesz ustawić skróta,u góry pojawi się napis press any key....wciskasz co tam chcesz i gotowe:)

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom to wiem.ale na screenie który dałeś wcześniej masz jakiegoś śmiesznego shelfa... a tego nie mam pojęcia jak ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ...sorry żle zrozumiałem-preferences/custom ui/enable customize/create new menu,wpisujesz sobie nazwę.U góry pojawi się nowe puste menu pod nazwą jaką wpisałeś.Przeciągasz menu na boczną belkę żeby było wygodniej i wrzucasz do niego co chcesz np.brushe(trzymając ctrl przeciągasz lewym myszki).Potem wyłączasz enable customize i w preferences/config klikasz store config(albo save ui już nie pamiętam).Do swojego menu przypisujesz hot keya i gotowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności