Skocz do zawartości

zwiecha przy AGS


modulor33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Po paru latach wróciłem skruszony na łono Maxwella i doświadczam następującego problemu. Program, zarówno studio (1.7.1) jak i material editor wiesza się przy próbie przeliczenia materiału AGS. Tzn. ładuje go do okna editora, ale przy próbie odświeżenia podglądu procesor zaczyna pracować na najwyższych obrotach a cały program odmawia współpracy. czasem w oknie podglądu pojawiają sie kolorowe poziome linie. Najczęściej pomaga tylko zamknięcie z poziomu menedżera zadań. Podobny problem występuje przy niektórych materiałach z clipmapą. Doraźnie rozwiązuje go zmiana koloru przejrzystości na cokolwiek byle nie 255,255,255 lub przestawienie parametru ND z 1 na np 1.001 .. Powoli wariuję i myślę o przeinstalowaniu systemu.. Niestety bez AGS do architektury ani podejść..

Może ktoś ma jakiś pomysł, albo przerabiał to osobiście?

Dodam, że instalowałem już różne instalki 1.7.1 i problem pozostał nierozwiązany

pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witaj. pracuję w archicadzie i z powodu drewnianego pluginu w ogóle z niego nie korzystam. Zresztą workflow z eksportem do 3ds działa mi świetnie i funkcjonalność mstudio wystarcza.. Wczoraj przeinstalowałem stery do grafy i nie pomogło.. Dziwne że na archaicznym kompie żony problem nie występuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przestaw w opcjach renderowanie material editora aby używał silnika RS1

2. otwórz w studio scenę DEFAULTPREVIEW.MXS z katalogu PREVIEWS i sprawdź czy renderuje się normalnie jako scena.

3. jakiego używasz programu 3d ? czy problem też występuje przy korzystaniu z pluginu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. juz przestawiałem, bez efektu. dalej zwiecha przy próbie przeliczenia AGS

Ad2. Tak, bez problemu, chyba że w scenie pojawi się AGS. Wtedy - zwis

Ad3. Archicad. nie uzywam pluginu. problem jednak chyba nie wiąże się z programem modelującym bo zwis pojawia się również w stand alone material editor przy defaultowej scenie z materiałem ags..

 

dzięki za zainteresowanie problemem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad3. tak pytałem bo z 3dmaxowym podglądem materiałów maxwellowych miałem problem który nie występował przy standalone.

 

może jakiś .dll został nieodinstalowany w trakice różnych prób. Może przewal wszystkie pliki z tego archaicznego kompa tak na twardo. Może jakaś różnica będzie ?

trochę kończą się pomysły, wygląda na problem z bibliotekami ale ciężko prorokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności