Skocz do zawartości

ChC11: Miasto, które przebyło pół świata by Kubasa


Kubasa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim

Przepraszam, że bez artsa żadnego, ale chciałem chociaż napisać i opisać szybciutko swój pomysł, bo zobaczyłem słonika ( genialny zresztą ) i wpadłem w panikę, że mi pomysł ktoś sprzątnia za chwilę :(, wtedy już bym chyab na nic nowego nie wpadł... od jakiegoś czasu już o tym myślę i już mam wizję: miasta pływajacego po ocenach jakiegoś fantasy świata, na ogromnym żółwiu, czy wariacji na ten temat :) jakas wielka morska bestia, na grzebiecie której stoi ogromne miasto. W weekend do tego siadam, wrzucę pierwsze szkice, przepraszam, że teraz nic, ale mam strasznie dużo pracy, ale najważniejsze, że pomysł już jest, teraz tylko wykonać - także proszę odnotować ;)

mam zamiar zrobić takie ujęcie, że będzie żółtw pod wodą, a skorupa z miastem nad wodą, pomosty portowe, nabrzeże kupieckie, jakieś stateczki... takie fantasy klimaty - mam nadzieję, że mi wybaczycie, że bez szkicu tak gadam, w każdym razie zgłaszam moje żółwiowe miasto :) a w weekend siadam do pracy

Edytowane przez Kubasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dobra na szybko wrzucam, wiem, ze żenada, ale lepsze to niż nic, w 5 minut śmignołem, mam nadziję, że coś tam ilustruje, w weekend popracuję, nad tym tematem już się cieszę, podoba mi się ta koncepcja :) doczekać się już nie mogę

pozdrawiam

 

zolw.jpg

Edytowane przez Kubasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siadam właśnie do pierwszych poważnych szkiców :) no nie wiem jak to zrobię, jeszcze na pewnoe w klimatach fantasy, może trochę steampunka, zobaczymy jak mi podejdzie szkic ;P

mam nadzieję, że załącznik sie załączył i będzie cos w końcu widać w temacie...

 

edit: dupa nic nie widać :( POMOCY! wie ktoś ( no nie wątpię, że tak :) ) jak dodawać miniaturki w temacie, bo jak chcę edytować pierwszego posta ( niby logiczne ) to nie ma tam już tej opcji "zarządzania załącznikami" tak jak gdy nowego posta piszę.... no i nie wiem jak to zrobić, będę wdzięczny za pomoc - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może musisz wcisnąć jeszcze oprócz "edytuj" przycisk "wyślij (zaawansowane)" by wskoczyć w tryb bardziej złożonej edycji; ja tak zrobiłem, były załączniki; zrobiłem sobie kwadratową miniaturkę, załączyłem i zadziałało.

 

jestem ciekaw co wyjdzie Ci z tego żółwia; w teczce masz sporo fajnych prac a i ten pomysł ma potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto które przebyło pół świata ( czyli 1000 mil podmorskiej żeglugi :) )

by Kubasa

 

Uff – w końcu skończyłem, trochę było dłubania, ale jestem zadowolony:o

 

Oto mój żółwiomiast:) czyli starożytny potężny żółw morski, na grzbiecie którego jakaś

Cywilizacja wybudowała miasto. Miasto jest tak skonstruowane, by było gotowe, do zanurzenia gdy zajdzie taka potrzeba, całość jest z grubego metalu i przypomina strukturą łódź podwodną :) czyli są grodzie, śluzy, między pomieszczeniami itp. Wszystko jest szczelne. Chciałem by na całej powierzchni miasta widać było wieloletnie oddziaływanie wody. Gdy żółw jest na powierzchni, wysuwają się, dźwigi, wiatraki i inne urządzenia pokładowe. Żółwiomiast jest tak stary, że na żółwiu utworzyła się już rafa koralowa ( na łbie ) i wokół stworzył się mały ekosystem:D Żółwik właśnie wraca do ojczystej zatoki. Chciałem by wszystko było w klimatach fantasty, pomieszanego z „umiarkowanym steampunkiem” :)

Dałem tez kilka ujęć w powiększeniu dla klimatu.

 

Mam nadzieję, że wam się spodoba mój żółwiomiast

Pozdrawiam

 

 

turtlecity01readyostwym.jpg

 

 

 

 

 

no i powiększone detale ;) może niepotrzebnie, ale gościa z wędką pokazać musiałem :P

 

detalzolwiomiast.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to strasznie fajna sama koncepcja, najbardziej podoba mi się fakt, że napędu w postaci żółwia normalnie nie widać. Miasto może więc na pierwszy rzut sprawiać wrażenie znajdującego się na wyspie... Rysunek też ma fajny klimacik, szkoda że tak mało przestrzennie jak na razie... No i ta zmęczona mina żółwia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he no żółw ma mieć zmęczoną mine :) przecież całe miasto targa na plecach ;) co do koncepcji, że żółw "nie wali po oczach", tylko miasto wygląda jakby było na wyspie, ruchomej :P, a żółwik sobie spokojnie siedzi pod wodą - to właśnie było moją intencją, cieszę się, że na plus. Kurcze, nie wiem, jeszcze coś spróbuję z tym zrobić, ale takie ujęcie z "profilu", żeby było i żółwia widać i miasto równie dobrze, takie przekrojowe - chyba najbardziej mi odpowiada:rolleyes: ale bryłe jeszcze pomęcze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde... nie umim:eek:, do pierwszego posta przekleić tego żółwika :( edytuję i nic sie nie dzieje... w ogóle jestem zły i zawiedziony, że nie udało mi się już powalczyć z tym żołwikiem :( no ale życie... nie dałem rady

 

@atheg - wielkie dzięki, za przypomienie, nie wiem czy zdążyłęm, ale dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności