Skocz do zawartości

Krzywa z obiektem


mandragora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyginaniem obiektów, próbowałem już niejednymi rodzajami krzywych i za pomocą armature, ale chcę zrobić to za pomocą krzywej i ona źle oddziałowuje na obiekt tak jak widzicie na obrazku. Próbowałem robić krzywe zgodnie z długością obiektu i powyżej tej długości i tak nadal nic dobrego z tego nie wychodziło a Lattice nie jest takie dobre ale jak nie będzie tak jak ja chcę będe musiał posiłkować się Lattice. Co robię źle że tak się dzieje ? Zaznaczony obiekt jest bez oddziaływania krzywej więc widać jak powinien też wyglądać po dodaniu krzywej tak by możliwe było prawidłowe oddziaływanie obiektu.

krzywa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość mizerek

ja też jakoś z krzywymi blendera jestem na bakier, ale poradziłem sobie wyexportowaniem vectora z ilustratora. Nastepne importujesz vektor i modyfikujesz. u mnie to zdało egzamin. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja nie mam problemu z krzywymi które w blenderze są nawet fajnie opracowane. Tu chodzi o podłączenie tego pod obiekt. Illustratora nie mam i nie zamierzam mieć bo znowu trzeba było się go uczyć a na orginał i tak mnie nie stac więc pozostaje alternatywne darmowe oprogramowanie i zrobienie tego w blenderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiłeś krzywe wyginane i wyginające na 3d curves ?
Możesz szerzej. Zacząłem grzebać w armature i przez to dotarłem do IK nawet fajnie mi idzie, pozostal tylko problem tego, że nie łapie całego obiektu tylko częśc z niego ale dobrze wygina, czyli jak powiększyc obszar oddziaływania kości na obiekt, ale nadal chcę wiedziec jak to prawidłowo zrobic za pomocą curve.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandragora, rozumiem, że te fikuśne kształty które masz zrobione to krzywe ?

co do armature, to zmień sobie tryb wyświetlania kości na envelope i jak zaznaczysz "stawy" możesz je skalować (klawisz 's') tak żeby obejmowały ci większy obszar. Dodatkowo zwiększ segments w kościach, żeby uzyskać płynniejsze przejścia, podobne do tego jakbyś modyfikował przy użyciu krzywej

Edytowane przez sanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności