Skocz do zawartości

praca i blender


ptaszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm... ostatnio rzucajac okiem na troche ogloszen freelancerskich z europy i stanow, da sie zobaczyc czasem wpis "prefered blender". Nie jest tego moze jakas ogromna ilosc, ale troche sie da znalesc.

Co do szukania pracy w studio. To zalezy jak szukasz, przez agencje (co niestety jest najczestrzym przypadkiem) jest marnie, bo oni w wiekszosci maja wpisane "musi umiec 3ds Max" i nie wazne ze modele da sie exportowac itp itd. Jak juz zainteresujesz konkretnego pracodawce swoimi pracami, to moze sie czasem da przekonac na "zakupienie" ci Blendera do studia zebys tam sobie modele rzezbil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem coś na ten temat na blender.pl (sam się jeszcze nie interesuje poszukiwaniem pracy, najpierw matura xD ), zdaje się że był to mookie. Dostał prace jako grafik i mówił że coraz więcej, słowo blender pada w ogłoszeniach.

Niestety powiedział że wszyscy pracują na plikach maxa u niego w firmie, kiedy rozmowa się rozwinęła to ogólna konkluzja była mniej więcej taka by, po zrobieniu wszystkiego szybko i sprawnie w Blenderze, wrzucić to do maxa poprawić błędy ex/importu i dać dalej :P

 

Ja mi sie przypomnie gdzie to było to dam linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pigeon: dokładnie tutaj: http://www.blender.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=4682.0

najbardziej mnie zaciekawiła informacja, że ktoś wspominał budcai'a przy takiej rozmowie o pracę. motywujące... chociaż faktycznie, cała sprawa rozbija się o eksport, nawet w niekomercyjnych sieciowych projektach. cóż, trudno winić team'y czy firmy, że szukają gotowych rozwiązań, a nie takich działających z Blenderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już przekonywać, to do Kerkythei. jej photon mapping niszczy szybkością wszystko co istnieje i działa z Blendkiem :) najpoważniejsza wada to brak rozmytych odbić z poziomu "normalnego" eksportu, bez skryptu. mimo wszystko Kerka jest bardziej przyjazna i napchana funkcjami niż Yaf(a). jeśli lubi v-ray'owe kombinowanie, to musi mu przypaść do gustu, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile ja wiem, w Ameryce Południowej wykorzystali Blendera do animacji fluidów do reklamy produktów paliwowych koncernu naftowego ;) to coś musialo byc komercyjne. więc jak - rozwiewa się wątpliwości :D

 

do tego bawię się Kerkythea i Indigo, więc całkiem ładnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od firmy - w moim przypadku jestem jedyną osobą na kilkunastu grafików, którzy posiłkuja się Blenderem. Ponieważ naszym produktem jest plik maxowski pod najpopularniejsze silniki renderujące, Blender nie jest w stanie wyręczyć mnie we wszystkim.

 

Pisałem o tym na blender.pl, ale powtórzę tutaj - jeśli tylko Blender stanie się (w pełni) kompatybilny z V-Rayem, Maxwellem, czy FryRenderem, jego przyszłość rysuje się kolorowo.

 

I tak na marginesie - nie pisałem, że Blender pojawia się często w ogłoszeniach - pojawia się rzadko, prawie wcale. Ale najważniejsze jest CO, a nie - CZYM robisz, dobrym blenderowym portfolio przekonasz do siebie nawet najzagorzalszych maxowców.

Edytowane przez mookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym na blender.pl, ale powtórzę tutaj - jeśli tylko Blender stanie się (w pełni) kompatybilny z V-Rayem, Maxwellem, czy FryRenderem, jego przyszłość rysuje się kolorowo.

 

kompatybilność z V-Ray się rozwija, Maxwell i FryRender to nie wiadomo, jest Indigo, LuxRender i Kerkythea :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności