Skocz do zawartości

Zestaw , tylko czy fajny :-) ?


jahred6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna PC głównie autoCad, PS, no i rendering architektury i wnętrz. Mam taką ofertę - czy ona jest fajna i wystarczająca ?

 

monitor Iiyama ProLite E2209HDS 22'

Procesor Core i7 920 2,66Ghz LGA 1366

Pamięć 4GB 1066MHz + radiatory

Karta graficzna Geforce 9800GT 512 mb

2 x 640GB Dysk Twardy Raid 1

 

Nagrywarka DVD LG SATA

 

Obudowa + Zasilacz 500WATT

 

czekam na jakieś rady!

cena zestawu 4600 zł

Edytowane przez jahred6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, przymierzam się do kupna PC głównie autoCad, PS, no i rendering architektury i wnętrz. Mam taką ofertę - czy ona jest fajna i wystarczająca ?

 

monitor Iiyama ProLite E2209HDS 22'

Procesor Core i7 920 2,66Ghz LGA 1366

Pamięć 4GB 1066MHz + radiatory

Karta graficzna Geforce 9800GT 512 mb

2 x 640GB Dysk Twardy Raid 1

 

Nagrywarka DVD LG SATA

 

Obudowa + Zasilacz 500WATT

 

czekam na jakieś rady!

cena zestawu 4600 zł

głównie co to bym się doczepił do zasilacza, proponuję 600W(na zapas) i jakiś firmowy

Oraz myślę że dyski mogły by być mniejsze, mniejsze = mniej awaryjne

 

nie wiem jak z prockiem jestem już trochę do tyłu z prockami, ale jak patrzę ma 8mb cache, ja mam x3350(serwerowy odpowiednik q9450) i ma 12 mb cache i co dla mnie ważne, to dobrze się kręci, mam go w tym momencie na 3,6ghz i chodzi pięknie(na chłodzeniu thermalright ultra ex)

 

możesz podać jeszcze płytę główną, bo to też jest jako tako ważne

 

odnośnie ramu, widzę że ddr2, proponuję jakieś ddr3 oraz płytę z takimi wejściami, na pewno na przyszłość się przyda...

Edytowane przez zdunek89
*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor bylejaki. Jak chcesz pracować w PS to nie na matrycach TN.

Co do pamięci, to nie jestem pewien, czy płyty pod I7 obsługują jeszcze ddr2. A co do ddr2/ddr3 to w zasadzie nie ma to w tej chwili prawie żadnego znaczenia i przełożenia na wydajność. Lepiej wziąć 8GB ddr2 - ilość dla ciepie byłaby chyba ważniejsza niż ich szybkość. No i zasilacz mocniejszy.

 

Witam, przymierzam się do kupna PC głównie autoCad, PS, no i rendering architektury i wnętrz. Mam taką ofertę - czy ona jest fajna i wystarczająca ?

 

monitor Iiyama ProLite E2209HDS 22'

Procesor Core i7 920 2,66Ghz LGA 1366

Pamięć 4GB 1066MHz + radiatory

Karta graficzna Geforce 9800GT 512 mb

2 x 640GB Dysk Twardy Raid 1

 

Nagrywarka DVD LG SATA

 

Obudowa + Zasilacz 500WATT

 

czekam na jakieś rady!

cena zestawu 4600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, oczywiście zasilacz będzie mocniejszy, to przeoczyłem, co do pamięci to muszę się skonsultować z człowiekiem co mi tą oferte przygotował. Procek i7 z tego co wiem ma świetne osiągi. Co do monitora... zupełnie się nie znam, jakbyście mogli mi pomóc co mógłbym kupić w cenie 1000-1200 w jak najlepszej jakości, ta Iiyama kosztuje ok. 950zł i wydawała mi się w porzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to masz tylko TN - na inne matryce to dodatkowe 1500 PLN by się przydało mieć. A IIyama nie jest złym wyborem jeżeli chodzi o TNki - kolory bardzo dobrze przenosi. Tylko cena coś wysoka, bo w bicie masz ją za 790 PLN. Inne ceny też bym w związku z tym sprawdził.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to masz tylko TN - na inne matryce to dodatkowe 1500 PLN by się przydało mieć. A IIyama nie jest złym wyborem jeżeli chodzi o TNki - kolory bardzo dobrze przenosi.

 

Dodatkowe to może nie, chyba że to musi być coś powyżej 19''. Jeżeli wystarczy ci 19'' (przy proporcjach 5:4, broń Boże panorama) to za ok 1300 - 1400 PLN można mieć HP LP1965 na matrycy mva. Monitor bardzo przyzwoity (wiem, bo mam :) ) a każdą TNke kładzie na łopatki jednym palcem. Z wyższej półki to już EIZO i coś z NEC, ale ceny tu już mocno wyższe. No a do każdego LCD trzeba się jakiś czas przyzwyczajać.

 

Jeżeli chodzi o pamięci, to przt tym, co zamierzasz robic eażniejsza od szybkości jest jej ilość. Ja bym sie nie pchał w I7 tylko sostał na jakimś Quadzie i wziął tak z 8GB ddr2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak: gdybym miał nadmiar kasy, to bym sie może na I7 i ddr3 zdecydował. Ale płyty główne pod to są w okolicach tysiąca złotych. Wydajnościowo, to świetny procesor ale na razie za drogi. Jednak niewątpliwie jest to rozwiązanie przyszłościowe - ddr3 w końcu wyprą ddr2.

 

Akurat jestem w tej samej sytuacji co ty - w najbliższym czasie (czyt.: jak mi klienci zapłacą) będę zmieniał maszynę i trochę sobie pogrzebałem w sieci a i znajomi serwisanci mię trochę uświadomili. Czas nie najlepszy bo dolar poszedł w górę ale trudno. Taki optymalny (dla mnie) zestaw to: Intel Core2Quad 9550 i 16(ew.8)GB RAM ddr2 + reszta. Ewentualnie AMD Phenom II X4 940/920/810 i 16 (ew.8) GB RAM + reszta.

 

Możesz się rozejrzeć za płytą główną obsługującą zarówno ddr2 jak i ddr3 - pozwoli to w przyszłości na przesiadkę. Ale bardziej prawdopodobne jest, że i tak za pare lat wymienisz całą bazę (procesor, płyta, pamięci).

 

Nie oszczędzaj zanadto na płycie głównej i zasilaczu. Obudowę też warto mieć z tych solidniejszych i dobrze wentylowaną - zwłaszcza przy wielogodzinnym renderingu zapewnia to systemowi stabilność.

 

PS. Jeżeli chcesz jakichś konkretniejszych informacji jak sie ten HP LP1965 sprawuje, to pytaj czy tu czy na pw jak wolisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje na 24" calowych nec'ach na pva (cena ok 2500zł), matrycę tn odradzam zdecydowanie do grafiki jakiejkolwiek, już lepiej kupić używany kineskop dobrej firmy, tylko że sporo miejsca na biurku zajmuje.

 

Jeśli te kostki pamięci to DDR2 to zdecydowanie za mało, bierz 8 lub nawet 16 jak dasz radę bo później będziesz płakał.

I koniecznie markowe kostki. Szybkie OCZ lub Patriot. Raz, że są dobrze chłodzone (radiotory) co się przekłada na wydajność, dwa, że błedy zdarzają się dużo dużo rzadziej niż przy tanich kosciach.

 

Jeśli chodzi o geforcy, mam dobre doświadczenia z gaiwardem.

 

pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje na 24" calowych nec'ach na pva (cena ok 2500zł), matrycę tn odradzam zdecydowanie do grafiki jakiejkolwiek, już lepiej kupić używany kineskop dobrej firmy, tylko że sporo miejsca na biurku zajmuje.

 

Jeśli te kostki pamięci to DDR2 to zdecydowanie za mało, bierz 8 lub nawet 16 jak dasz radę bo później będziesz płakał.

I koniecznie markowe kostki. Szybkie OCZ lub Patriot. Raz, że są dobrze chłodzone (radiotory) co się przekłada na wydajność, dwa, że błedy zdarzają się dużo dużo rzadziej niż przy tanich kosciach.

 

Jeśli chodzi o geforcy, mam dobre doświadczenia z gaiwardem.

 

pozdrawiam i powodzenia!

To nazywamy rzeczową argumentacją. Idźmy dalej już lepiej podpiąć rubina i będzie lepiej, dla czego? ot tak po prostu. To nic że matryca PVA ma kąty, kolor i równomierność oświetlenia bijące każde TN na głowe a przy tym czas reakcji wystarczający nawet do gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryca PVA ma kąty, kolor i równomierność oświetlenia bijące każde TN na głowe a przy tym czas reakcji wystarczający nawet do gier.

 

True true, właśnie to wyczerpuje wypowiedź.

Jeszcze ostrość, tanie monitory na TN wyświetlają jak z mocną kompresją jpg.

 

Co do samych nec'ów, porównywałem dwa w zasadzie identyczne modele (jeden to 2470wnx z pva, a drugi o podobnej sygnaturze, tylko tn) i na tym z matrycą tn nie było tak źle jeśli chodzi o jakość obrazu, gorzej natomiast było, jeśli chodzi o kolory, nasycenie, kąt widzenia, widoczny gradient jaśniej-ciemniej w zależności od tego jak wysoko siedzisz, czyli to o czym pisze Ramzes.

Cena była wówczas 1300 za tn i 2500 za pva. Dopłaciłem, nie żałuję.

 

Nec i hp na pva podobnych rozmiarów będą w podobniej cenie zdaje się.

 

A z kineskopem to ja nie żartowałem, dobrej niegdysiejszej lampie dorównują teraz chyba lcd-ki z najwyższej półki, np takie eizo, które tanie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja chyba wolę dorzucić kasę do płyty głównej i do i7 aby za pół roku nie kwiczeć że już coś mogło być lepszego, no i z modernizacją będzie łatwiej... Powiedźcie mi czy w maxie pracuje 8 giga ramu !? Pomaga to w renderze na tyle widocznie ? Chyba posłucham kolegi mrys'a i na tego HP się zdecyduje. Ja dotychczas pracowałem na laptoku HP Compaq 8710p 17' wydajny bardzo... ale już przy większych scenach - 20 godzin renderingu z biednym rezultatem.... :) Dzięki chłopaki za podpowiedzi!! Mam zamiar zakupić sprzęt na początku kwietnia, więc czekam na dalszą pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600 za HP LP 2275w to nadal świetna cena.

Jeżeli weźmiesz powyżej 4GB RAMu to musisz mu zapodać 64 bitowy system - ale to już wiesz zapewne. I chyba także tylko 64 bitowe aplikacje potrafią wykorzystać powyżej 4GB - zatem Max (64-bitowy) też. Ale tu nie jestem pewien - być może 32bitowe też (na chłopski rozum nie powinny, skoro 32 bitowy system nie potrafi).

 

Na ilości pamięci nie oszczędzaj - jak rendering potrwa godzinę dłużej (na wolniejszym procku) to sie nic nie stanie. Jak po czterech godzinach młócenia wywali "Out of memory" to mozna dostać zawału.

 

A co do laptopa, to dzieci znajomego właśnie mu usmażyły jego maszynę, renderujac jakieś potwory. W chłodzeniu brał co prawda udział takze duży wentulator stołowy, ale to ni epomogło i płyta główna sie rozwarstwiła. Lapki to raczej nie jest sprzet do wyczynowej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jeden albo dwa - z czekaniem na stabilizacje - natura niecierpliwa :P. Oraz praca inżynierska, w czerwcu się bronie i chce odpierdzielić model... na moim lapku - ni ma szans. Szkoda że ten HP w takiej cenie bo no już nie chciałbym przekroczyć za cały zestaw 5000zł. Są jeszcze jakiś inne pozycje z ciekawych Monitorów ? Ja przeglądam różne modele ale szczerze, to najlepiej jednak polegać na kimś kto zajmuje się grafiką i poznał to na własnej skórze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wracam z tematem ponieważ ZESTAW już prawie kompletny i śmiga od paru miesięcy. Teraz szukam DOBREGO MONITORA ZA MIŁE PIENIĄDZE - do 1500zł i mniej :-) Do architekury i wizek, trochę photoshopa. Czekam na jakieś fajne propozycje !!!

zestaw zmienił się następująco : Intel core i7 860, 8 giga ramu, GeForce 9800 GT no i śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności