Skocz do zawartości

skaner 3D


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

był jakiś projekt nawet działając skanera 3d. części to: kamerka internetowa, laserek bazarowy, soczewka cylindryczna, 2 plansze do zkalibrowania, + programik gościa co to składał, było nawet chyba open source. ale gdzie teraz tego szukać nie wiem jak wygoogluje to podam. działało to tak że po ciemku po skalibrowaniu widoku z kamery przelatywałeś przez obiekt światłem lasera przepuszczonym przez soczewke co dawało płaską linie. obracało się obiekt i jeszcze raz programik to zbierał i składał, no w tej wersji co widziałem to trzeba było jeszcze siatke miejscami podłatać ale jakość do ceny i tak niezła wychodziła ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze szukam wachadłowca razem z zestawem rakiet do wystrzelenia w przestrzeń - przedział cenowy do 600zł, może trochę więcej. Te z biedronki odpadają, bo podobno osłony termiczne lubią się odrywać (NASA się już na nich przejechało), a w tych z żabki jest strasznie ciasno i nie ma miejsca na bagaż...

 

I przy okazji - nie wiecie gdzie tanio można wynajać kosmodrom ? (najlepiej jakby sie dało dogadać 'za flache') ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze szukam wachadłowca razem z zestawem rakiet do wystrzelenia w przestrzeń - przedział cenowy do 600zł, może trochę więcej. Te z biedronki odpadają, bo podobno osłony termiczne lubią się odrywać (NASA się już na nich przejechało), a w tych z żabki jest strasznie ciasno i nie ma miejsca na bagaż...

 

I przy okazji - nie wiecie gdzie tanio można wynajać kosmodrom ? (najlepiej jakby sie dało dogadać 'za flache') ?

 

Wal na priva, to Ci odsprzedam swoją rakietę. Tylko po zimie trzeba będzie dopompować wodoru...

 

skk.

 

PS Tani kosmodrom jest w Celestynowie, na działkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam to Master Kielbaster zlozyz sobie taki open sourcowy skaner, jakosc modeli ktore z tego wychodzily odbiegala "troszke" od normy, ale fajna zabawka byla. Chyyyba w renderach testowych mozna znalesc to.

Dunablaster: przykro mi, ale dobry skaner 3d to tak dopiero od 200zl sie zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mają rozdzielczość do 8 vertexów i 6 polygonów .....

 

Ja bym się nie śmiał co do możliwości sprzętów homemade

 

stosunek jakość / cena nie do pobicia

 

tu możliwości dobrego sprzętu, który można znaleźć w niejednym domu

 

 

 

a tu darmowy pogram do kompilacji obiektu

 

http://www.david-laserscanner.com/?section=Downloads

 

:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar z biedronki jest dosłownie śmieszny. Czy macie konkrety, jak złożyć skanerka?

 

Niezłe, projektor i cyfrówka! ja wolałbym bardzo tani domowy skaner i do tego oprogramowanie za friko.

 

Dzięki, gonre za naprawdę ciekawe materiały :) Rep.. (Tu naprawdę tanio i jeszcze za euro xD)

 

mirach 200 zł to jeszcze nie problem, gorzej jeśli 600 zł. a tak to ja moglbym zeskanować parę rzeczy do wizek. by ułatwić sobie pracę z modelami.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar z biedronki jest dosłownie śmieszny. Czy macie konkrety, jak złożyć skanerka?

 

Niezłe, projektor i cyfrówka! ja wolałbym bardzo tani domowy skaner i do tego oprogramowanie za friko.

 

Master kielbaster zrobil kiedys taki skaner przy uzyciu (jak dobrze pamietam) kamerki z lego, efekt byl ciekawy, mozna to zobaczyc w poczatkowych testach renderu, chociaz takie cos to bardziej jako ciekawostka niz cos powazniejszego, poza tym za takie pieniadze za ktore Ty bys wolal to nic nie znajdziesz.

edit: Po co ci skanowac rzeczy do wizek ? Krzesla bedziesz skanowal czy wazony ktore po wypaleniu beda wazyly 100000000000000000 poly ? A ogolnie to wcale ci nie ulatwi pracy, bo jakos modeli jest poprostu srednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: Po co ci skanowac rzeczy do wizek ? Krzesla bedziesz skanowal czy wazony ktore po wypaleniu beda wazyly 100000000000000000 poly ? A ogolnie to wcale ci nie ulatwi pracy, bo jakos modeli jest poprostu srednia.

A teraz jeszcze pomyśl, że na jakimś modelu trzeba by zrobić unwrapa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonre: wiesz, home made a firma made to troche 2 rozne rzeczy. Ten filmik z ThingLab mowi o skanerze ponizej 10k dolarow, troszke to wiecej niz skaner ktory zrobil sobie Master Kielbaster, i ktory rzeczywiscie mial dokladnosc mniej wiecej taka jak mowi Hynol.

I nie chodzi mi tu o smianie sie z tego, ale trzeba sobie uswiadomic ze za 100 zl nie zrobisz skanera do "zeskanowania sobie paru rzeczy do vizek". Moze za 10 lat.

 

Dunablaster: polecam

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dajcie spokój :)

 

w ogóle chcialem z ciekawości sprawę przedyskutować, bym coś wiedział więcej i pomyslał czy zakup skanera będzie rozsądnym przedsięwzięciem :D:D:D

 

Ironia ironią, bawienie się unwrapem na takich durnych skanach mnie zniechęca, temat zamknięty i pozdro!!! ;D

 

streaker jestem zbyt leniwy żebym modelował do interiorów bzdety jak telefon komórkowy :D

dosyć, nie ma sprawy :P

 

po prostu dochodzę do wniosku że męczenie sie przy modelowaniu jest lepsze niż śmieszny skaning.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze szukam wachadłowca razem z zestawem rakiet do wystrzelenia w przestrzeń - przedział cenowy do 600zł, może trochę więcej. Te z biedronki odpadają, bo podobno osłony termiczne lubią się odrywać (NASA się już na nich przejechało), a w tych z żabki jest strasznie ciasno i nie ma miejsca na bagaż...

 

I przy okazji - nie wiecie gdzie tanio można wynajać kosmodrom ? (najlepiej jakby sie dało dogadać 'za flache') ?

 

jak masz flachę to przy ładnej pogodzie z każdego ogródka działkowego jesteś w stanie wystartować. przydają się czasem boostery typu "Nalewka Lipa z miodem", bo mają niezły ciąg początkowy, i są nie drogie.

 

Odrzucasz je po wyczerpaniu paliwa (samą powłokę takiego boostera da się odzyskać i wymienić w sklepie osiedlowym na nowe zatankowane, za dopłatą, o ile nie ulegnie uszkodzeniu podczas odrzucenia)

 

Jak już boostery się "wypalą" to przechodzisz na główny napęd i osiągasz 1 kosmiczną w jakies 20 minut.

 

Da się zwalczyć grawitację za mniej niż 25zł (2x4.85 + 14zł) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już przyszedł z Hongkongu laser liniowy do Davidscannera:D

Jeszcze do zestawu muszę kupić nieco lepszą kamerkę i minutnik do jajek (pełna powaga) i będę testował.

Jak sprawdzę to się podzielę wrażeniami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już przyszedł z Hongkongu laser liniowy do Davidscannera:D

Jeszcze do zestawu muszę kupić nieco lepszą kamerkę i minutnik do jajek (pełna powaga) i będę testował.

Jak sprawdzę to się podzielę wrażeniami;)

 

OK! Podziel się tymi wrażeniami, czekam :D

 

a Loki, a czy Ty przypadkiem w tym wątku picujesz nie na temat!? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

e, dunablaster - Oni tak gadają bo Ci pewnie zazdroszczą !

 

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

 

:::: EDIT ::::

heh, Loki - dokladnie. Kiedys mawiano ze wszystko sie moze zdazyc, trzeba cos tylko zazyc :)

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

e, dunablaster - Oni tak gadają bo Ci pewnie zazdroszczą !

 

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

 

:::: EDIT ::::

heh, Loki - dokladnie. Kiedys mawiano ze wszystko sie moze zdazyc, trzeba cos tylko zazyc :)

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

 

Ty, serwus :D fajne masz animacje na swej stronce, bwahaha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności