Skocz do zawartości

Instancess - warto? I inne.


modulor33

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie pozawracać głowę. Nie mogę wyczuć jak to jest z ekonomią użycia instances. Ok, odciążą to ram w sytuacji gdy może go nie starczać dla przeliczenia sceny. Ale jak ma się to do czasu renderingu? W wątku z testami ktoś zasugerował, że może to nawet spowalniać odszumianie, ale temat nie został pociągnięty i konkluzji nie było.. Czyli inaczej mówiąc; jeżeli ramu nie brakuje, to warto brnąć w instancess?

Kolejna sprawa. Jeżeli już jednak brnę w instancess. W sytuacji gdy mam model składający się z paru elementów; drzewko np - pień i korona, i chciałbym takim klonem następnie manipulować, czy jest możliwość w jakiś sposób je ze sobą powiązać, tak aby nie trzeba było osobno przesuwać klona korony i pnia?

I jeszcze jedna sprawa. Często w exteriorach widzę miłe dla oka detale w postaci firanek ożywiających płaszczyzny okien. Pytanie brzmi; jakiego typu obiekt (płaski, przestrzenny, z grubością) i jaki materiał byłby tu najbardziej właściwy.

Z góry pozdrawiam wytrwałych, którzy doczytali do tego miejsca;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

instancje - dopóki starcza RAM to odradzam, renderuje się szybciej bez nich. Jedynie faza voxelizacji trwa dłużej. Jeżeli już trzeba korzystać z instacji kluczową sprawą jest zadbanie aby instacje nie przecinały się z innymi obiektami w scenie, bo to koszmarnie zwiększa czas renderu. benchmark spada z 40 do około 2 czasami. To jest chyba jakiś BUG. Co ciekawsze same ze sobą instacje mogą przecinać się do woli.

 

2. co do przesuwania klonów razem, to chyb to juz zależy od softu w którym się modeluje i tak to lepiej rozwiązać. Mnie praca w maxwell studio odrzuca bo jest jakaś taka nieintuicyjna. Z tego co jednak pamiętam to można tam grupować obiekty, ale aby jakoś inteligentnie tym jeszcze przesuwać to nie chcę nakłamać.

 

3. w sumie każdy sposób dobry na te okienka dopóki dobrze wygląda. W masówce domków jednorodzinych często ludzie wklejają zdjęcia okna na płaszczyznę we wgłebieniu ściany ;) i potem każde z 10 okien w domu identyczne;)

 

no ale skoro już usiedliśmy do maxwella to wypadałoby zrobić w oknie szybkę- KONIECZNIE Z GRUBOŚCIĄ ! - a nie jednego plane. a za nią wstawić jakiegoś pofalowanego mesha a'la firanka- dać mu materiał firanki - wystarczy jeden BSDF ze zdjęciem firanki i mapą przezroczystości aby firanka miała dziurki. w dalszych planach będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności