Skocz do zawartości

War of the Worlds - The Movie :)


Remix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post na Forum. Jestem w tej dziedzinie nowicjuszem, choc moja \"przygoda\" z 3ds maxem trwa juz kilka lat.

Postanowiłem wykonać skromną adaptację \"Wojny Światów\" H. G. Wellsa, film trwający 5-10 minut, i pomyslałem, że garść krytycznych i obiektywnych opinii mogłaby się przydać :) Nie będzie to może dzieło, w którym znajdziecie pokaz jakichś super umiejętności animatorskich, modelarskich, czy rewelacyjnych efektów specjalnych, ale mam pomysł, nad którym długo myślałem i sądzę, że całość (jeżeli ujrzy światło dzienne) będzie całkiem interesująca.

...No to tyle może na początek... czy są jakieś pytania? :)

P.S. Postaram się lada dzień zarzucić jakimś screenshotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jedno pytanie : po co zamieszczasz zapowiedzi tego co bedziesz robił? co mamy tu komentować ? twoje zamiary? czekam zatem na cokolwiek, zaczyna sie od scenariusza. napisz cos bo na razie nic nie wiadomo co to bedzie za film, i jak bedzie wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za małe przeoczenie w poprzednim poście, ale już to nadrabiam. Moja koncepcja tego filmu zakłada zmontowanie kilku(dziesięciu) ujęć machin kroczących Marsjan, siejących zniszczenie gdzie popadnie, a za narrację posłużą przeplatające się pomiędzy scenami nagłówki gazet. Kulminacyjnym momentem będzie zniszczenie Big Bena i marsz trójnogich maszyn ulicami Londynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal za mało powiedziałeś by cokolwiek komentować, z tego co narazie piszesz to , pomysł z gazetami moze być, ale to będzie nadal wyglądało jak intro gry, albo taser filmu. ja bym chciał poznać OPOWIEŚĆ ktorą chcesz opowiedzieć swoim filmem, co chcesz przekazać widzowi, i jakimi środkami, masz wybor robisz film, z ręcami i nogima, albo pokazówkę, wyrwaną z kontekstu.

 

Ps. do autora posta ktory włąśnie usunełem

: jeszcze raz powstanie OT w takim stylu a będziesz kandydatem do bana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Niestety (albo stety) mniej więcej tak ten film będzie wygladał (jak intro albo teaser, z tą różnicą, że tutaj będzie w miarę konkretna treść, punkt kulminacyjny i zakończenie). Robię ten film w pojedynkę więc więcej jak kilka minut nie powstanie,bo by to trwało wieki (i tak produkcja potrwa niewiele krócej :) ).

P.S. Nie zna ktoś przypadkiem strony, na której byłyby zamieszczone jakieś obrazki (zdjęcia) dotyczące militariów z przełomu XIX i XX w? Oczywiście gotowymi modelami nie wzgardzę :D

P.S.2 Cierpliwości, wkrótce załączę jakiegoś screenshota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiesz ale są filmy animowane trwające po kilka sekund, a powiedziane jest w nich tyle ze w niekturych 3 godzinnych filmach aktorskich jest mniej. Jest mnuuuuussstwo stron o sprzęcie wojsowym z przełomu wieków, wpisz odpowiednie hasła w google.

nadal nie ma nic, napisz chociaz ten nieszczęsny scenariusz! toć wystarczy pare linijek tekstu!... czekam, bo takie \"wątki widma\" bedą po jakims czasie kasowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenariusz opiera się na motywach powieści \"Woja Światów\". Z Marsa wystrzelone zostają \"pociski\", które docierają do Ziemi i lądują na terenie Wielkiej Brytanii. Początkowo ludzie biorą je za meteoryty, dopiero po \"wylądowaniu\" okazuje się, że to coś więcej. Trójnogie machiny kroczące sieją smierć i zniszczenie, wojsko jest bezsilne (XIX wieczne armaty niewiele mają do powiedzenia wobec \"snopa gorąca\"), a brytyjczycy w panice opuszczają miasta (tej paniki z przyczyn technicznych nie pokażę, a jedynie wspomną o tym przewijające się nagłówki gazet).

Akcja filmu przetoczy się przez powierzchnię Marsa, angielską prowincję i zakończy w Londynie. Głównie w filmie bedzie można zobaczyć palące wszystko maszyny Marsjan, eksplodujące kamienice, armaty usiłujące powstrzymać pochód najeźdźców, a także słynny okręt \"Dziecię Gromu\". Taka jest ogólna koncepcja filmu. A póki co męczę się nad modelami marsjańskich maszyn oraz zabudowy londynu. O postępach w pracy będę informował na bierząco (także o zarzuceniu projektu gdyby jednak przerósł moje siły :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remix na poczatek ci powiem ze juz nie jedna osoba chciala zrobic film i sie przetoczyla przez ten dzial, tak wiec postuj z glowa a otrzymasz napewno jakies cenne uwagi ktore ci pomoga. Zapewne niebawem sie zaczna teksty w stylu \"dawaj rendery\" i inne bzdety, rob swoje spokojnie i pokoleji nie daj się oglupic ale tez umiej sie zachowac wzgledem osob ktore maja jakiekolwiek doswiadczenie na tym polu i podaja ci trafne uwagi tak wiec nie neguj ich slow jesli ktos ci powie ze sluchaj to zbyt wielkie dla cibie wyzwanie i uzasadni je i poda ci jaka masz isc droga nie atakuj go slowami ze \" ja jestem inny wiem co umiem i mam mocny sprzet \" A teraz przejdzmy do samej produkcji.

 

 

Jako ze nie masz chyba zadnego doswiadczenia i bedzie to twoja pierwsza produkcja zapomnij o 10 min zejdz np. do powiedzmy 3-5 min jesli robisz go sam skroc czas i podniesc ile sie da na jakosci, tak wiec w tym przypadku lepiej by bylo zrobic teaser takiej animacji w twoim wykonaniu, zdobedziesz nieco doswiadczenia w calym tym procesie i napewno ci sie ono przyda, nie bedziesz az tak dlugo nad tym siedział ze cie projekt znudzi a to bardzo wazne w przypadku takich projektow. Pozniej zdecydujesz czy juz animacja bedzie robiona tylko przez ciebie czy jeszcze przez inne osoby ktore do ciebie dolacza. Nie rob wszystkiego \"na pochybel\" trzymaj sie ogolnie przyjętych standardow przy produkcji takich animacji a już absolutnie nie trzymaj się czegos jak - ja nie potrzebuje obrazow wszystko mam w glowie - co jest oczywistym bledem, tak wiec jeśli masz już przygotowane koncepty siadz nad story boardem rozrysuj dokladnie akcje ktora ma zaistniec i przemysl ja dokladnie nikt cie nie pogania majac już gotowy story board już mam zarysowany caly obraz tego co masz robic. Wtedy przystap do animatiku nie rob jakis skomplikowanych obiektow po kilka tysięcy poly w tym przypadku liczy się ruch kamery i animacji, majac już to wszystko zobaczysz ze będzie ci się o wiele lepiej i szybciej robic.

 

 

Nawiazujac do ostatniego obrazka mi to wyglada nie jak mars a podwodna erupcja wulkanu z wszechobecna magma, poszukaj na google.com w dziale grafika wpisz MARS znajdziesz cos ciekawego, pyzatym o wiele lepiej jest wybrac format np. anamorphic scope proporcje w twoim przypadku to 640x272 lub academy flat 640x346 niż 640x480, plusem takiego rozwiązania jest ze dostajesz wiekszy kadr który możesz sobie lepiej skomponowac.

 

 

Zapewne niektorzy sie zastanawiaja co mnie naszlo żeby az taki post sklecic, pewnie to żeby nie stalo się jak ostatnim razem w których wiele cennych uwag tych co się im chcialo pisac wyladowaly po prostu w koszu to po pierwsze a po drugie to mysle ze nie tylko autorowi ale tez innym przystępujących do zrobienia jakiejs animacji się przyda. A swoja droga czekamy na kolejne postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swięta prawda, Kolega Rascal ma rację.

 

Jedna uwaga, Nie podzielam zdania Rascala tylko w jednej kwestji, co do wyboru, kadrów, to nie jest , wybor , na rzot monetą, są pewne zasady, ogolnie, kadry zblizone do \"aspect ratio\" (proporcji) 1:13333.. są kadrami \"dusznymi\" dobrze spisują sie w filmach w ktorych nie występują duze przestrzenie, a np pomieszczenia itp, natomiast kadry szerokie, to kadry, budujące przestrzeń i oddech. trudniej w nich natomiast o kompozycje kadru.. wiele początkujących ma z tym problemy, bo to wcale nie jest taka prosta sprawa. A co do proponowanego kadru, top koniecznie Full aparature 70mm PANAVISION (cine) i zadne inne :D

 

Ps. Nie jest mile widziane wspominanie o \"ostatnim razie\", jak zobacze to pokasuje! :P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o rozdzielczość filmu to wybrałem 512 x 277. Co do mojego \"zdjęcia\" Marsa, to przyznaję, że jak na Czerwona Planetę jest on za czerwony. Będę jeszcze eksperymentował z materiałem na powierzchnię oraz z oświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał jeszcze szrszy, to jest nadal prawie że akademicki kadr. Ale jak tam chcesz. Ten kadr co go wybrałes jest strasznie nie wydażony i ja go nie cierpie.. :D no to może scenopis byś teraz dał ? chociaz jakis prowizoryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge po krótce opisać scenę \"startu\" Marsjan. W zasadzie tyle już mam zrobione (choć pewnie przemebluję to i owo począwszy od samej powierzchni Marsa, a skończywszy na budowlach jego mieszkańców). Ale do rzeczy : Najpierw panorama planety, kamerka leci sobie okrążając górę, potem wpada w jakiś kanion i wylatując z niego odsłania przestrzeń usianą wylotami jakichś podziemnych szybów. W kolejnym ujęciu z szybów tych z impetem wystrzeliwują w niebo \"pociski\" (czyli kapsuły z Marsjanami), wylatują na orbitę i lecą przed siebie. Kolejne ujęcie to juz nasz Księżyc; kamera mija go i na horyzoncie widzimy Ziemię. Następnie Ziemia nieco bliżej i zza kamery wylatują pojazdy Marsjan. Gazety donoszą o niezwyłym zjawisku jakim ma być deszcz meteorytów (bo ludzie nie są świadomi tego co się święci)...

To tyle na razie. Ta scena jest prawie gotowa, ale wymaga \"oszlifowania\". Przede wszystkim muszę poprawić Marsa i może jednak pokażę samych Marsjan. W razie czego bedę informował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacji na razie nie będzie, bo nie dysponuje za dużym serwerem póki co. Ale mam coś innego: oto model głowy Marsjanina. Moje mozliwości jako modelarza są raczej skromne, więc prosze o wyrozumiałość. To prosty model wykonany dzięki dobrodziejstwom modyfikatora Editable Mesh. Co do wyglądu samego kosmity to kierowałem się książką i tym jak go sobie Wells wyobrażał (lub raczej tym jak ja sobie wyobrażałem to jak go sobie Wells wyobrażał :D). Możecie mnie wysmiać i zmieszać z błotem, ale ja i tak będę z tego modelu dumny :P

 

 

Marsjanin%20-%20model%202.jpg

 

Marsjanin2-model%202.jpg

 

Marsjanin3%20-%20model%202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sliczny ma dziobek.. jak dla mnie to za duzo poligonow, jak robie film gdzie są jacys bohaterowie na 3rd planie to robie ich low poly, nie po to by sie szybciej renderowalo, tylko po to ze z low poly nie ma zadnych problemow, latwiej sie animuje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności