Skocz do zawartości

[MODELOWANIE]Sitaka ogrodzeniowa (ślimakowa) w 2 minuty[XSI lub inny]


Muminek

Rekomendowane odpowiedzi

Mini tutorial napisany pod XSI. Najlepiej być już trochę obeznany z programem. Niektóre rzeczy uprościłem , niestety nie widać okienek wyboru i reszty :/ robiłem screny frapsem a on widzi tylko opengl.

Podkładkę możecie znaleźć na necie google>siatka ślimakowa

Jak zrobić siatkę ślimakową z pączka :D

siatkaslimakowarys.th.gif

tutek.th.jpg

1. Robimy sobie podkładkę ze zdjęcia , tworzymy torus = get >primitywe>polygonmesh>torus

2. W opcjach wybieramy kąt 90 stopni , siatkę ustawiamy na 6 i 6 .

Co do podziałów tworzących łuk optymalnie to 6 najmniej 4!

Dostosowujemy obiekt do referencji używają Main i Cross Section (menu torusa) ja dałem 0,3 i 0,1.

3. Duplikujemy makaronik i obracamy go o 180 stopni,umieszczamy go w odpowiednim miejscu

4. Obracamy makaroniki o kąt. Jeśli kąt będzie za mały to następne ogniwa będą się przenikać ,

za duży będzie brzydko wyglądać.

5. Używamy merge Create>Poly.Mesh>Merge , usuwamy stare obiekty , łaczymu końcówki makaroników.

6. Duplikacja obiektu i przesuniecie do góry , merge i dorabiamy brakujące polygony.

7. KLONUJEMY obiekt!Alt+prawy myszki na obiekcie z otwartego menu wybieramy clone.Obracamy obiekt o 180

dostosowujemy do referencji. Jeśli po splusowaniu (smooth) obiekty sie przenikają regulujemy to na

rodzicu klona.

8. Usunięcie klona , usunięcie zbędnych poly. Duplikujemy obiekt ctrl+d . Musimy go teraz przesunąć w dół aby końcówki obu się stykały.

Wciskamy V (przesunięcie) , alt (przesunięcie tymczasowego środka / obrót,skala)+ ctrl (dociąganie do punktów)

Jeśli wszystko jest ok to po wciśnięciu ctrl+d nastąpi skopiowanie obiektu i przesunięcie w odpowiednie miejsce.

Kopiujemy dopóki nie uzyskamy odpowiedniej wysokości.

9. Robimy merge na obiektach i usuwamy je. Nowy obiekt kopiujemy obracamy o 180 i przesuwamy na odpowiednie miejsce.

Teraz zaznaczamy te 2 obiekty wciskamy ctrl+d i przesuwamy na odpowiednia pozycję. Potem tylko ctrl+d do uzyskania odpowiedniej długości siatki.

10. Gotowe :D

 

 

Screny w drodze . Jak chcecie wersję wideo to przypomnijcie mi nazwę programu do nagrywania "ekranu"

Edytowane przez Muminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności