Skocz do zawartości

Bitwa 3D (#15): Uwagi/pytania/propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moje pytanie dotyczy samego tematu - jak rozumieć "niezrealizowaną ideę, pomysł"? Tyle o ile łatwo zinterpretować np wynalazek, to nie jestem pewien czy w przypadku niezrealizowanego pomysłu może to być przykładowo skok z wieży Eiffel'a w majtkach na głowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, już w Bitwie brałem udział, ale nie byłem pewien jak daleko można wykroczyć z taką interpretacją w tym przypadku.

W zasadzie to przy okazji spytam - można założyć wątek, potem z niego zrezygnować jeśli pomysł idzie w złym kierunku, usunąć go i następnie założyć nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat można dowolnie interpretować. Wszystko i tak zależy od Jury konkursu, którzy będą oceniać nie tylko wartość techniczną prezentowanej pracy, ale także ciekawość pomysłu, niestandardowe podejście i nowatorskie spojrzenie na temat. Pogłówkuj trochę, zaskocz sam siebie :)

 

A co do wątku, nie musisz kasować i zakładać nowego. Po prostu zmieniasz koncepcję, zmieniasz temat i w pierwszym poście piszesz wyraźnie: zmiana koncpecji, teraz robię to i to. Liczy się ostateczna praca zgłaszana jako finał.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Prace mają być tworzone podczas Bitwy, nie wcześniej. Poszczególne elementy też nie mogę być tworzone wcześniej. Byłoby to niesprawiedliwe wobec osób, które sumiennie pracowały cały przewidziany czas na Bitwę nad swoją pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie sprawa ma z modelami, ktore zrobilem powiedzmy 3lata temu, nigdzie nie byly pokazywane (a moze raz w speed modelling xD), jesli bym je (w sumie 2 proste modele) poprawil w pewnym stopniu, to da rade je umiescic do pracy w bitwie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś do tego. Otóż zrobiłem kiedyś wodę i jest całkiem ładna. W swoim pomyśle chciałbym wykorzystać też wodę i teraz moje pytanie: Czy mógłbym kolejną zrobić ale dokładnie jak tamta ?? Tzn wszystkie te same tekstury efekty i wartości natężenie tego dać takie same ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To jest tak samo jak z shaderami. Jeśli opatentowałeś sobie jakiś myk na wodę to czemu nie masz z niego skorzystać? Głownie w tym "niewykorzystywaniu czegoś" chodzi o to, żeby nie robić pracy z gotowców tylko wykazać się maksimum kreatywnością i pomysłem. Zrobić nową pracę a nie odgrzewać stare kotlety. Po prostu to ma wzbogacać wasz warsztat, nauczyć czegoś nowego a nie byleby zrobić pracke i dalej grać w COD'a ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, czemu tak mało nagród ? :( Wiadomo, że w bitwie nie tylko o to chodzi ( i tak bym nic nie wygrał ;P ) ale jakoś w przeciwieństwie do poprzedniej nie czuć tej mobilizacji. Tym razem niewielu sponsorów się zgodziło czy jak ? PSD już nie bierze aktywnego udziału w współpracy z max3d.pl i konkursami jak to było wcześniej ?? Fajnie jak za 2 -3 miejsce też by były jakieś upominki, choćby książka, wtedy więcej ludzi na pewno będzie miało zapał do pracy.

 

PS: A i znów wtrącam mój pomysł na dyplomy, ostatnio nie przeszedł może tym razem ;P Taki dyplom... no nie wiem od 15 do 4 miejsca dla uczestników bitwy :) ze względu na taki dyplomik ( np. z podpisem tweetego ;) ) już bym zabierał się do pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSD faktycznie nie bierze teraz udziału jako organizator. Tą bitwę postanowiliśmy rozegrać tak jak za dawnych lat. Od pewnego czasu odzywały się głosy, że nagrody są spoko, ale przez to Bitwa nabiera jakiegoś niezdrowego komercyjnego wyglądu. Dlatego teraz robimy ze zmniejszoną ilością nagród, skromnie, licząc na odzew ludzi którym nie pasował wyścig po nagrody z ostatnich Bitew.

 

A co do Dyplomu... no cóż. Może faktycznie nie jest to zły pomysł. Co prawda koszta druku i wysyłki zapewne poniesie moderacja ale warte jest to obgadania :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Dyplomu... no cóż. Może faktycznie nie jest to zły pomysł. Co prawda koszta druku i wysyłki zapewne poniesie moderacja ale warte jest to obgadania

 

PDF z dyplomem wystarczy każdy może sobie wydrukować na własną rękę :D albo w folio powiesić w dziale: "awardy i inne spektakularne osiągnięcia na drodze ku chwale" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o to chodzi aby to nie był taki elektroniczny dyplom, tylko wysłany tradycyjną droga najlepiej z autentycznym podpisem jakiegoś moderatora itp. ( w końcu tylko 10-15 dyplomów to nie aż tak dużo pisania ;) ) Wiem, że to koszta i czas ale myślę, że jedna z najtańszych możliwości nagród dająca sporo frajdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem takie dyplomy :) 1zł na ładny papier w sklepie plastycznym, drukarka laserowa, szkic, 1.40zł na znaczek, 0.60 zł na kopertę i 2 zł na fajny marker do podpisu, albo 0.90 zł na długopis ;)... aaa nooo... jeszcze te godziny spędzone nad treningiem ładnego podpisu- bezcenne :).

 

Popieram dyplom, godzina roboty, a wielka frajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotisded: drukarki laserowe? nie zniżajmy się do poziomu Liceów ;] myśląc o Dyplomie za udział w Bitwie bardziej wyobrażałem sobie zamówienie kopii w drukarni, na porządnym papierze. To już trochę więcej roboty. Ale jak już pisałem, aktualnie nad tym pracujemy. Zobaczymy czy wyrobimy się z tym w trakcie trwania tej Bitwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Autorzy przystępując do konkursu wyrażają zgodę na ewentualne wykorzystanie prac i ich danych osobowych przez sponsorów oraz organizatorów w celach marketingowych (np. strony sponsorów, ulotki, reklamy, podstrony serwisu)." mozna sie nie zgodzic na ten punkt regulaminu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Sponsorzy wyraźnie zastrzegają sobie ten punkt regulaminu. No ale traktuj to jako promocję nazwiska na zewnątrz. Jeśli twoja praca zostanie wykorzystana w reklamówce Corela to tylko się cieszyć. Tak jak praca Kuciary wykorzystał Wacom tak i tutaj zyskujesz dodatkową możliwość zyskania sławy i chwały ;)

 

Oczywiście można w jakiś sposób negocjować z organizatorem umieszczenie pracy jako reklamę czy tło graficzne produktu ale generalnie na pewno to Ci nie zaszkodzi.

 

Poza tym do tej pory nie zdarzyło się żeby sponsor wykorzystał prace do swoich celów. Szybciej portal max3d.pl wykorzystywał prace z poprzednich Bitew w pdfach wysyłanych do sponsorów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Nie jest zabronione używanie poserów i innych tego typu narzędzi. Należy jednak w wątku napisać, ze np. do zrobienia gór został użyty probram Vue ...

 

ttaaddeekk: Sponsor często chce się pochwalić, że ufundował nagrody w takim i takim konkursie i jeśli wydaje jakieś gazetki branżowe, reklamy - może zamieścić tam pracę. Tweety trafniej to opisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcowa praca ma być w formacie elektronicznych - okreslonym przez regualmin.

 

Nie jest zabronione robienie pracy tradycyjnymi metodami, natomiast trzeba to dokumentować jak zwykłą pracę malowaną np. w Photoshopie.

 

Ostateczna praca również powinna być przeniesiona na format elektroniczny (zdjęcie??? skan??) w formacie np. JPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełożenie nominacji wchodzi w grę tylko wtedy jeśli zdecydowana większość userów tak by chciała. inaczej byłoby nie fair w stosunku do userów którzy wyrobili się przed nominacjami.

 

pozostaje jeszcze kwestia przełożenia terminu u jurorów. czyli wysłanie kolejnych informacji etc. no przełożenie terminu to już ostateczność po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do nominacji to jaka część pracy musi być wykonana, żeby mieć szanse? Np. tylko model bez tekstur może zostać nominowany? Czym kieruje się "organ nominacyjny".

Pytam bo również ciężko mi będzie się wyrobić. A tamte 12 dni dalsze pozwoliłyby już ukończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staramy się obiektywnie ocenić na ile praca jest technicznie dobra, tak aby nie narobić sobie wstydu przed jury.

Oceniamy też jak praca wypada na tle innych prac, jak dużo jej zostało do końca itp.

 

W tym roku... a zresztą nie powiem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, w Twoim przypadku jest to ta sama praca, więc myślę, że jest możliwe. Gdyby to była zupełnie inna praca, nie ta którą zaczynałeś wcześniej nie moglibyśmy się na to zgodzić bo byłoby to równoznaczne z utworzeniem nowego wątku.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zbiórki prac. Nominacje będą niedługo. Zbieranie prac jest na końcu :)

 

Sklad jury jest juz znany, brakuje chyba potwierdzenia jednej osoby.

 

Nominacje chciałbym zamieścić wieczorem. Juz jesteśmy praktycznie przygotowani do tego.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zbiórki prac. Nominacje będą niedługo. Zbieranie prac jest na końcu :)

 

Sklad jury jest juz znany, brakuje chyba potwierdzenia jednej osoby.

 

Nominacje chciałbym zamieścić wieczorem. Juz jesteśmy praktycznie przygotowani do tego.

Poznamy to jury? Czy to będzie niespodzianka ?:D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szpital" mnie złapał i nie mogłem wczesniej napisać.

 

Tomek Bagiński (Baggins)

Marcin Jakubowski (Morbid Karbid)

Rafał Wojtunik (Biglebowsky)

Steven Stahlberg

Marek Okoń (OmeN2501)

Kuba Jabłoński

 

Do jury dołączył również wielokrotny zwycięzca Bitew: _Kreska_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności