Skocz do zawartości

[NIPW3D] Perpetum mobile


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza bitwa w której chciałbym wystartować. Choć już udowodniono, że perpetum mobile, wiecznie ruchomej maszyny nie da się skonstruować, to postanowiłem urzeczywistnić marzenie nie jednego konstruktora - oczywiście za pomocą grafiki. Na razie zaklepuję temat, być może za niedługo coś wrzucę.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia

Edytowane przez Drukarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kot i kromka z masłem? Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, ale całą pracę widzę w stylu steampunk, dużo pary, dużo trybików różnych rozmiarów no i naukowiec (raczej z grona tych nieco szalonych). Zresztą pożyjemy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo to :P Posłuchajcie od 2 minuty :P Będą kotów z masłem używać w elektrowniach atomowych i jako napędu w maszynach :P

 

Może żeby było śmieszniej trzeba ze sobą dwa koty związać ??

 

A jakby cos ktoś już kiedyś to wymodelowal :P :

 

Edytowane przez Kolin101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wszystkie filmy o kotach, dużo też przeczytałem o tym na Wikipedii... i sądzę że komuś co najmniej się nudzi ;D

 

Widzę, że co poniektórzy już zaczęli coś tworzyć, więc pochwalę się tym co mam ja. Na razie to kilka bojlerów połączonych rurą, czyli nic ciekawego, ale mam już przynajmniej grunt do dalszej pracy ;p Mam już też wizję całej maszyny, teraz tylko główkuję, jak ukazać, że ta maszyna zużywa mniej energii niż produkuje:eek: Może jeszcze w tym miesiącu tu wrócę :D

 

A tak przy okazji, to wszystkim wesołych świąt życzę, dużo zdrowia, żebyście ten czas spędzili z bliskimi, żeby udało wam się odłożyć na bok wasze problemy, no i udanego śmigusa. Na wtorek bym wam życzył, żeby nikogo głowa nie bolała i żeby nikogo z rana zbytnio nie suszyło, ale i tak się nie spełni, bo w ten dzień magia świąt już nie działa. koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrób silniczek mały napędzający koło a do koła podczepione obcierające sie o nie dwa dynama/prądnice które zasilają silniczek :P Kiedyś takie "perpetum mobile" w realu robiłem ale się kręcioło i z każdą chwilą zwalniało aż stanęło w końcu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolin >> myślałem raczej o czymś na wzór silnika spalinowego, no wiesz jakaś machina z pracującymi tłokami, pasami klinowymi itp. ale się pomyśli jeszcze...

 

@Muminek >> dzięki za link, przejrzę sobie tą stronkę, być może coś się ciekawego mi nawinie.

 

Dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło kurcze, Muminek ukradles mój pomysł :P właśnie ja chciałem zrobić wątek, proponuję Ci idelny pomysł - w stylu artystycznym:

genialny chłopak ma przed soba zbudowane wiele maszyn perpetuum mobile

ale w ujęciu mu się niszczą, a trzyma w swoich dłoniach narzędzia zużyte i podniszczone, patrzy z załamaniem na nieudane maszyny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej powinienes pójść w elektryke bo przeciez perpetum mobile to samonapędzająca się maszyna a jak musisz dokładac paliwa to nie to samo ... Muminek dobrze mówi. sam chcialem robic ten temat ale teraz nie mam zadnego

 

Ja wychodzę z założenia, że Perpetuum mobile to maszyna która pobiera mniej energii niż sama wyprodukuje, więc nie widzę powodu, dlaczego moja maszyna oparta na pomyśle silnika spalinowego nie mogłaby sobie sama pobierać energii z tego co wyprodukuje :) Wielkie znaczenie na finalny wygląd będzie miała epoka którą wybiorę, bo myślę nad:

 

- starożytność: na wielkim placu otoczonym kolumnami stoi cała machineria, dość duża, oraz tłum składający się z filozofów i innych gapiów;

 

- renesans: rynek z fontanną, wojsko uzbrojone w strzelby, oczywiście tłum, no i znowu grupa myślicieli (czyli praca w stylu szkiców da Vinci)

 

- II wojna światowa: tajne laboratoria, szalony naukowiec, kilku generałów itp. (tutaj pasowała by twoja elektronika;p)

 

Osobiście wszystkie wyżej wymienione epoki mi się podobają, dlatego mam problem, którą z nich wybrać. Może ktoś pomoże się zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności