Skocz do zawartości

[NIPW3D] Kolonizacja Marsa


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaklepać temat, jako że jestem w pracy, to niestety nie mogę się na razie za bardzo rozpisać:) Scenkę kolonizacji Marsa chciałbym utrzymać w klimacie futurystycznym z wyraźnymi elementami retro:) (Może coś a`la fallout:)) Pod wieczór zrobię update z miniaturkami, wstępnymi grafikami itp.

Pozdrawiam i życzę pozostałym sukcesów, weny oraz cierpliwości.

 

EDIT: Wrzucam kilka fotek, które wygrzebałem w googlach.

Generalnie chciałbym przedstawić Marsa, na którym budowane jest właśnie miasto może nieco stylizowane na Rapture z gry Bioshock. Miasto miałoby główną "halę", ul, czy coś w rodzaju centrum, a do niej dołączone są olbrzymie moduły z napisami typu "Sector 6 - Poland".

 

mission_to_mars_3.jpg

 

bioshock-rapture-image-bioshock-523402_1024_551.jpg

 

wreck.jpg

screenshot27xl.th.jpg

bioshock2007082113255742_2.jpg

 

2005298415122618502_rs.jpg

 

l3.gif

Edytowane przez SSn4k3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie z powodu braku na marsie atmosfery to się widzi te miasto pod jakimiś wielkimi szklanymi kopułami wypełnionymi powietrzem, a reszta normalna jak w miastach sklepy domy itp. Jeszcze fajnie by było jakbyś dodał w tym jakiś ekologiczny środek transportu np na energię słoneczną. Skoro nie ma atmosfery to nie ma chmur i słońce jest cały czas, chyb a że jest noc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z powodu braku na marsie atmosfery to się widzi te miasto pod jakimiś wielkimi szklanymi kopułami wypełnionymi powietrzem, a reszta normalna jak w miastach sklepy domy itp. Jeszcze fajnie by było jakbyś dodał w tym jakiś ekologiczny środek transportu np na energię słoneczną. Skoro nie ma atmosfery to nie ma chmur i słońce jest cały czas, chyb a że jest noc :P

 

Atmosferę, w której zagości tlen oraz równikowe lasy można na marsie zrobić w jakieś 900 lat ( teoretycznie ).

 

Na początek ogrzać planetę ( tak jak teraz to robimy z ziemią :> ), potem pierwsze rośliny biegunowe, potem następne.... itd.

 

Choć by móc oddychać marsjańskim powietrzem potrzeba by kilku tysięcy lat ^^

 

Dość tej naukowej gadki. Kopułą to dobry pomysł, ale dosyć oklepany. Wymyśl coś oryginalnego ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzieki wielkie za odwiedzenie mojego wątku:)

 

Nabazgrałem sobie wstępnie pomysł na ujęcie:) Proszę się nie śmiać:)

 

marsy.jpg

 

Do tego chciałbym uzyskać mniej więcej skalę i perspektywę

 

CLICK!

 

Chciałbym również aby ok. połowa obrazka przedstawiała to co się dzieje nad powierzchnią czerwonej planety. Zastanawiam się również nad stylem. Nie mogę zdecydować się pomiędzy super kosmiczną poważną odyseją i wyprawą człowieka, a stylem a`la WALL.E z drobnymi smaczkami typu np. boja zawieszona na orbicie z kierunkowskazem "EARTH ->". To tyle na teraz, wieczorem zrobię research dot. zabudowy oraz warunków atmosferycznych na Marsie jaką chciałbym przedstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

Jako że temat ten najbardziej mi się podoba :] to pokażę kilka koncepcji/pomysłów ode mnie. Fajnie by wyglądało to w takim mrocznym klimacie

obpatrz sobie ten traileri zpauzuj na czasie 1.03

http://www.youtube.com/watch?v=ewBIp8uv58I

 

Nie wiem czy pamiętasz ale w filmie Doom chyba z 2005 r na początku filmu pokazali taki fajny najazd z kosmosu do samego centrum bazy na Marsie :]

 

Zresztą marsa mozna z powodzenie terraformować:

http://1.bp.blogspot.com/_V_6Lb5ScJkg/RfYnhoyewII/AAAAAAAAAfA/bMcokObNeVk/s400/terraforming.jpg

 

zobacz sobie może tez te 2 koncepty na dole:

http://outlander.solsector.net/CONCEPT%20ART.htm

 

powodzenia :]

Edytowane przez Bad Moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności