Skocz do zawartości

pomoc w instalacji gelato


RUNNER18

Rekomendowane odpowiedzi

Mam uprzejmą prośbę aby ktoś komu udało się zainstalować gelato oraz skrypt do blendera opisał szczegółowo proces instalacji oraz jeżeli są potrzebne dodatkowe pliki (oprócz oczywiście gelato) podał do nich linki.

Zwracam się z prośbą do Was ponieważ sam próbuje się z nim uporać od 2 dni lecz bezskutecznie :( i liczę na Waszą pomoc.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szukałem już i nadal nie mogę znaleźć jak to zrobić dokładnie ani zainstalować tego pixie.

N-pigeonowi chodziło o rozszeżenie możliwości gelato o możliwość renderowania jako renderman za pomocą Ribelato (http://www.renderman.org/RMR/Utils/gelato/download/) - wtedy będziesz mógł renderować z blendera za pomocą eksporterów renderman np. rib mosaic (tak samo renderujesz z użyciem innych Renderów renderman jak pixie czy aqsis).

 

Jak nie chcesz się bawić z rendermanowymi eksporterami, a chcesz użyć tylko gelato to użyj skryptu do tego przeznaczonego (http://code.google.com/p/blendergelato/source/browse/trunk/blendergelato.py) - w tym wypadku nie potrzebujesz Ribelato + rib mosaic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo pomaga bo niema takich folderów ich utworzenie nie pomaga , a reinstalacja blendera pythona nie pomaga używam blendera 2.48a pythona 3.1 net framework 2.0 . Mam prośbę jeżeli wiecie co zrobić aby te foldery tam były to proszę o pomoc / wrzucenie gdzieś na neta tych folderów i zapodanie linka z góry kolejny raz dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo pomaga bo niema takich folderów ich utworzenie nie pomaga , a reinstalacja blendera pythona nie pomaga używam blendera 2.48a pythona 3.1 net framework 2.0 . Mam prośbę jeżeli wiecie co zrobić aby te foldery tam były to proszę o pomoc / wrzucenie gdzieś na neta tych folderów i zapodanie linka z góry kolejny raz dziękuje.

 

Jaką masz wersję .net nie musisz pisać, bo blender z niego nie korzysta... a to że nic nie pomaga to nie dziwne, bo oficjalne buildy blendera korzystają z pythona 2.5.x (z pythona 3 ma korzystać dopiero blender 2.50 - python 3 nie jest zgodny z wcześniejszymi).

Co do katalogu .script to zależnie od systemu masz w:

 

C:\Users\[NAZWA UZYTKOWNIKA]\Dane aplikacji\Blender Foundation\ (Vista)

 

C:\Documents and Settings\[NAZWA UZYTKOWNIKA]\Dane aplikacji\Blender Foundation\ (XP)

 

~/.blender (linux, bsd i inne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looool jak moglem nie zauważyć ,że w konsoli pisze "no instaled python found"

ale ze mnie ciemniak :D. A propo Skoti jak zainstalowałem innego .net to blender się rzucał że go nie mam co dziwne na innych kompach z 3.5 działał bez problemu :P.

Wrzuciłem tam plik który zrobiłem w notatniku kopiując to co tutaj jest napisane http://blendergelato.googlecode.com/svn/trunk/blendergelato.py i zapisując jako blendergelato.py i teraz nie wiem jak go użyć bo w liście renderów dalej jest tylko internal i yafray :(

zainstalowałem pythona 2.5.2

edit:

działa znalazłem w górnej zakładce render na samym dole ale obciąża na 100% procka a nie powinno na stronie nvidii pisze ze od gf 5200 powinno renderować na karcie więc jeżeli wie ktoś jak to zrobić to proszę o pomoc ponieważ ogólnie wiadomo że karty są sporo mocniejsze od procków a co za tym idzie renderują dużo szybciej.

Edytowane przez RUNNER18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa znalazłem w górnej zakładce render na samym dole ale obciąża na 100% procka a nie powinno na stronie nvidii pisze ze od gf 5200 powinno renderować na karcie więc jeżeli wie ktoś jak to zrobić to proszę o pomoc ponieważ ogólnie wiadomo że karty są sporo mocniejsze od procków a co za tym idzie renderują dużo szybciej.

 

Czy od gf 5200 to nie wiem, ale na pewno od serii 8000 - żeby działało na karcie musisz mieć zainstalowane sterowniki z Cuda (bez nich nie będzie działać, nawet na najnowszych kartach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie nvidii piszą że od 5200 poza tym o ile mi wiadomo renderowanie wymaga tylko pojedynczej precyzji a nie podwójnej więc na SM 2 powinien już iść a na SM 3.0 jaki mam na moim gf 6600 to powinien śmigać co prawda nie aż tak dobrze jak na nowszych kartach ale zawsze to coś

próbowałem sterów ale nie wykrywało mi karty więc będe musiał ściągnąć jakieś inne ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie nvidii piszą że od 5200 poza tym o ile mi wiadomo renderowanie wymaga tylko pojedynczej precyzji a nie podwójnej więc na SM 2 powinien już iść a na SM 3.0 jaki mam na moim gf 6600 to powinien śmigać co prawda nie aż tak dobrze jak na nowszych kartach ale zawsze to coś

próbowałem sterów ale nie wykrywało mi karty więc będe musiał ściągnąć jakieś inne ;/

Spróbuj rekomendowanych sterowników http://www.nvidia.com/page/gz_get.html#drivers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są stery do quadro a nie GF .

próbowałem zainstalować najnowsze dla mojej karty ze strony nvidii ale jej nie wykrywało w ogóle wiec zainstalowałem starsze ale też zgodne z cuda i nie działa. Jeżeli komuś działa to gelato tak jak powinno niech da znać ,ja nadal będe próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są stery do quadro a nie GF .

próbowałem zainstalować najnowsze dla mojej karty ze strony nvidii ale jej nie wykrywało w ogóle wiec zainstalowałem starsze ale też zgodne z cuda i nie działa. Jeżeli komuś działa to gelato tak jak powinno niech da znać ,ja nadal będe próbował.

Mi działa - ale pod linuksem i na gf 280, więc niewiele mogę wiedzieć o Twoich problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności