Skocz do zawartości

[NIPW3D] Holy Grail


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

konskim powiadasz. hmmm

Napewno musisz powalczyc z anatomia, nie znam sie na tym, ale w Twoich modelach wyraznie widac zaburzenia ksztaltu, ktore draznia nawet takiego laika jak ja

 

EDIT: choc po chili przemyslenia, maja swoj klimat, takich statułetek i rzeźb poganskich sprzed naszej ery: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam do tego podszedł tak, jak twórcy Indiana Jones'a (nie pamiętam już nazwy filmu, ale na pewno znajdziesz coś na youtube). Tam nie było dziwnych stworów, tylko stary rycerz, kilkanaście kielichów, no i droga pełna arabów i pułapek. Swoją drogą polecam ten film - oglądałem go w dzieciństwie i nieźle mnie nakręcał do skakania po drzewach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem końskim łbem by odróżnić strażników. Głowa jest troche podobna do końskiej ale kopią końskiego łba nie ma być.

 

Zaburzenia kształtu? Co masz na myśli? Jest tam kupa błędów i nieodciągnięć, ale jesli masz na myśli za duże stopy, za duża głowa itp to sa to wszystko celowe zabiegi :) Strażnik z końskim łbem nie ma być człowiekiem z głową konia, a jedynie przypominać taką postać.

 

Co racja to racja nad modelami będzie trzeba jeszcze popracować:) jeśli starczy czasu. One idą na drugi plan, więc może nie będzie to potrzebne.

 

Jeśli chodzi o motyw z Indiana Jones to myślałem o nim oczywiście:) Film oglądałem, był świetny, ale nie chce kopiować tego co było:) Zamierzam osadzić prace w realiach średniowiecza. Śmiałkiem odnajdującym grala będzie rycerz :) pełen zdumienia i podziwu patrzący na kamiennych strażników i nieopodal będzie stał gral.

 

Zamieszczam upa. Jest to model strażnika z końskim łbem :) Niby skończony ale ma pełno mankamentów i nogi mam zamiar później poprawić.

 

Robota na szybkiego, a raczej robienie tego samego drugi raz. Wywalilo mi model przy zapisywaniu i musiałem zacząć od nowa dalesz rzeźbienie.

 

Jutro zabieram sie za scene, mam dosyć rzeźbienia jak na razie :D.

 

Komentarze oczywiście mile widziane:)! Ostra krytyka też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam początek sceny:). Na miejsce małego prastopadłościanu będzie rycerz. Na miejsce dużych prostopadłościanów będą strażnicy. Po prawej z tyłu będzie na podeście gral i wielki posąg za nim. Na środku sklepienia mam zamiar zrobić otwór by strumien światła padal na grala. Rycerz z podziwem będzie patrzyl na posągi, jego miecz będzie luźno trzymany w ręce, wojownik będzie niezdolny do walki jakby go zniewalali kammienni strażnicy. Gral będzie na trzecim planie. Praca będzie miala na celu pokazywać nie samo odszukanie grala, ale przyczyne dlaczego nikt z gralem nie wrócił. Posągi postaram się zrobić jak najbardziej żywe.

 

Heh teraz mam dosyć zabawy ze sceną :) Zabiore się za kolejnego strażnika. Poprawkami zajmę sie na końcu.

 

Komentarze mile wydziane :) szczególnie pomysły na temat wyglądu strażników, ujęcia z kamery i inne uwagi też:)

Edytowane przez Krzysztof Satola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworki fajne tylko trochę za bardzo naciaprane zwłaszcza ten lwopodobny przy nogach ma takie buble.

Ten z końską głową ma w dziwny sposób spłaszczone stopy.

Zbroja wygląda jakby patyk połknęła, widać że robisz bez referki a to błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za komentarze i proszę o następne.

 

Fakt zbroja była bez referki robiona i mi też za bardzo się nie podobała. Zmieniłem więc trochę koncept (by nie poprawiać lub modelować zbroi od nowa, nie mam mocy by zacząć to samo od nowa) zamiast rycerza śmiałkiem będzie mnich albo innego rodzaju bohater. Mniej więcej zrobiłem habit później proporcje poprawie i dodam dłonie oraz jakimś pasem go przepasam.

 

Teraz zajmę się podestem i ostatnim strażnikiem, a pozniej jak wszystko będzie skończone zabieram się za poprawki i detale.

 

Jak wszystko poprawię to mam nadzieję, że praca będzie zapowiadac się ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kolejny up. Proszę o komentarze.

 

Chciałem umieścić już skończonego lwa, ale tylko tyle dałem radę zrobić przez weekend. Druga strona skrzydeł została do zrobienia i poprawki drobne na pysku i wieksze na skrzydłach (te kwadratowe pióra mam na myśli). Mam zamiar skrzydła powiekszyc by lew wyglądał bardziej majestatycznie :).

 

Mała zmiana pomysłu: najprawdopodobniej w pracy będzie rycerz i tylko jeden strażnik, którym będzie lew, czyli kadr też się zmieni.

 

Zrobie zbroje z referkami, żeby wyglądało przyzwoicie :)

Edytowane przez Krzysztof Satola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny upik

 

Poprawiłem lekko skrzydła i zabrałem się za tworzenie sceny. Wymodelowałem też rycerza, ale umieszcze go jak dodam mu trochę detalii i ustawię go odpowiednio w scenie. Jadę dzisiaj na wycieczkę, więc zrobiłem wczoraj szybko jakieś oświetlenie by pokazać, że są postępy w pracy.

 

Proszę o komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak ogon oklapnięty. Na szybkiego wrzucałem, ale dzięki za uwage :)

 

Kolejny up. Już prawie wakacje, więc będę miał teraz dużo czasu. Wszystkie modele powinny być skończone w najbliższym tygodniu. Jutro jeszcze trochę modelowania przy otoczeniu, a w poniedziałek poprawki do modelu rycerza i umieszczę go na forum :).

 

Proszę o komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna idea do przedstawienia. :)

Dlatego może taką skromną uwagę wniosę - może gdybyś spróbował pokazać twoją interpretację w większej rozdzielczości - tudzież mniej więcej w kadrze którym chciałbyś ją pokazać - może mogli by forumowicze doradzić coś więcej. :)

troszkę ciasno na razie - może jakoś spróbował byś nadać monumentalizmu temu lwu (ze skrzydłami)

pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny upik :)

 

Hmm narazie staram się wyrobić z czasem :)

Nastepny upik postaram się zamieścić w troche wiekszej rozdzielczości. Ogólnie myślę, że powiększe kadr pionowo by uchwycić większą część sufitu. Na suficie może umieszczę jakis malunek, coś związanego z gralem. Lwa postawię chyba na tylnich łapach. Ta poza to taka tymczasowa jest i myślę, że ją zmienię.

 

Pomiędzy lewm i rycerzem umieszczę grala. Rycerz wyciąga ręke po naczynie, a lew ożywa i gotuje się do ataku. Z modelowania już niedużo mi zostalo: miecz, hełm rycerza, gral, podstawki przy kolumnach do wymiany, lwa postawić na tylnych łapach i lekko poprawić. Teraz to zabieram się za teksturowanie :) Zrobiłem dzisiaj juz kafelki średniowieczne na podłogę, ale za ciemne. Poszukam innych zdjęć z jaśniejszymi kafelkami. Rycerz może się wydawać, że ma proporcje zachwiane. Głowę już trochę powiększyłem i parę małych zmian wprowadziłem, ale nie renderowałem jeszcze, więc umieszczam wczorajszy render. Jutro trochę tekstur porobię, więc w najbliższych dniach będzie kolejny upik.

 

Dzięki za uwagi i komentarz :)

Powodzenia nawzajem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny upik w wyższej rozdzielczości. Zająłem się teksturowaniem, pozycjonowaniem lwa, dorzeźbianiem detali i jak narazie wciąż brakuje grala, hełmu i miecza oraz pasa dla rycerza. Jutro wyjeżdżam, więc dopiero w piątek zajmę się tymi modelami. Do 30-tego umieszczę kolejne postępy w pracy.

 

Przydałyby się komentarze :). Myślę nad jakąś inna formą podium, na którym stoi lew. Co poprawić, zmienić? Wszelkie uwagi i opinie będą pomocne. Co ze światłem ciemniej, jaśniej, teraz jest ok? Może ciemniej z takimi poświatami z okien?

 

Nie miałem już czasu na zamieszczanie gdzieś w internecie renderu, więc okroiłem go trochę z jakości.

 

Dziękuję z góry za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holygrail2.jpg

 

Ostatni upik przed nominacjami :) Sporo jeszcze do zrobienia, poprawienia, pare drobiazgów do oteksturowania i wymodelowania :) Mniej więcej praca będzie tak wyglądać. Prawdopodobnie gral będzie drewnianą miseczką, by było zgodnie z realiami historycznymi :).

 

Życzę wszystkim powodzenia w nominacjach.

 

Przydałyby się jakieś komentarze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe kolczuga ma prześwity, ale mam zamiar dać przyszywkę pod spód. Później ją wymodeluję. Nad podłogą mam zamiar jeszcze troszeczkę popracować:D i jak starczy czasu to nad modelem lwa też, na reszte posągów może też starczy czasu. Dzięki za komentarz :).

 

Proszę o więcej komentarzy! Wszelkie opinie się bardzo przydadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności