Skocz do zawartości

[NIPW3D] Retro Future


Rekomendowane odpowiedzi

(praca skończona!)

 

Wizje przyszłości w latach 50-tych i 60-tych były godnymi podziwu wyobrażeniami futurystów o wyjątkowo rozległej wyobraźni. Domy przyszłości, przedmioty codziennego użytku, wszystko to miało być skomputeryzowane (a może raczej - "zrobotyzowane"). Niestety, jak dzisiaj widzimy, wizje te bardzo się różniły od obecnej rzeczywistości...

 

(prosiłbym o przetłumaczenie na angielski jeśli można :>)

 

Copyof666.jpg

Edytowane przez KMiklas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz, wydaje mi się że tu nie chodzi raczej o odtwarzanie pomysłów innych ludzi, a o troche inwencji twórczej i własnego szalonego pomysłu :> Oczywiście mogę się mylić, jednak ja właśnie w ten sposób zinterpretowałem ten temat. Fakt faktem wielu pomysłów w klimatach steampunkowych nikt raczej nigdy nie bedzie nawet próbował zrealizować (chociaz jest sporo fanatyków, to jednak najbardziej odważne pomysły pozostają tylko pomysłami i marzeniami). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsza wersja lepiej pasowała do opisanego przez ciebie klimatu.

 

Sam pomysl na scenke mi sie w glowie troche zmienil, ale mysle ze bedzie nawet lepiej. No i ta wersja mi sie bardziej podoba ;>

 

render1.jpgrender2.jpg

 

Drzwi nie dalem na renderach bo sa na razie brutalnie wyciete i by sie wbijały w resztę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wstepny zarys scenki, oczywiscie jesli o kadr to bedzie taki obejmujacy troche wiecej niz prawie sam pojazd, no i ustawienie kamery tez inne bedzie. ;) planuje dodac tez takie szczegoly jak rozgwiazdy przyczepione do karoserii, glony i inne "owoce" morza ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renderint7.jpg

 

Wnętrze chyba skończone, co najwyżej małe detale dojdą, o których mogłem zapomnieć.

 

Zastanawia mnie jeszcze sprawa poprawiania małych rzeczy na renderze, czy danie tekstury na całość w programie od 2D, tak jak tutaj:

 

http://kmiklas.deviantart.com/art/Pure-retro-120572223

 

Dokładniej to chodzi mi o zgodność z regulaminem, nie moglem się doczytać wzmianki o tym :P

 

I nie obraziłbym się na troszkę więcej komentarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, jak niektórzy zauważyli, zmieniłem koncepcję całej pracy.

 

Mimowolnie zacząłem od pojazdów. :>

 

Na tego dojdą jeszcze normal mapki i kilka szczegółów.

6.jpg

 

Poza tym powyżej, będą też inne wozy :P

 

Na scenkę mam masę pomysłów, jednak na razie żadnych konkretów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta pasują do tego "retrofuturystycznego" klimatu.

Boje się, że znowu padnie kolejna zmiana koncepcji. Jak w każdym procesie produkcji, najważniejsze jest planowanie. Wtedy nie wyskakują niespodzianki.

Trzymam kciuki i zapraszam na IRC'a naturalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łeeee szkoda ze zmieniłeś koncept, ale ten też fajny, lubie taki klimat konceptów z lat 50-tych :)

Bardziej bym widział coś w tym stylu:

709221779_7afc3b9eba.jpg

3016264752_1f35edc1ca.jpg

 

i zachowanie tych kolorów oldschool'owych, jak na ilustracjach - wtedy będzie mega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałoby się więcej wysokich budynków, sprawiłoby to ze miasto wyglądało by na nowocześniejsze, bardziej zurbanizowane, a tak wygląda jak autostrada przyszłości na wylotówce do jakiegoś większego miasta, gdzieś w przyszłości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

7.png9.png10.png

 

(ta scena jest tymczasowa :P)

 

Wydaje mi się, że scenę jednak zrobię w ten sposób:

 

Widok z wnętrza wielkiego warsztatu, wszędzie pełno dziwnych narzędzi, w tle, przez bramę widać ulicę i w oddali resztę miasta. Wszystko w piękny słoneczny dzień albo o zachodzie słońca.

Edytowane przez KMiklas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ciezko bedzie mu wyjechac, z tego warszatu , brama wydaje sie znacznie mniejsza, nie wiem jak uda ci sie umiescic widok na miasto, scena wyglada jakby to było wnetrze tego warsztatu, lepiej by to wygladało jakby samochod byl gdzies na ulicy, kilka podobnych samochodow zaparkowanych przy tej ulicy, dziwnie futurystycznie ubrani ludzie, charakterystyczne budynki i inne elementy miasta przyszlosci w stylu retro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edselfurn.png

 

Jak mówiłem, tak wyjaśniam: Wokół pojazdu będzie sporo obiektów z epoki, porozrzucanych tu i ówdzie. Tył samochodu i kilka przedmiotów będą przykryte płachtą materiału.

 

A tego robota to zrobie od nowa, mam lepszy pomysł ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czarne kable/przewody sa strasznie kanciaste. Przy tak dokladnym modelu wypadaloby je troche wygladzic.

Podloga ma wyraznie fakture jakiegos plotna. Moze jakis inny mniej charakterystyczny wzorek/desen? Teraz sugeruje to, ze obiekty sa miniaturowe albo ze plotno jest zrobione z jakichs strasznie grubych wlokien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności