Skocz do zawartości

Minibitwa: Interior


KaeMS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zgodnie z zapowiedziami rozpoczynam minibitwę.

Czas trwania: 10 dni - od dzisiaj tj. piątku 17-04-2009 do poniedziałku 27-04-2009.

Tematem jest wnętrze z katalogu firmy Bonaldo (o ile się nie mylę to projektantką katalogu była Sylvia Romano, zdjęcia Alberto Narduzzi). Wnętrza pojawiają się także w innych katalogach związanych z meblarstwem.

 

bon3v.jpg

 

Dla przypomnienia kilka zasad ogólnych:

 

* Ujęcie (kąt widzenia kamery) renderingu końcowego powinien w miarę możliwości zgadzać się z kątem kamery ze zdjęcia referecyjnego.

* Każdy użytkownik może przedstawić tylko 3 rendery końcowe. Prezentowane prace nie powinny być większe niż 900px na szerokość oraz 900px na długość.

* Należy wskazać dokładnie gdzie znajdują się finałowe renderingi. W tym celu należy napisać wiadomość poprzez PM do prowadzącego z linkiem do postów które te rendery zawierają.

 

 

Dozwolone są:

 

* Niewielkie zmiany materiałów (np: inna faktura drewna, cementu, inny odcień koloru parkietu etc), oraz wyposażenia (inny kształt foteli, grubość blatu, wyposażenie kuchni etc)

* Wariacje oświetleniowe: nocne, dzienne, połączenie obydwu, efekt lampy błyskowej etc.

Postprodukcja w programach innych niż do 3d (np: Photoshop, After Effects etc)

 

 

Zabronione jest:

 

* Korzystanie choćby w części z referencyjnego zdjęcia jako elementów mapowanych pod kamerę (camera mapping) czy wklejanie tych elementów w programie do postprodukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Widzę, że odzew jest :) Jak jeszcze kilka osób podleczy kaca po piątkowych imprezach to także dołączą.

Mi się delikatnie zmieniły plany (jak zwykle klient "na wczoraj") ale najpóźniej w polowie tygodnia wrzucę pierwsze obrazki a cały czas czuwam i czekam na pierwsze widoki.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam jeszcze kilka fotek pierrota i samego fragmentu studio. Druga fotka to piętro studio - tłumaczy pochodzenie plamy światła w prawym górnym rogu zdjęcia właściwego.

Akurat w tym studio najmniej ujęć się powtarza (w tym miejscu chyba tylko te dwa zrobili).

 

bon4q.jpg

 

bon5.jpg

 

pierrot.jpg

 

pierrot2.jpg

 

 

tob01 - bardzo ładnie się to zapowiada. Popraw konstrukcję schodów, tam są ceowniki a nie belki. Podobnie z sofą ale to już skontrolujesz ze zdjęciami, które właśnie dołączyłem.

Łączenia między elementami wylewki także potrzebują lekkiej korekty.

Edytowane przez KaeMS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogę skojarzyć skąd ta lampa, nie wiem jak zrobic model :(

Referka niewyraźna :(

Postawiłem inną lampę, fotel ten sam, dziurę moze uwzględnię.

Cholera, nie zrobię lampy, bo nie mam jej referki i nie mogę znaleźć. Za refy kanapy wielkie dzięki, ale nie chce mi się zmieniać ;/

A to skad te płytki? :)

Schody pierwszy raz widzę żeby były z metalu takie cienkie płaty :D

 

Mam update, ale na razie to tajemnica, bo zapomniałem wziąć pendriwka :/

 

EDIT: Spoko że ja widzę nowe refki, ściągam sobie :))

 

Dunablaster - w maxwellu robisz?

 

Nie. To jest rendzik na bardzo szybciutko poniżej minuty w V-Ray dla podglądu. Stąd takie ziarno.

 

Ostatnio nauczyłem się zrobić klasowej jakość render przy LC i odszumianiu DMC oraz antialias Catmull-Rom. W scenie są lampy wiszące na suficie, zwisają z desek na nim.

Skoro KaeMS dorzucił więcej refer, będę się naprawdę starał.

Pozdrowienia i moc dla Wszystkich! :)

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal jakiś nie metal.. ja dałem juz lepszy materiał, odbija rozmyte światło, kolor bazuje się na mtl metalu z referki.

 

Nareszcie się wezmę za lampę :P

Dziura świetlna z sufitu jeszcze do zrobienia, mam problem z tym (skylight wlatuje bardzo mocny, a jak zamiast skylighta będzie świecący plane, to zepsuje dobre wrażenie w scenie. Jakoś sobie spróbuję poradzić... :( )

Dechy na schodach celowo pogrubiłem co niebawem pokażę.

Kanciapa bez zmian...

Szafka + jakieś fajne bzdety będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duna, zanim zaczniesz wypowiadać kwestie typu : "Ja dałem lepszy ..." , "ja zrobiłem lepiej ..." , "moje ustawienia są lepsze ..." pokaż, że coś faktycznie potrafisz.

Proponuję zdobyć kilka lat doświadczenia - z doświadczeniem przyjdzie nie tylko umiejętność samooceny ale także odechce ci się: 1-pisać nie sprawdzonych bzdur; 2- zabierać głos w sprawach na kórych się nie znasz; 3-poprawiania ludzi, którzy mają kilkukrotnie więcej doświadczenia niż ty.

 

Nie piszę tego po to, żeby cię urazić. Po prostu przeczytałem już naprawdę sporą ilość twoich postów - przy niektórych byłem w ciężkim szoku, że można coś takiego w ogóle wymyślić.

Udało ci się zająć pozycję forumowego spamera i lamera a nie sądzę żeby ci na tym akurat zależało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duna, zanim zaczniesz wypowiadać kwestie typu : "Ja dałem lepszy ..." , "ja zrobiłem lepiej ..." , "moje ustawienia są lepsze ..." pokaż, że coś faktycznie potrafisz.

Proponuję zdobyć kilka lat doświadczenia - z doświadczeniem przyjdzie nie tylko umiejętność samooceny ale także odechce ci się: 1-pisać nie sprawdzonych bzdur; 2- zabierać głos w sprawach na kórych się nie znasz; 3-poprawiania ludzi, którzy mają kilkukrotnie więcej doświadczenia niż ty.

 

Nie piszę tego po to, żeby cię urazić. Po prostu przeczytałem już naprawdę sporą ilość twoich postów - przy niektórych byłem w ciężkim szoku, że można coś takiego w ogóle wymyślić.

Udało ci się zająć pozycję forumowego spamera i lamera a nie sądzę żeby ci na tym akurat zależało.

 

 

No nie zależało mi na spamowaniu i lamowaniu.. A tak gadam, bo nie miałem ze sobą pendriwa, aby po prostu wrzucić obrazek :(

 

Bawiłem się 3d sześc lat, ale zaczynałem od głupiego programu, na którym sporo straciłem >> Anim8or >>

A co do max3d.pl. bilans jest taki, że założyłem konto w 2007 chyba a dopiero na początku 2009 zaangażowałem się jako forumowicz i z tym tak psychicznie na mnie odwaliło, że zaraz zalało aż ponad 500 postów! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Duna, Tobie odwaliło a my musimy czytać te Twoje bzdury. Od kiedy zacząłeś się udzielać moje zadowolenie z przeglądania forum spadło o kilka punktów i zacząłem sobie cenić wątki w których nie zabierasz głosu. KaeMS bardzo ładnie to ujął. A ja dodam, że z połączenie lamera i spamera to już naprawdę tragedia. Przemyśl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie :) Z klasą, z klasą. To jest wątek o pracach czy osobiste wylewanie żali? :)

 

Dunablaster: pisząc "moje lepsze", "ja lepszy ustawiłem" skazujesz się na wygnanie. Nikt nie chce mieć do czynienia z wywyższającymi się chojrakami. A metal masz kiepski, daleko mu do wzorca referkowego, jesli mam być szczery.

 

KaeMS: nie oceniaj ludzi po pisanych postach. Sam się kiedyś na to naciąłem i do dzisiaj żałuję ;)

 

Kacper i SFlogic: to dla was panowie

;)

 

 

ogólnie proszę o jakieś zachowanie powagi, wrzucanie prac, porady i tak jak zwykle. aj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dobra. Skończyłem z megalomanią i postanowiłem sobie ulżyć oraz odmienić swoje mentalne wnętrze. Dziękuję za krytykę i wrzucam :D (maślane oczęta mam...)

miodmalina.jpg

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za krytykę mkeruja ( na gg ), więc większe puszyste poduszki, ale białe, lepszy materiał płytek no i lampę trza zmienić, ale refki są niewyrażne i nie orientuję się :(

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tam masz do orientowania? przecież widać to co widać i to trzeba wymodelować, troche improwizacji.

 

Bez kitu, ja ślepy jestem :)

 

Gdzie w końcu wyraźniejsze refki? Mimo to spróbuję, bo już mam za sobą kawałek refkowej lampy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pamiętacie bo wy chyba trochę młodsi jesteście ale za czasów komuny (chyba schyłek - może już 90-91 rok) modne były takie paskudne lampki na biurka. Paskudne było przede wszystkim wykonanie bo w polskiej wersji dobra stal zastąpiono kiepską blachą, sprężynami, które dość szybko pękały a najbardziej drażniące (dla mnie osobiście) było mocowanie żarówki, które najzwyczajniej w świecie się topiło a jeśli nawet nie stopiło się (2 wersja) to wręcz rozpadało się w ręce przy zmianie żarówek.

Piszę o tym, bo te lampki są "podobne" - tyle tylko, że solidne i na stojanie na kółkach.

 

Chyba w 84 miałem takie paskudztwo ... nie pamiętam dokładnie który to był rok :( skleroza nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To je finał.

finalsrednie.jpg

Taki jaki ma być na mini.

 

Lampa oparta na bazie refki jest wytworem leniucha (czyt. nie potrafilem sie lepiej nameczyc przy modelowaniu) ;/ ale będe mądrzejszy na przyszłość. Muszę przyznać że to mój pierwszy sukces wizualizacyjny interiora...

 

Szczerze mówiąc nudno mi bez lamp na metalowych belach pod sufitem, dlatego je dałem, a jeśli chodzi o schody i ten cały w ogóle metal - nie podoba mi się taki ciemny, więc na wizce jest co innego :)

 

Mam jeszcze oryginał liczony w 2h obraz 1620x200 px ale imageshack odmawia mi posłuszeństwa :(

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy trwa ta bitwa? Bo może jeszcze zdążę, miałam najpierw za duzo pracy a teraz choroba mnie zmogla i dlatego nie zrobiłam nic...hmm..

 

Czas trwania: 10 dni - od dzisiaj tj. piątku 17-04-2009 do poniedziałku 27-04-2009. :) Pierwszy post w tym temacie ^^ A tak ogólnie to sie ze swiatłem mecze i mi się render popsuł :( Ale może do jutra dam rade :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tob01 - bardzo ładnie, żeby wyszło perfekt musiałbyś powalczyć z materiałami ścian i sufitów. Trzeba tam pomalować (ściana nie jest czysto biała).

 

Neiraa, WilL - myślę, że można przedłużyć czas trwania bitwy. Tu musieliby się wszyscy wypowiedzieć.

Jeśli o mnie chodzi, to jestem przysypany do tego stopnia, że może za jakieś 2-3 tygodnie będę miał chwilę żeby cokolwiek na luzie zrobić, więc odpadłem (mimo szczerych chęci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności