Skocz do zawartości

import mesh'a > shape modeling - problemy z SRT


polon

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

 

w zbrushu stworzylem odpowiednie kształty do pozniejszej animacji mimiki. importuje obj. Zaznaczam już zrigowanagłowę, przełączam sie na shape modeling, klikam opcje select shape key, zaznaczam zaimportowaną głowę i jest jakiś dziwny błąd bo nowy shape wyskakuje mi gdzieś w nielogiczne miejsce.

 

errorikd.jpg

 

 

czy to jest problem z SRT zaimportowanego kształtu? skalowałem obiekt, skalowałem tag points i wszystko bez logicznych powtarzalnych rezultatów. Czy ktos może mial podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Generalnie po prawidłowym eksporcie do ZBrusha i imporcie po obróbce do XSI, model powinien być w tym samym miejscu, w tej samej skali itp. Więc jeśli tak ewidentnie Ci się sypnęło, to przypuszczam, że albo problem z exportem/importem... albo na tej główce oryginalnej masz jakiś operator zarzucony przed exportem.. jakiś envelope, czy inny deformer.. najlepiej zfreezowane modele na golasa wywalać do obj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy... modelowałem w wingsie, z wingsa poszło do zbrusha, w xsi chyba cały model chłopka skalowałem, ale chyba nie w tym rzecz...

 

zaimportowaną nową głowee też skaluje, i to jako obiekt, i jako tag points i nic, tak jakbym musiał ustawic neutral pose, a to tez nic nie daje; tak jakby było wymagane po przeskalowaniu nowej głowy kompletne zresetowanie SRT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności