Skocz do zawartości

Stara płyta/bios i nowy procek


Kolin101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem jakiś czas temu procesor AMD Athlon 64 x2 6400+ 3.1 GHz Black edition więc teraz postanowiłem zobaczyć co można z niego wyciągnąć. Gdzieś czytałem że z tych "czarnych edycji" można dużo w podkręcaniu wyciągnąć więc chciałem spróbować. Wszedłem w BIOS'a do ustawiania taktowania procesora i się bardzo zdziwiłem jak zobaczyłem że w BIOS'ie jest tylko do 3.0 GHz taktowanie. Teraz moje pytanie. Czy żeby to zmienić muszę nowszego BIOS'a zainstalować czy wymienić płytę główną ?? Moja płyta to "MSI K9N4 Ultra"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mi się wydaje że płyta nie zbytnio dużo do"gadania" podczas podkręcania.

 

Tia na pewno, a całe podkręcanie odbywa się przy użyciu notatnika i to nie tego systemowego ;). Nawet jeśli dostaniesz modyfikowany BIOS to i tak płyty mają przecież swoje ograniczenia i w najlepszym przypadku płyta zastopuje start, a najgorszym wiadomo.

 

Edit : Wywód mnie urwało ;).

Najczęściej dochodzi do tych najgorszych właśnie przy kręceniu przez pominięcie BIOSU, a z tego co się orientuję ta płyta do najlepszych nie należy w kwestii OC.

Edytowane przez La R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasty mam dużo a zresztą i tak podkręcenia wielkiego nie zostawię bo po co mi to :D ?? Na razie wielkich scen nie renderuje więc chcę tylko zobaczyć co wyciągnę. Zresztą chyba w chole*ę nazbieram na nowego kompa jakiegoś z Core i7 8GB Ram'u i kartą dwurdzeniową 2GB :D a tego sprzedam i się nie będę męczył. Dobra dzięki cos pokombinuje z biosem nowym bo płyty chyba nie będę kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności