Skocz do zawartości

Zestaw do 2D i 3D - a może laptop?


cho.co

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

składam komputer pod tworzenie grafiki 2D i 3D. Jeśli chodzi o 2D to zajmuję się tworzenie grafik, rysunków itp w Photoshopie. Co do grafiki 3D - na studiach jest mi to potrzebne do AutoCADa, swoją drogą przymierzam się do nauki w programie Cinema4D. Mój kolega zaproponował mi poniższy zestaw (acz sam stwierdził, że nie on się takimi rzeczami nie zajmuje specjalnie, złożył to intuicyjnie nieco):

Procesor:

Intel Core 2 Quad Q8200

Karta graficzna:

NVIDIA Quadro FX 570

RAM:

Kingston 2 x 4096MB 667MHZ DDR2 ECC

Mainboard:

ASRock Penryn1600SLI-110dB

HDD:

Seagate Pipeline HD; 1000GB

Stacje dysków wymiennych:

Jakiekolwiek DVD

Czytnik kart pamięci

 

I teraz moja do Was prośba - doradźcie co tu zmienić, co będzie lepsze, gdzie dołożyć, gdzie zaoszczędzić. Do dyspozycji ma nie więcej niż 4k zł. Cena obejmuje obudowę, podzespoły. Jeśli gdzieś dałoby się uszczknąć na rzecz klawiatury i myszki - byłoby dobrze. Chciałabym również zaznaczyć, że się na tym słabo znam i proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odpuścił bym sobie ASRocka, ew. polecam ASUSA z Serii P5Q //

również z doświadczenia powiem że wybór dysku 1TB, na systemowy to pomysł lekko nie ziemski ;), na startówkę styka 160/250 (w razie awarii os, lub co gorsza HDD, mniejszy ból ;), ew. dodatkowo na wszelakie dane wstawić większy.

System 64 bitowy, ale to chyba wiesz, mocna zasiłka.

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tym aktualnym zestawem jeszcze zapasu gotówki trochę zostaje, zwłaszcza, że proponujecie 8800GT zamiast Quadro (swoją drogą, czemu akurat tę kartę?). Zastanawia mnie, czy wziąć lepszy procesor (Q9400 czy może jeszcze coś mocniejszego). Co o tym sądzicie?

 

Co do i7 - od wielkiej biedy da się zmieścić w tej kwocie, tylko że trzeba by było na reszcie części zaoszczędzić. Bo za i7 920 (1300zł) plus płyta główna (1100zł) wyjdzie 2,4k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cho.co wszystko pięknie i ładnie tylko wytłumacz mi po co, przy czym wykorzystasz I7, bo szop odpada, :). Do autocada też wystarczy Core2, więc z czystej ciekawości po co przepłacać ?. Mieć po to żeby mieć imo nie ma sensu, a tym bardziej że za kilka miechów ceny tychże podzespołów najprawdopodobniej polecą w dół.

Licząc cały zestaw bierz pod uwagę po 1. płytę główną bo to je najważniejszy podzespół, który najrzadziej się wymienia,

2. Procesor, zawsze można wstawić lepszy, (dotyczy, LGA 775) I7 to na razie przyszłość ;).

3. MOC, Twój przyszły komp będzie tak mocny jak jego najwolniejsza część :). Czyli RAM, i HDD,

4. Do tego żeby wszystko grało cacy trzeba dobrego zasilania i tu min. koniecznie to 500W,

5. żeby nie było problemów z zawieszaniem przegrzewaniem potrzeba również dobrej obudowy, minitower to kicz ;), wszycho poupychane komp się dusi, a to z kolei pociąga za sobą przegrzewanie precesora i innych wrażliwych na temp. podzespołów. Czyli -> midiTower lub Tower, z dobrym AC bądź WC, kolejne grosiaki :). (2x120mm Wentylatorki) lub obudowa APLUS'a, Thermaltake lub inne ;) tańsze . . . bez zasilacza.

6. HDD'ki to będę powtarzał jak mantrę ;), lepiej więcej mniejszych niż jeden duży :). SATA2, RAID, zawsze później można dodawać kolejne.

7. RAM min. 800MHz 2x4GB lub 2 x 2 x 2 zapas biedy nie czyni ;).

8. cóż Tobie z całego zestawu jak o wizji nie wspominasz :), czyli monitorek, 22-24"

9. Nie piszać już o Hardware przejdźmy do Soft. o którym również nic nie wspominasz, do tego żeby wszystko działało tak jak należy zapomnij o systemie 32bitowym, czyli zostaje jedynie XP '64 lub vista '64,

10. Jak już wszycho do kupy poskładasz (o ile zrobisz to sam) :) przynajmniej teoretycznie zmieścisz się w zakładanej kwocie.

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wyrobi?

 

Procesor:

I7 1150zl

Karta graficzna:

GF8800 400zl

RAM:

6gb 500zl

Mainboard:

Gigabyte 1080zl

 

HDD:

320gb 180zl

Stacje dysków wymiennych:

150zl

 

=3460zl

Obudowa, mysz i klawiat z tego co sie ostanie. A jak widac ostalo sie duzo.

Prosze bardzo, cena podobna, a wydajnosc duzo lepsza i bardziej przyszlosciowa.

 

Nie rozumiem np zakupuo. Po co to? Kasa w bloto

Ramu 6 giga to i tak wypasnie. Ja pracuje zawodowo na 3giga i komp de bez zajakniecia. Dysk terabajtowy. Tez pytanie po co? Filmy skladowac czy jak?:) To sa rzeczy na ktorych spokojnie mozesz ciac koszta.

 

Miriam: W 3d jak najbardziej wykozysta i7. A to, ze ceny z miesiaca na miesiac spadaja to zadna nowosc, i dzieje sie tak od powstania pierwszych komputerow. Kupujesz lub nie.

"min. koniecznie to 500W" - No juz bez przesady, 450 spokojnie mu starczy.

 

Ja wlasnie kupilem i7 i jestem mega zadowolony. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Traitor, przyszłościowa zapewne.

Dolicz Monitor, bez którego wizji nie budiet :) najtańszy kole 400-1100

Dolicz Sys i kogoś kto to wszystko zmontuje ;). a i tak za 2-3 góra lata kolega zapewne, zakupi sobie nowy.

 

450 jeśli nie masz zamiaru nic więcej dodawać/ co z doświadczenia wiem, jest mało prawdopodobne/ starcza, każdy następny podzespół to kolejny pożeracz (wliczając wszelakie końcówki na USB :), jeśli wszystko ma działać stabilnie, to więcej=lepiej.

 

Szczerze mówiąc u mnie nadal działa CoreDuo :) 3GHz, 4GB ramcu, ponad 1TB w HDD'kach, na foty tekstury i inne materiały, wliczając backup, 2 monitorki do pracy i styka :). Wszycho pod Vista 64,

następny będzie Quad, pewnikiem i7 lub coś tam za jakieś 5-6 latek :).

 

Jeśli kolega ma zamiar się przemieszczać/ uczelnia/dom/gdzieś radzę jednak zakup laptoka.

 

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to kolega nie wspominal nic o monitorku wiec zalozylem, ze takowy juz posiada. Wymienione byly komponenty i uwaga by zmiescic sie do 4tysi.

 

Jezeli jest tak jak mowisz, ze dodatkowo system, monitor itp. to zmienia to postac rzeczy. Aczkolwiek nadal uwazam iz Quadro mozna sobie darowac, a dysk 320gb a 4-6 giga ramu spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podstawowe pytanie - czy w 4k zł da się zmieścić z jakimś sensownym laptokiem? Tę jednostkę składam z myślą o tym, że będzie mocniejsza, bo lapa będę mieć do dyspozycji, acz słabszego. Szczerze się nad lapem zastanawiałam, ale obawiam się że w podanej kwocie, ewentualnie nieco większej (powiedzmy do 5k) godnego zamiennika komputera stacjonarnego nie znajdę. Chyba, że może wiecie o czymś, o czym ja nie wiem :)

Tak przy okazji - koleżanka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsz :), zatem Droga Koleżanko, tak.

 

Choć, tu musisz sobie odpowiedzieć na jedno, ale ważne pytanie co dla Ciebie jest ważne, moc czy mobilność, skoro masz laptoka to można sobie dalszy wywód poniższy odpuścić ;), i wrócić do początku.

 

, jeśli jednak to w grę wchodzi kilka możliwości:

Dell,

Asus B50A-AQ022E 15"

HP Compaq 6830s (NA837EA) 17"

Lenovo SL500 (NRJABPB) 15"

 

lub zapewne jeszcze inne przy pewnych dalszych rozbudowach, opcji jest wiele.

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przyznam, że wcześniej mocno się zastanawiałam na lapkiem, ale jakoś obawa, że za tę kwotę nie sprosta on wymaganiom programów graficznych, wysłał ten pomysł na krańce mojej świadomości. Acz jeśli możecie mi jeszcze coś w tej kwestii doradzić, to chętnie wysłucham. Bo lapki to wybitnie coś, na czym kompletnie się nie znam. Ani z czym nie mam do czynienia.

Czy dla grafika 15" to nie będzie ciut krótko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasową pomoc, jednakże jeszcze was trochę pomęczę. Przeanalizowałam sobie sytuację i doszłam do wniosku, że chyba się zdecyduję na laptopa. (Nie wnikając już w szczegóły - sytuacja wymaga mobilności a branie kompa od kogoś w sumie non stop jest totalnie bez sensu). Zwracam się zatem z uprzejmą prośbą - doradźcie jakieś lapki przykładowe, żebym chociaż się zorientowała co dobre. Oraz jakie firmy polecacie i co mogłoby się sprawdzić dla grafika. Przedział cenowy - od 4k do 6k. Lepiej mniej jak więcej (wiadomo), ale jeśli rzeczywiście to się opłaca, to jestem skłonna zastanowić się nad dopłatą. Weźcie pod uwagę, że nie jestem profesjonalistką, póki co zajmuję się tym amatorsko, ale w trakcie studiów ma mi dobrze służyć. Możliwie najlepiej. Wykorzystanie komputera tak jak w pierwszym poście w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) . Mam jedno krotkie pytanko (pisze tutaj zeby nie zakladac zbednych tematow). Czy laptop Lenovo ThinkPad W700 bylby wystarczajacy do pracy w 2D/3D (Max, Maya, Photoshop, Flash layer etc.)?? Glownie chodzi mi o Maxa no i render. Zawsze pracowalem na stacjonarnym wiec nie wiem jak to bedzie z laptopem. Czy ktos moglby mi doradzic ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podobne pytanie jak wyżej tlyko bardziej konkretne:

 

Toshiba Satellite A300-1MP

 

w tym lapku z prockiem Core2 Duo T5800 (2.0 GHz, 2MB cache) jest możliwość rozszerzenia ramu z 4 do 8 GB i chciałem się zapytac czy warto ten RAm wymienić, czy bedzie znacząca różnica przy szybkości renderu w mayi + mental

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do koleżanki cho.co... mając taki budżet za żadne skarby nie pakuj się laptopa jako główne narzędzie do pracy, bo znacząco obniżysz sobie tutaj poziom korzyści w stosunku cena/wydajność. Do 6k spokojnie złożysz dobrą stacjonarkę (też jestem zdania, że ładowanie kasy w core i7, to jakieś nieporozumienie na ten moment) + zostanie Ci na laptopa do, dajmy na to, prezentacji projektów i podstawowej obróbki grafiki.

Za kolejny argument na 'nie' w kwestii zakupu laptopa jako głównego komputera, na którym pracujemy, można uznać dostępność ewentualnych części zamiennych. Spalona grafika, uszkodzona płyta, wymiana takich komponentów w laptopie jest znacznie bardziej kłopotliwa i kosztowna niż w przypadku komputera stacjonarnego.

 

Ad. Toshiba Satellite A300 - błyszczy się jak psu jajca, brudzi i odpadają klawisze:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności