Skocz do zawartości

MAX - Podgląd nieba / HDR'a


Jacek07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W instrukcji do Maxwella przeczytałem, że możliwy jest podgląd (w maxie) nieba - tak jak w maxwell studio. Jak go włączyć ? i czy działa tylko z OpenGL'em ???

Czy da się podejrzeć podobnie HDR'a ???:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za Odpowiedź, ale nie do końca o to chodzi.

Powtarzam, że sprawa dotyczy maxwella + maxa.

 

1. Wiem, że jest możliwość podglądu w maxie we viewporcie nieba maxwellowskiego, jakie powstanie... Nie jest ono oczywiście w 100% jak na renderingu, ale tak jak w maxwellstudio - czyli przyzwoite :cool:

 

2. Jeśli podgląd HDR - to taki, żeby był prawdziwy.

Ustawiam w maxie w opcjach renderowania Maxwella - oświetlenie HDR'em.

Jak mogę podejrzeć jego ustawienie względęm Świata ? Mam przecież pod włącznikiem HDR'a tiling i offset - ale ciężko się manipuluje, jeśli efekt widać tylko na renderze ostatecznym.. :eek:

 

Podgląd o którym pisze Filip nie jest niestety wymierny :/ - bo offsety i "kafelkowania" z zakładki "Image Based Enviroment" na nie nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eldi

Wybierasz ustawienia Render Setup w zakladce Renderer zaznaczasz Sky Preview następnie w ustawieniach Image Based Environment zaznaczasz Activate. Dajesz HDRa np. na tło z listy Active Viewport Channel wybierasz Background i masz tak:

 

 

s30yg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPPER!

Właśnie tego szukałem - dzięki Eldi !!!

 

PS> Czy na HDR'a można rzucać cień (obiektem), czy to jest raczej postprodukcja ???

(Np. HDR Placu, gdzie ma być cień na posadzce (która jest HDR'em - nie obiektem) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I tu, po zgłębieniu tematu, sobie sam odpowiem (bo może kogoś to interesuje) ;)

 

, że do "rzucania" cienia na tlo lub HDR'a służy dorenderowany kanał z cieniem (Shadows), który to włącza się w zakładce "General Settings/Render Chanels" i mixuje w postprodukcji

(Photoshop / after effect)

 

Pozdrowionka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matte object, matte contribution -1, affect alpha, affect shadows. ot co.
:eek:

 

Co chcesz przez to powiedzieć ??

Czy to są jakieś konkretne ustawienia apropos Maxwella (Gdzie się je ustawia? / możesz bardziej opisać temat ?) , czy po prostu hasła do "wygooglowania" ?? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności