Skocz do zawartości

\"Bohater książkowy\" - Pilot Pirx, poza rok 2004


Tomur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

W mojej pracy chcialbym przedstawić moje wyobrażenie bohatera wielu opowiadań i epizodów z książek S.Lema.

 

Edit

imageDB.cgi?isbn=0156881500

 

Na razie pracuje nad koncepcja przedstawienia pilota podczas pracy oto jeden z pobieżnych szkiców:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehehe...:D nie myślałem że na serio wystartujesz z Pirxem :D Powodzenia Ci życze i służe pomocą w PS...mam wolną chwilkę między romantyzmem a pozytywizmem :P a co do shkiców ... to ja poczekam na detale :D narazie nie jest źle :)

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno popracuje :) zwlaszcza ze nie jest to moja najmocniejsza strona...

 

Poza tym mam maly \"thumbnail\" poniewaz zmienie widok na druga strone tak zeby wyeliminowac pusta sciane i pokazac pilota w bojowym kokpicie na pochylonym fotelu. Na poprzednich wygladal jak by czatowal na GG ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nie mam skanera w domu to update dopiero rano, a korzystajac z okazji to zamieszcze jedno z wielu zdjec z filmu \"Solaris\" sluzyc bedzie bardziej jako referencja kolorystyczna, inspiracja do pracy.

Co tu bede ukrywal uwielbiam takie perspektywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze powiedz mi jeszcze o tej twarzy Paul_PL, jestem ciekaw jakie miałes przemyslenia co do niej.

Nie chce zeby twarz Pirxa byla idealno-heroiczna wiec wszelkie komentarze na ten temat mile widziane.

Mialem przerwe swiateczna wiec teraz do roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowalem wczoraj nad samplami kolorow i niezbyt mi to wychodzilo,

z reszta sama myszka macham.

Nie moge sie zdecydowac czy utrzmac obrazek w tonacji monochromatycznej ciemno-szarej wzbogaconej swiecacymi elementami i poblaskiem ze swiecacego obiektu za iluminatorem

czy dac swiecace lampy na suficie i wzbogacic scene kolorami, powiem tylko ze kolorowo niezbyt to wygladalo.

Macie jakies rady? Z gory dzieki za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze bez obrazka trudno o jakies opinie :) :/

 

 

Nie mniej jednak pracowac trzeba ( zwlaszcza myszka)

Zamieszczam wstepny set kolorow. Najbardziej podchodza mi sciany i korytarz, co do twarzy to ciagle wychodzi mi Manga kolor deski kontrolnej zmienie.

Ostra krytyka mile widziana, ograniczam liczbe kontrastow ktore lubie najbardziej :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no dziwnie troche do tego podszedłeś...rozmazane to troche i niewyraźne...nie widze detali nawet szczęki pilota...co do colorów to nie mam zastrzeżeń...ale sposób w jaki zostały nałożone...daje jeszcze dużo do poprawienia...przedewszystkim wycinaj sobie elementy...i nadawaj im colory...najeczęściej takie same...potem światłocień :)

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kolory teczy. Troszke przesadziłes z nasyceniem i paleta. Unikaj takiej ilosci róznych kolorów, poza tym czerń beee. Pomyśl o tym jakie źródło światła pada do pomieszczenia i jakim kolorem całosc bedzie najbardziej nasycona (nie przesadzaj z saturate).I wrzucaj troszke wieksze obrazki :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger313 - Podkrecilem kontrast i saturate manualnie :)

Co do kolorow racja

Phantom - To robocza wersja, oryginal staram sie wykonywac starannie

Juz nie moge tak jak kiedys przesiadywac przy kompie, wiec wykorzystuje kazda chwile..

 

Mam nadzieje ze wkrotce updaty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ktorzy ogladaja ten wątek i wszystkich ktorzy przyczyniaja sie ze gatunek \"space opera\" nie umiera.

 

Popracowalem sobie nad pulpitem i nad hermetyzatorem z tylu ( to dla tych którym sie podobal kombinezon :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym szkicu kolorystcznym mnie zatkało i prawie z krzesła nie spadlem... ale teraz zaczyna się robić co raz lepiej... dwie rady.... postaraj się bardziej modelować postać, światłocieniem, pracuj, żeby bryłę wydobyć bo na razie wszytko bardzo płaskie się wydaje. I uważaj na kolory żeby ich nie brudzić za mocno. Bo dość brudno jest... takie wrażenie odnoszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem troche klopotow, ale to juz za mną.

Update w rejonach :

1. Zmiana twarzy ( bo jakas ormiansko-rumunska byla)

2. Poczatek pracy nad kombinezonem pilota, fotelem, i komorą na astralny skafander.

 

Mam nadzieje ze o mnie nie zapomnieliście :p, pozdrawiam fanow SF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory teraz faktycznie sa duzo lepsze..ale formy malo konkretne(moze to wina tego ze machasz myszka) nie poddawaj sie..

konkretyzuj formy.. nie wiem jaka masz koncepcje ale moze przydalaby sie wyrazna kreska ?

walcz dalej z tworzywem! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż myśle że to nie koniec tej swoistej rozprawy z samym sobą.

A raczej bitwy o 2D. Jednym z wiekszych pozytywów całej tej imprezy poczytuje fakt że była bodżcem do kupienia upragnionego tabletu.

W związku z tym że byłem od samego początku zostane do samego końca. :)

I dzieki za solidną i rzetelną krytyke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze zamieszczasz kolejne etapy nawet battle off :D jak juz walisz myszka to albo ci polecam ci malutki pedzelek (ja tak robilem kiedys:) albo robienie selekcji (no znaczy wybieranie kawalkow w ktorych tylko rysujecz)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności