Skocz do zawartości

animacja xwinga dodana do prawdziwego filmu - jak renderowac?


mr.funky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W takim razie nie rozumiem Twego problemu... Kazdy renderer sie do tego nadaje. Trzeba tylko miec o nim wystarczajaca wiedze ( Nie twierdze, ze ja ja posiadam :D ). Proponuje VRay\'a i zabawe z mapami HDRi... Daja naprawde dobre efekty... Pozdrawiam i zycze przyjemnej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola hola... panowie! :) nie tak szybko...

mr.funky... kmis16 ma rację co do tego, że każdy render sie do tego nadaje. To fakt. Aby model wygladał naturalnie w otoczeniu czeka cię kilka rzeczy...

1.po pwiersze (jeśli ujęcie jest dynamiczne i kamera się porusza) camera match moving... jeśli to tylko zdjęcie to ten etap odpada.

2.odwzorowanie światła i odbić... tu zdaj się na własny instynkt, o ile nie możesz udać się w miejsce gdzie było to ujęcie realizowane. Bo najprościej jest wziąć aparat Zorka 5 i zroibić kilka zdjęć :) Ale jeśli nie to fotomontarz w ps wrzucony do kanału odbić da radę. Co do światła to pewno że hdri jest najlepszym wyjściem, ale co jeśli nie masz? Wtedy trzeba model oświetlić wiarygodnie. Jesli słońce świeci z lewej, to daj świało z lewej. Dodaj, światło rozproszone, wiatło odbite od ziemi, może jakies dopełniające....

3.Dopasowanie środowiska... głębia ostrości, mgła, perspektywa powietrzna, zairno filmowe... a przede wszsytkim CIENIE! Jesli to latające cudo ma rzucić cień na coś, co znajduje się w scenie to musisz chociać blokowo to ując w 3d, aby ten obiekt faktycznie mógł cienie rzucić. Potem materiał matte/shadow, który potrafi złapać tylko cienie... no i powinno to juz jako tako wyglądac....

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie,pokombinuje z tym. Narazie jestem na etapie modelowania ( juz koncze ) z tym ze mam maly problem z polygonami ( za duzo ich wyszlo i na moim athlonie 2,2 z 256 ram zaczyna sie ciac ale sproboje go \"odchudzic\" )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności