Skocz do zawartości

Jaki komp do renderingu


mirekbini

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad 2 kompami, aha w obydwu kompach będzie 12Gb ram, ten pierwszy:

 

PŁYTA GŁÓWNA GIGABYTE GA-EX58-UD3R

OPIS

PROCESOR Intel Core i7-920 QuadCore, 4 x 2.66 GHz, 1066FSB, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX

CHŁODZENIE ORYGINALNY RADIATOR Z WENTYLATOREM INTELA

PAMIĘĆ 3 x DDR3 1GB/1333 TRIPLE DDR3 (max 16GB!!!!!)

DYSK TWARDY SATA2 320GB 7200 16MB CACHE

NAPĘD OPTYCZNY DWUWARSTWOWA NAGRYWARKA DVD X20 +/-

KARTA GRAFICZNA GeForce 9400GT 1024MB DDR2 128bit TV/DVI PCI-E (OBSŁUGA DirectX 10, OpenGL 2.1, Shader Model 4.0 , 1GB WŁASNEJ PAMIĘCI!!!!!!)

OBUDOWA DO WYBORU (AUDIO I USB Z PRZODU OBUDOWY) Z ZASILACZEM 4LifeHF 450W Premium PFC SILENT 12CM WOLNOOBROTOWY WENTYLATOR, BARDZO CICHA PRACA

KARTA MUZYCZNA 8-kanałowa karta dźwiękowa High Definition Audio

KARTA SIECIOWA Realtek 8111D (10/100/1000 Mbit)

 

 

i drugi droższy, tylko nie wiem czy jest sens dopłacac tysiąc.

 

PŁYTA GŁÓWNA MSI Eclipse SLI

OPIS

PROCESOR Intel Core i7-920 QuadCore, 4 x 2.66 GHz, 1066FSB, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX

CHŁODZENIE ORYGINALNY RADIATOR Z WENTYLATOREM INTELA

PAMIĘĆ 3 x DDR3 1GB/1333 TRIPLE DDR3 (max 24GB!!!!!)

DYSK TWARDY SATA2 500GB 7200 16MB CACHE

NAPĘD OPTYCZNY DWUWARSTWOWA NAGRYWARKA DVD X20 +/-

KARTA GRAFICZNA ATI Radeon HD4870 512MB DDR5/256 bit DVI PCI-E (OBSŁUGA DirectX 10.1, OpenGL 2.1+, Shader Model 4.1)

OBUDOWA DO WYBORU (AUDIO I USB Z PRZODU OBUDOWY) Z ZASILACZEM 4LifeHF 450W Premium PFC SILENT 12CM WOLNOOBROTOWY WENTYLATOR, BARDZO CICHA PRACA

KARTA MUZYCZNA Creative® SB X-Fi Xtreme H/W (MS-4132) (próbkowanie dźwięku z jakością 24-bitową i częstotliwością 96 KHz, odstęp sygnału od szumu 100 dB.,praca w trybach do 7.1 z dźwiękiem przestrzennym EAX 5.0)

KARTA SIECIOWA Dwa kanały 10/100/1000 Fast Ethernet dzięki kontrolerowi Realtek 8111C

doradźcie

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Doradzam: nie pisz czarnym na czarnym tle, i nie potrzebujesz wrzucac gigatnycznych literek zeby ludzie cos doradzili.

 

A jesli to ma byc komp do renderingu, to ten drugi jest zupelnie zbedny, po co ci jakies wypasione grafy i mega probkujace karty dzwiekowe jesli to ma byc skrzynka ktora stoi i liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle, jeśli to ma być komp do renderingu, to lepiej kup jakieś 2 xeony, a nie pakuj się w i7, który jest po prostu nieprzyzwoicie drogi w stosunku do możliwości. Z dwuprocesorowymi (i więcej) maszynami to i poradzi, i sprzeda kolega wallop :)

 

Aha, boxowe wentylatory intela to zuo... brać jedynie w przypadku jak komputer będzie stał zabunkrowany daleko od ciebie (najlepiej na 5-metrową dźwiękoszczelną ścianą ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, nie wiem czy te i7 to takie drogie w porownaiu z xeonami. Sam zainwestowalem w 920, dziala niezle, nie zbankrutowalem. RAM ddr3 jest drogi jak cholera, ale w xeonach trzeba sie liczyc z serverowa plyta ktora tez tania nie jest.

Ale co prawda to prawda, sam dlugo myslalem czy 2 x xeon czy i7c, nie jest to oczywisty wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój q6600 ma boxowy wentylator i jest praktycznie nie słyszalny - w porównaniu z moją obudową (która jest słyszalna w całym pokoju)

 

Dlatego następny komputer = chłodzenie wodne (przynajmniej na procesor)

 

a w kwestii pytania, nie przyglądałem się specjalnie ostatnio i7, ale dla siebie tylko 2 procesorową płytę z 2x xeon bym składał, szczerze polecam Wallopa zarówno jako doradcę jak i dostawcę w tej kwestii. Jeśli masz zamiar renderować więcej niż grać na tym kompie, to 2 x 4 x 3.2ghz wydaje się być dużo lepszym rozwiązaniem niż 4 x 2.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo.... jaka masakra... jak ten sprzęt podrożał... Zorientowałem się trochę dokładniej w cenach i przeżyłem lekki szok. Procesory które ja kupowałem są teraz o 450 zł droższe ! Mimo że mamy nowe modele (seria 7000) !

 

Swego czasu przeliczałem kombinacje 2xXeon i C2Quad w stosunku GHz/PLN i xeony wypadały tutaj nieznacznie lepiej (zakładając, że kupuję porządny sprzęt, a nie najtańszy badziew)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp tylko ci potrzebny do renderingu?? lepszy ten 2, Zamierzasz raczej używać systemu 64bit skoro planujesz 12gb ram ten pierwszy ma słabą karte graf. a to że ma 1GB to nic ci nie da bo taka grafa jest słabej jakości możesz zaoszczędzić troche na karcie dźwiękiowej ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp tylko ci potrzebny do renderingu?? lepszy ten 2, Zamierzasz raczej używać systemu 64bit skoro planujesz 12gb ram ten pierwszy ma słabą karte graf. a to że ma 1GB to nic ci nie da bo taka grafa jest słabej jakości możesz zaoszczędzić troche na karcie dźwiękiowej ;P

 

wybacz, ale chyba naprawde nie wiesz co piszesz. Karta graficzna nie ma nic do renderowania, tak samo kupowanie dodatkowej karty dzwiekowej do pudelka do renderowania to wyrzucanie pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, ale chyba naprawde nie wiesz co piszesz. Karta graficzna nie ma nic do renderowania, tak samo kupowanie dodatkowej karty dzwiekowej do pudelka do renderowania to wyrzucanie pieniedzy.

 

A czy ja mówiłem że karta ma coś do renderowania?? Nie!!! więc mówię tylko ża karta jest do banii tyle, a dźwiękówka jasne że zbędna jest tak samo jak jakaś super obudowa itp. ,SZYBKI DYSK, CPU, DUŻO SZYBKIEGO RAMu tego potrzeba chyba że ktoś używa renderów ze wspomaganiem przez GPU, A karta zawsze może się przydać jakby na tym kompie się jeszcze grafike robiło tzn. modelowanie itp. no chyba że kolega "mirekbini" ma już super kompa do tego celu więc grafike może sobie odpuścić i wziąść płyte z jakąś zintegrowaną grafiką wtedy już będzie taniej

Edytowane przez Riddick_MAX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok nie będe się kłócił może żle post sformułowałem wcześniej niepotrzebne byłopytanie bezsensowne no ale nie wiedziałem czy tylko komp do renderingu czy miedzy innymi do tego... ludzie różnie nazywają wątki a później im chodzi o coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic jeżeli ma się maszynke do tworzenia scenek porządną to wtedy taki zestaw do renderowania fajna rzecz ale np. jeżeli kupuje się ogólnie do projektowania i renderowania to trzeba myśleć o wszystkim

 

wiem ze powtorze streakera, ale dokladnie o to samo mi chodzilo. Gosc napisal "komp do renderingu" nie "workstation do wszystkiego". I jak pisalem, w stacji ktorej zadaniem jest renderowanie grafy, karty muzyczne, a nawet dyski jak ktos sie uprze, sa zbedne. Ale wiem o co ci biega z tym ze roznie ludzie pytaja, wiec peace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie dziękuję za dotychczasowe wskazówki, naprawde nie warto się przegadywać :)

Pewnie wezmę ten drugi sprzęt, bez tej karty muzycznej, grafikę chcę lepszą bo może się stac tak że będę musiał robić scenki też i na tym kompie. To mówicie ,że ten drugi powinien byc niezły? czy może macie jakies swoje typy co do kompa tylko tak do 4tys. , ten drugi znalazłem na necie za 3900zł, no ale odpadnie jeszcze ta karta muzyczna.

 

Dzięki za każdą informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem,

ostatnio z arturrem kupilismy kompy na koncowki do renderowania,

wybralismy:

 

phenom II 955

8 gb ddr3 1333 2x2x2gb kingstony

asrock m3a790gxh plytka glowna 790gx + sb750 z wbudowana grafa

hdd jakies niewazne 250 gb

obudowa + zasilacz 500W

 

cena brutto: 2300 za sztuke + 300 na viste home basic 64

 

up: na 3.2 ghz - Cinebench single: 3492, multi: 13376

 

polecam na tania maszynke, dorzucic wystarczy jakas grafike i spoko komp.

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności