Skocz do zawartości

Fotografia: Chernobyl - Fotomontaż


Riddick_MAX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Elektrownia stoi tak że musielibyśmy wchodzić pod niezłą górę żeby ją widzieć z takiej perspektywy, poza tym ten krzywy domek po lewej wystający ledwo, no i oczywiscie wielkość elektrowni nie jest podobna do wielkości domku czy tam magazynu jakiegoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skali to elektrownia jest raczej dużo większa niż budynki, a z racji tego, że stoją mniej więcej w takiej samej odległości od widza to ma się wrażenie, że ich rozmiary są zbliżone.

Co do perspektywy to widać na załączonym obrazku, że nie ma wspólnego punktu zbiegu (ponadto elektrownia ma 3 punkty zbiegu a reszta tylko 2):

zawierciestalkerriddickucopy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale z was mózgi nie no ja jestem zielony w fotomontażach i bym tego sam nie szczaił.A więc jakbym skasował ten budynak po lewej wystający i oddalił elektrownie tak jak jest ten kościół tam w oddali na 1 photo i poprawił jej perspektywe było by dobrze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj bo tak w ciemno to ciężko stwierdzić :) Też jestem cienki w tych sprawach ale łatwiej zawsze jest zobaczyć błędy kiedy patrzy się pierwszy raz na daną pracę. Moim zdaniem jak dasz elektrownie do tyłu to się pustka zrobi z przodu, pokombinuj troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby fajnie, ale nic tu nie jest zniszczone, nie ma oznak, ze cos niefajnego sie stalo. sepia nie wystarczy, a luxy po lewej nie ulatwiaja. musisz tu chyba troche nasmiecic, stworzyc klimat.

 

bo technicznie chyba calkiem sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba, widac progress miedzy pierwsza, a druga wersja.

Pierwsze co mi sie rzucilo w oczy jak popatrzylem na ostatnia wersje to to, ze budynki po lewej sa mniej ostre niz slupy za nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak budynki są spalone za mała rozdzielczość photo była ale teraz powiem tak,nadmiernego syfu nie ma co tam robić charbnobyl jest bardziej opustoszały niż rozwalony oglądałem troche fotek z tamtego obszaru chociaż można byłoby mroku troche nadać, Łatwiej się przerabia fotki niż montuje, chyba sobie odpuszcze nie moge w necie znaleźć dobrych fotek do tego fotomontażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opustoszaly, ale tego się u ciebie nie czuje. ot, nie ma nikogo w planie, ale to nie czyni miejscowki pustej. Wielki plac betonu zarośnięty trawą i kilka bloków bez okien zrobiło by chyba więcej żeby oddać klimat. Zobacz na I'm Legend, zniszczeń nie ma, ale widać że tam stoi wszystko bezludne bo chodniki zdążyły popękać, rdza trawi wszystko a rośliny opanowały miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nom można by było i tak, wielki plac z betonu odpada ale bloki itp. gdzie ja to wrzuce tam po lewej zdjęcie na to nie pozwala zbytnio a chernobyl to nie tylko te bloki itp też łąki, toryi zadupia itp. może takie rzeczy dodać łąka jako taka jest, po lewej dodam jakieś tory i pociągi i tam w oddali jakieś bloki??pasowałoby

Edytowane przez Riddick_MAX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do materiałów - cgtextures, sxc.hu, imageafter - tu masz dobre, z reguły darmowe materiały. Ale pewnie to znasz.

Ostatni montaż fajnie idzie, jeśli chcesz robić pokręcone klimaty w stylu retro albo grunge to imho sharpen i noise wiele dają, jeśli się poeksperymentuje.

Uwagi takie - w górnym lewym rogu od słupa w stronę drzew idą kable, ale nie widzę gdzie miałyby się kończyć. Zastanów się nad jakimś charakterystycznym elementem na pierwszym planie, wprowadzającym w scenę. Brak mi tutaj tego. Nawet kilka większych liści lecących na pierwszym planie... Ech - przykro to mówić, ale trochę tu nudno... :) A sam montaż fajny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności