Skocz do zawartości

ChC.13: Tropiciel by SBT77


SBT77

Rekomendowane odpowiedzi

* Udział w ChallengeCorner może brać każdy.

 

... co oznacza że nawet taki sbt77 może go wziąć. W każdym razie może założyć temat, żeby innym było głupio i wzięli się do roboty :D Widzę, że póki co tylko atheg coś wrzucił...

Pewnie i tak nic nie zrobię rozsądnego, ale założyć temat mogę. Póki co bez bazgrołów, ale to naprawdę niewiele zmienia w moim wykonaniu. Ot rezerwacja miejsca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No dobra, głupio tak nic nie wstawić :)

Jakieś takie wstępniaki sylwetki. Trochę sobie na symetrii pokombinowałem, generalnie mam 3 wizje tego tropiciela, na razie nie wiem w którą stronę pójdę. Generalnie humanoid, ale nie człowiek - istota stworzona jako tropiciel zbiegów - będę łączył elementy technologiczne z magią, ale nie wiem w jakich proporcjach...

Tropiciel się musi szybko poruszać - dla 1, czyli wersji najbardziej opartej na mechanice przewiduję jakieś jet-packi, dwie pozostałe to skrzydlate stwory. 2 - coś w stylu cyberdemona, 3 - istota duchowa + mechanika - coś jakby archon albo dark archon ze starcrafta. Przymierzyłem im też skrzydełka. ;)

Może jeszcze coś mi przyjdzie do głowy, póki co tyle.

dx0j6w.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu, ostatnia opcja do mnie najbardziej przemawia, tylko moze widziałbym go bardziej niematerialnego, bo tu na szkicu solidny sie wydaje mocno. Ze skrzydłami bym poszalał bo jak to istota duchowa + mechanika można mu dac np: rury inspirowane szkieletem skrzydla ptaka bądź nietoperza połaczone załużmy jakąś nieokreśloną energia ;P ale pomysłow jest wiele a ja tak sobie tylko gdybam więc wiesz... ;]

Edytowane przez masz)rum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

go go go....

 

Dzięki za doping, ale ja to na wielkim luzie traktuję. Chociaz fakt, mógłbym przynajmniej spróbować się jakoś bardziej przyłożyć...

 

wg mnie demoniczne rogi wcale nie są przydatne robotowi-tropicielowi.

 

Masz rację. Rzecz w tym, że od czasów katechezy w liceum notorycznie lubię dorysowywać różnym kreaturom rogi. Sam nie wiem dlaczego :D

 

masz)rum: fakt - niematerialny byłby najlepszy, ale nie dałbym sobie rady warsztatowo. (inna rzecz, że i tak sobie nie dam :D). Chciałem po prostu przećwiczyć koncepcję mechaniczną z różnymi wariantami - pierwszy raz coś takiego próbuję malować.

 

a tu jakieś wstępne przymiarki do większego szkicu, nie wiem czy zostawić skrzydła czy nie - poradźcie:

 

1zb5itc.png

 

a tak bez skrzydeł - koncepcja w bio-mecha bardziej:

 

xldr7r.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sylwetka tropiciela ciekawa. Skrzydła są wydaje mi się zbędne, ja na tych ramionach umieściłbym silniki małe manewrujące w taki sposób tropiciel byłby szybki i zwinny. Pomagały by mu w ekspresowym poruszaniu się na niewielkie odległości w ciasnych zamkniętych przestrzeniach. Zrobiłbym mu też małe ludzki niemal dziecięce dłonie nie opancerzone, delikatne, które coś w stylu tego kolesia z Helloby`a pomagały zwęszyć trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vrocker, niestety nie widziałem Hellboya - może czas nadrobić zaległości. Zastanawiam się teraz nad detalem itd - idzie jak krew z nosa, niestety wyłażą moje braki :( No ale nic, brniemy do przodu. Jakieś wstępne przymiarki waloru bez - detalu - główna bryła - zrobiłem sobie i cóż... myślę dalej... Muszę jakieś refki poszukać chyba...

zlemb4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij ze to ma byc tropiciel a nie wojownik.

Postac tylko znajduje cel. egzekuzcja juz sie zajmuja inni.

 

No, skoro pomysłodawca tak mówi, to moja obecna koncepcja idzie na śmietnik ;)

Tylko teraz nie zdziw się jak zrobię coś co będzie połączeniem aparatu fotograficznego z wentylatorem, bo z koncepcji mechanicznej albo biomechanicznej nie zejdę (lubię po prostu):D

btw - to jak z tymi teksturami - wolno czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wogóle się nie stresuj użyciem tekstur. Normalna sprawa, jedni używaja inni nie ale metoda jest znana i popularna i nikt sie nie obrazi ani nie będzie ganił.

 

A poza tym, szkoda że koncepcja na śmietnik. Strasznie mi się podobało, może coś zmień po prostu w istniejącej, albo pociągnij przez chwilę dwa pomysły...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony bardzo fajny koncept, z drugiej rzeczywiscie na razie ciezko obronic pomysl na taka akurat opancerzona wizje tropiciela. Z trzeciej strony uwagi typu

Postac tylko znajduje cel. egzekuzcja juz sie zajmuja inni.
powinny sie od poczatku znalezc w regulaminie, bo nie widze powodu dlaczego taki tropiciel moze sobie seek ale juz nie destroy, ja wyobrazalem go sobie od razu jako jakiegos mysliwego albo cichego assasina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt moja koncepcja wyglądała od początku jako hunter-seeker - klasyczny przykład tego typu, i to jak najbardziej opancerzony, to sentinel z matrixa. W technologii sci-fi sam seeker to chyba bardziej coś pod protosskiego observera ze starcrafta. Generalnie wszelkie lewitujące sondy itd. No problem, coś wymyślę. A tego mecha i tak pociągnę, najwyżej poza tematem :)

Póki co doszedłem do takiego etapu gdzie zacząłem zastanawiać się nad tym jak rozłożyć bryłę w tym projekcie...

 

15eckkp.png

 

Jest sporo słabych punktów, które wymagają przemyślenia - ale to chyba innym razem. Teraz już zaczynam zastanawiać się nad tą sondą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie tropciel kojarzy od razu z tubylcem ktory na bazie sladow wechu sluchu itp. wskazuje łowcom gdzie jest zwierze.

Inaczej uzylbym slowa Lowca, albo cos w ten deseń. Zrobilem update opisu tematu.

(Wojownicy roznej masci juz mi sie przejedeli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności