Skocz do zawartości

psd w blenderze


mara

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem dlaczego na pewnych komputerach mogę używać psd w blenderze a na niektórych nie

 

używam softu: blender 2.48a, python 2.5.2 (ze zmiennymi środowiskowymi pythonpath w systemie), komputer na którym działają psdeki ma system windows xp 64, a na ktorym szwankuje jest vista 64, ale z tego co pamiętam problem pojawiał się wcześniej też na xp 32

 

wiecie na czym może polegać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spróbowałabym skopiować wszystkie skrypty z działającego na niedziałający, ewentualnie cały katalog blendera (bo chyba na vistę i na xp jest ten sam), może mu po prostu brakuje jakiegoś pliku.

(zamiast kopiować między systemami, możesz spróbować po prostu zciągnąć na nowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania: ale otwieranie PSD działa poprzez Quicktime'a, a nie skrypt

"If you have Quicktime installed, Blender attempts to link with it on startup. Quicktime versions 6 and 7 are reported to work, but the free "Alternative Quicktime" version 7 is reported to crash"

cytat z blender.org

 

a najlepiej spłaszczaj i zapisuj do TGA, bo wiele z warstw w Blendku nie skorzystasz (a po to jest PSD, hm?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

ua a to mnie zaskoczyłeś z tym quicktimem

 

właśnie chodzi o to, żeby nie spłaszczać, żeby nie wykonywać dodatkowych akcji, normalnie pracuję sobie na psd i podglądam teksturę poprzez ctrl+S i alt+R w blenderze, w momencie gdy testuje różne rozwiązania wykonywanie dodatkowej akcji Save As, za każdym razem, może być irytujące

 

dzięki za odpowiedzi

 

/edit

 

sprawdziłem - instalacja quicktime'a rozwiązała mój problem

Edytowane przez mara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności