Skocz do zawartości

core 2 quad q9550


khazell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Złożyłem ostatnio zestaw oparty na

porc: core 2 quad q9550

płyta: Asrock 4Core 1600Twins-P35D

grafika: EVGA GeForce GTX260 896MB

ramy: 8gb kingstone 800 mhz

zasilacz: chieftec 550w

Problem który przytrafił mi się po raz pierwszy polega na tym że komp po odpaleniu wyświetla tylko "pierwszą" planszę z możliwością wejścia do biosu(aktualny) i przeliczonym ramem i się zawiesza...zostawiając mnie bez jakiej kolwiek możliwości manewru(klawiatura nie działa)...zastąpiłem procek core 2 duo 8400 i wszystko jest ok. Po sprawdzeniu na 2 płytach postanowiłem oddać quada na gwarancji i dziś dostałem nowiutki model...sytuacja powtórzyła się...nie wiem o co chodzi. Płyta obsługuje ten procesor... sprawdzałem różne konfiguracje(wymieniłem grafikę mniej obciążającą zasilanie, sprawdzałem proc na innej płycie)Proszę speców o jakieś wskazówki.dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Złożyłem ostatnio zestaw oparty na

porc: core 2 quad q9550

płyta: Asrock 4Core 1600Twins-P35D

grafika: EVGA GeForce GTX260 896MB

ramy: 8gb kingstone 800 mhz

zasilacz: chieftec 550w

Problem który przytrafił mi się po raz pierwszy polega na tym że komp po odpaleniu wyświetla tylko "pierwszą" planszę z możliwością wejścia do biosu(aktualny) i przeliczonym ramem i się zawiesza...zostawiając mnie bez jakiej kolwiek możliwości manewru(klawiatura nie działa)...zastąpiłem procek core 2 duo 8400 i wszystko jest ok. Po sprawdzeniu na 2 płytach postanowiłem oddać quada na gwarancji i dziś dostałem nowiutki model...sytuacja powtórzyła się...nie wiem o co chodzi. Płyta obsługuje ten procesor... sprawdzałem różne konfiguracje(wymieniłem grafikę mniej obciążającą zasilanie, sprawdzałem proc na innej płycie)Proszę speców o jakieś wskazówki.dzięki

płyta często 'obsługuje' model procka

najlepszym wyjściem byłaby aktualizacja biosu na płycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% problem ze sterowaniem napieciem,

ten model core2 duo chodzi na napieciu rdzenia bliskim 1V, a quad

chodzi na 1,23V

obstawiam ze plyta podaje za niskie napiecie... i taka jest jej "obsluga" tego procka

jesli nie mozesz ustawic napiecia zworkami to ciezko bedzie odpalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zwiększyć napięcie szyny. W starym Abicie miałem podobne problemy, mi przed załadowaniem strony startowej Windowsa komputer ciągle się resetował. Okazało się że w ustawieniach domyślnych szyna chodziła na pół gwizdka. Jak to się przekłada nie wiem ale mi pomogło. Masz przy tym może sygnały dźwiękowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda sensu, proponuje jak najszybciej leciec z ta płyta do sklepu i powiedzieć ze jest babolem bo nie odsługuje Q9550. Jak nie uwierzą to niech na miejscu przy Tobie sprawdzą.. WYmiana na inną jak sie patrzy .. nawet jak zadziała to strach poźniej jakies powiażniejsze renderingi i projekty na tym robic , bo moze sie zawiesi czy coś.. .. jakiś Gigabyte EP45-DS3R i spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności