Skocz do zawartości

Problem z oczodołami ZSphere


Gość ZITARIX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZITARIX

Witam mam problem. Chciałem zrobić ośmiornicę z oczkami, aczkolwiek zrobiłem Zspherę wbiłem ją w obiekt żeby powstał dołek wbiłem drugą i na podglądzie mam tylko dziurę na środku dupną i nie wiem co mogę z tym zrobić. Jak zmienię Ires na 1 albo 2 to owszem oczodoły są tam gdzie powinny ale cała geometria jest lekko mówiąc zachwiana wie ktoś może o co chodzi z tymi zspherami i wbijaniem ich do siebie w celu robienia dziur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Moze jakis screenshot? Jak wbijesz je za gleboko to bedzie kaszanka, jak beda za duze to bedzie kaszanka, jak beda za blisko siebie to bedzie kaszanka, jak je jakos dziwacznie odwrocisz to bedzie kaszanka... Powodow moze byc wiele - Z-kulki sa fajne ale bardzo latwo cos spierniczyc. Ja zawsze mialem problemy jak sobie taka kulke obrocilem dziwnie i pozniej podgladam siatke a tam totalny Sajgon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZITARIX

Pewnie tutaj mam obrazki. Na początku dziury jakie mam na 2 widać że coś całkiem w innym miejscu te doły porobił na podglądzie na 3 obrazku daję to co dzieje się najczęściej czyli jedna dziura a na 4 daje rozwiązanie problemu czyli Ires na 0 gdzie widać doły ale z kolei widać też co stało się z siatką całą.

osm1.pngosm2.pngosm3.pngosm4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to jedynie brak ci praktyki. Wstawiasz sfery nieco chaotycznie, nie dbasz o szczegoly ktore w tym przypadku moga calkowicie zmieniac siatke. Pozostaje trening - ja tu nie widze zadnego zlotego srodka. Tutaj na szybko zrobilem takie osmiornicopodobne cos zebys widzial ze mozna i to bez uzywania zadnych magicznych sztuczek:

 

my.php?image=osmiorniczka.gifosmiorniczka.gif

 

Inna sprawa jest taka, ze przeciez na kulkach budujesz tylko baze. Oczodoly i inne otwory/wglebienia mozesz zrobic na cala mase innych sposobow juz kiedy masz siatke. Zeby nie byc goloslownym - mozesz na przyklad zamaskowac obszar oczodolow (z ctrl), odwrocic zaznaczenie (ctrl i click gdzies poza modelem) i po prostu wyrzezbic te dziury zwyklym brushem.

Powodzenia w zmaganiach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności