Skocz do zawartości

kamera, przybliżanie, rotacja - zapytanie.


pads

Rekomendowane odpowiedzi

Podobny problem jak w maxie miałem na pozczątku... ferelne przybliżanie. Czasami jak obracam obiekt, zmieniam i ogólnie bawie się widokami kamera widoku gubi tak jakby punkt zaczepienia? Nie da się przybliżać wcale, albo nawet użyć pan view... dopiero jak wezmę view all wszystko się doblokowuje.

 

Gdzie w blenderze są odpowiedniki tych metod oglądania obiektów jak w dolnym prawym rogu w maxie?

 

I drugie pytanie. Istnieje możliwość jakiegoś normalnego wyświetlania menusów? Bo przy moim podziale okienek jak najeżdżam na np. view to widzę tylko część opcji. Żeby zobaczyć wszystkie muszę najpierw zmienić rozmiar okienek (sic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. jak zsuniesz w dół górną listwę, to tam pod View & Controls są niektóre opcje, np.

zoom to mouse position

trackball/turntable (różne sposoby obracania viewportem)

around selection (moim zdaniem koniecznie włączyć - obraca viewport wokół wybranego obiektu lub vertexu, zamiast wokół cursora)

 

2. odpowiedniki to skróty 1, 3, 5, 7 (numeryczne) no i obracanie środkową myszą z shiftem (albo obracanie, albo panowanie jest z shiftem, możesz zmienić też zsuwając górną listwę i Middle Mouse Button: Rotate View albo Pan View

 

3. nie rozumiem za bardzo problemu, po prostu ustaw inaczej okna i tak zostaw?

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No właśnie poustawiałem te opcje Aniu, widziałem Twoje tutoriale :) - chodzi mi, że czasem jak np. usilnie chce przybliżyć się do obiektu to mimo "kręcenia kółkiem" myszy to nic się nie przybliiża... albo jakoś tak śmiesznie niewiele!

 

 

dlaczego nie widzę swojego podpisu? :P

Edytowane przez pads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metody przybliżania widoku

- kropka na klawiaturze numerycznej, musisz mieć włączony Num Lock i zaznaczony obiekt lub vertex, face, edge do którego ma przyciągać

- Shift + B, zaznaczasz obszar który ma ci powiększyć i tyle wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy tak się robi jak jesteś w perspektywie, ja tego unikam pracując przeważnie w orthographic view, czyli widokiem równoległym (w maxie było to samo, user view), przełączasz klawiszem 5 między perspektywą a user view.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności