Skocz do zawartości

Postać3D: Gitarzysta


DarkStar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie zabardzo ci wyszedł ten stratocaster. Musisz jeszcze popracować nad deską i główką, która jest zbyt wydłużona i jak wyżej wspomniano ta biała deseczka...Przyjrzyj sie jak są wykonane Fendery, no chyba że nie zależy ci za bardzo na realizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalerzy mi specjalnie. Ale tą (jak to ładnie określiliście) \"deseczkę\" już poprawiłem. Co do słabej jakości rendera i oswietlenia to powiem tylko że jest ro zrobione poprostu żeby było. Do oświetlenia sceny właściwej przyłożę się bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cała gitara ma za małe wciącia po bokach. Powinny być głębsze.

2. Ta biała deseczka jest zbyt kanciasta, za bardzo to widać.

3. Główka (tam gdzie masz pokrętłą do strojenia) jest zbyt długa.

 

Popraw ją i daj trochę lepszy render. Ludzie będą ją wtedy lepiej odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na gitarach - ale Twoja w ogóle nie ma bocznych krawędzi w widoku perspektywicznym! Oswietlenie w tym wypadku jest bardzo niekorzystne stąd efekt kompletnej plaskości. Np. ten srebrny ring jest na krawedzi gitary czy tez w \"czarnej\" materii?

Dodaj oswietlenie typu Ambient zeby wyciagnac miejsca nieoswietlone bezposrednim zrodlem swiatla, a dodatkowo wytłum oswietlenie głowne stosując DECAY,

 

wiec czekam na spelnienie zyczen:)

 

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz do poprawy:

1. Wejście od kabla jest zbyt wystające

2. Główka dalej jest za długa

3. Nie wiem jak ci to wytłumaczyć, ale gryf powinien wystawać jekko ponad deche, u Ciebie tworzy on jedną płaszczyznę.

4. Nie wiem jakim cudem ten gryf się tam jeszcze trzyma. Po lewej stronie, decha powinna być trochę dłuższa, tak żeby ten gryf miał się czego trzymać. Głębsze wycięcie powinno być tylko po prawej, do grania bardzo wysokich dźwięków.

 

Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1: OK.

Ad.2: TAK MA BYĆ.

Ad.3: I wystaje, to że tego nie widać to wina jedynie perspektywy.

Ad.4: Masz rację, dziwne że tego wczesniej nie zauwarzyłem.

 

A teraz mała prośba: jak ktoś posiada jakieś rysunki glana to prosiłbym o kontakt (ewentualnie gdzie mogę się w nie zaopatrzyć). Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update gitary ( zgodnie z waszymi radami poprawiłem trochę pudło przy gryfie i skróciłem główkę). Co do płaskości to specjalnie zmierzyłem swoją gitarę i obliczyłem proporcje i mniej więcej wszystko się zgadza. Pozatym bardzo ziekuję za okazaną pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Stopy zaczynają przypominać glany (choć wydaje mi się że są odrobinę za duże), klatka piersiowa traci już kwadratowaść i nie ma kamizelki która wydawała się trochę mało realistyczna (a pruba jej poprawy zakończyła się popsuciem siatki). Pozatym zamieszczam większy render ponieważ kolega BLADE nażekał że jest za mały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pare uwag co do modelu gitarzysty:

1. Ręce są nienaturalnie wykrzywione (trzymając dłonie tak jak na renderze nie mozna w ten sposob zgiac reki w lokciu)

2. Dlonie do wymiany, radze poszukac referencji na sieci

3. Klatka piersiowa troche za nisko (w Twoim modelu jest mniej-wiecej na wys. mostka, powinna byc wyzej) Popraw jeszcze jej kwadratowosc bo dalej zuca sie w oczy

4. Ogolnie mam wrazenie ze z proporcjami jest cos nie tak, \"gora\" jest za mala w stosunku do \"dolu\" tak mi sie wydaje, niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle

5. Glany sa OK tylko noski troche za plaskie

 

Jezeli modelujesz \"z glowy\" to duzy blad przy malej znajomosci proporcji ciala ludzkiego, poszperaj po sieci i znajdz sobie jakies referencje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rneder większy.... to sie ceni... :) co do glanów... hmm... to one wogóle glanow nie przypominają, sam jestem uzytkownikiem takowych wiec wiem co mówie. ręce do poprawy, popraw przedramie i łaczenie palców z samą dłonią, paznokcie równierz jakieś dziwne. klata równierz oraz ramiona do poprawy... ale skoro mowisz ze do Twoich zastosowan wstarczy wiec nie bede sie czepial. czekam na update by samemu to ocenic. pozdrawiam i owocnej pracy życze. SALVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie! Długo mnie nie było bo ato jakieś święta, ato remont w domu, ato mnie rodzice wyciągneli na mazury i nie miałem czasu modelować. Ale wruciłem i są updaty. W związku z tym że wymodelowanie realistycznej ludzkiej dłoni przerosło moje możliwości myślałem nad zażuceniem projektu, ale kolega podsuną mi genialny pomysł. Stwierdził że łatwiej mi by było wymodelować dłoń robota. Zmieniło to trochę pierwotną koncepcje, ale przynajmniej jest orginalne. Zastanawiam się również nad zmianą ciała, ale nie wiem czy to dobry pomysł. A narazie update...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a już myślałem że Hendrix ożył :-D ( z wrażenia ) hmmm ciekawy będze terminator z gitarą, struny pewnie będzie miał z metalowych prętów - - dobrze ze nie gra na trójkącie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mówiłem że zastanawiam się nad cybernetycznym ciałem. Oto wynik przejscia od zamiarów do czynów. Wiem że jest jeszcze sporo pracy (choćby klatka piersiowa), ale zamieszczam taki mały wstępny renderek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności