Skocz do zawartości

Tablet + komp dla "zielonego"


Maciek_tg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeczytałem kilka tematów ale nie dały mi wystarczającej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania :P

 

a wiec tak z grubsza posiadam taki komputer :

 

Monitor LG 22' 1680 :1200

 

Asus M2N32 WS Professional

Procesor AMD Athlon 64 X2 6400 AM2 BOX 3,2GHz

GeForce 8600GTS silentpipe

2 GB ram'u 800 Mhz Goodram'a

Zasilacz Chieftec CFT-560A-12S 560W

 

może dałoby sie go tak zmodyfikować by mieć jeden komp do renderingu a jeden do zabawy w modelowanie

 

kupowałem go 2 lata temu także od tej pory moje zainteresowanie nowościami było znikome. Chciałbym coś przy pomocy czego mógłbym zacząć swoja przygodę z 3D . Głównie chodzi mi o modelowanie postaci i animowanie jej ruchów

 

 

komplecik do 6000 zl z tabletem.

 

 

Mam dostep do cześci z UK ale nie wiem jak tam z cenami , moze da sie tam dostać cos czego w pl nie ma a by sie przydało ?

 

z górydziekuje za wypowiedzi !

 

pzdr

Edytowane przez Maciek_tg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak się dopiero zaczyna to nie ma co szaleć z kupowaniem, za pół roku będziesz lepiej wiedział czy potrzebny ci jest tablet i jaki

 

bedziesz wiedział czy wolisz maxa i wizki, zbrush sculpting itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym sprzęcie możesz spokojnie pracować.

Ja mam w domu athlona64 i 1GB ramu i modeluje sobie spokojnie bez większego narzekania.

Do tego co masz dokup sobie 6 GB ramu jak masz za dużo kasy i drugi monitor.

Naucz się dobrze podstaw 3D a po roku będziesz wiedział jaki komp kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex3 - z monitorem to bym tak nieszalał , ja mam cale życie 1 crt i nienarzekam ;] co do ramu to nawet jak na początek to proponowal bym od razu 4gb bo jak jeszcze siadziesz pod vistą to szybko zniknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp , w takim razie dokupie 4gb ramu i ograniczę się do Radka HD4870x2 ..aaaaaaa moglibyście mi powiedzieć jak jest z tym tabletem , zburchem ( nie wiem czy dobrze napisałem ) i animowaniem postaci w nim sworzonych ? bo i tak i tak tableta wezme :) ponieważ uwielbiam rysowac xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytaj to ze jednego kompa do zabawy w modelowanie itp , 2-giego do renderingu.... także do tego 1 przyda mi się porządna karta :) po za tym wypadałoby ja odświeżyć :P z reszta poczekam aż bedę ustosunkowany co mi jest potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie ze Klicek mial tu kiedys taki dopisek "wiecej sprzetu niz talentu" ;)

 

Skoro zaczynasz zabawe z 3d to i tak dlugo nie bedziesz mial niczego konkretnego do wyrenderowania. Zanim ogarniesz modelowanie, oswietlenie, tekstury, shadery i inne bajery - czyli kiedy zaczniesz miec cos do renderowania w koncu - ten komp ci sie zestarzeje...

Tablet jak najbardziej sie przyda do malowanek i Zbrusha, Mudboxa. Wal Intuosa jak cie parzy kasa w kieszen. Ja sam mam Graphire4 i nie narzekam, ale przydaloby sie czasem cos czulszego. Podobnie RAM - tego do oporu. I wszystko - na poczatku sprzet i tak nie jest tak wazny jak sie wydaje - modeluje sie git na relatywnie slabych maszynach, Zbrush smiga na byle czym. O ile pamietam Grzegorz Jonkajtys renderowal jakis swoj shorcik na laptopie wcale nie wypasionym.

 

Najpierw skill, potem sprzet. Zasada dotyczaca nas wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności