Skocz do zawartości

i7 czy Core2? I nie tylko.


Skubaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, ze takich pytan sa dziesiatki.. ale kazdy ma inne wymagania, kazdy ma inny budzet i ciezko sie wstrzelic.. Po prostu MUSZE sobie kupic komputer do renderingow. Tylko i wylacznie. Do tej pory pracowalem na laptopie i powoli sobie nie radzi i dostalem 'nakaz' od szefa, wyboru sprzetu, ktory sobie zdecydowanie lepiej poradzi.

 

Po pierwsze system. XP czy Vista, Czy system ma az takie duze znaczenie przy sprzecie w miare konkretnym?

 

Po drugie: dostalem przykladowe konfiguracje... Zestaw 1 czy 2? A moze zupelnie cos innego, moze cos pomieszac?

 

1 zestaw - oparty o technologię Intel i7

 

Asus Rampage II GENE Intel X58 cena 995,00 PLN

 

Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX cena 1229,00 PLN

 

2 x OCZ DDR3 3x 1GB 1600MHz CL7 Platinum Triple Channel cena 567,00 PLN

 

GeForce with CUDA GTX 275 Gigabyte 896MB 2xDVI (PCI-E) cena 979,00 PLN

 

Be-quiet Dark Power P7-PRO-850W cena 835,00 PLN

 

cena: 5676,00 PLN brutto

 

_______________________________________________________

 

2 zestaw - oparty o technologię czterordzeniową Intel Core2:

 

Asus P5Q SE2 cena 398,00 PLN

 

Intel Core2 Quad Q9650 3,00 GHz BOX cena 1379,00 PLN

 

2 x OCZ Technology 2x 2GB DDR2 1066MHz Platinium EPP CL5-5-5 cena 570,00 PLN

 

GeForce with CUDA GTX 275 Gigabyte 896MB 2xDVI (PCI-E) cena 979,00 PLN

 

Be-quiet Dark Power P7-PRO-750W cena 660,00 PLN

 

Cena: 5057,00 PLN brutto

 

__________________

 

Aha, do obu zestawow mam takie cos zaproponowane:

 

Antec Gamer Three Hundred Case cena 260,00 PLN

 

Samsung DVD+/-RW SH-S223Q/BEBN LightScribe bulk black + soft (Serial ATA, Vista) cena 107,00 PLN

 

System 64 bitowy:

Microsoft Windows Vista Home Premium PL OEM 64Bit cena 465,00 PLN

 

Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II) cena 239,00 PLN

 

 

 

ps. pytanie z innej beczki. Mam lapka HP z rodziny dv9000. Mialem w nim 2 giga ramu i przy ciutke wiekszych scenach.. przy uzyciu ramu ok. 1,3 giga, MAX sie wysypywal (co jest zreszta zrozumiale). Wymienilem ram, 2x2giga. I nadal dzieje sie to samo... Nie za bardzo sie orientuje w ustawieniach systemowych.. Moze trzeba cos pozmieniac w maxie, zeby i on 'zauwazyl' wieksza ilosc ramu?

Edytowane przez Skubaniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 zestaw + Vista 64-bit.

pozatym poczytaj sobie o tym ile ramu kazdy system potrafi obslużyć.

tak mniej wiecej to chyba XP 32-bit nie wiecej niz 2GB RAMu nie uzyje.

Vista 32-bit chyba moze miec tylko 3,25 GB RAM.

64-bitowe systemy potrafią uciągnąc do 128GB RAM z tego co wiem tak jest z vista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: w systemie 32 bitowym granica przydziału pamięci fizycznej dla jednego programu to ok 1,5 GB. Możesz mieć więcej, ale to nie pomoże - potrzebny jest system 64 bitowy.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 zestaw + Vista 64-bit.

pozatym poczytaj sobie o tym ile ramu kazdy system potrafi obslużyć.

tak mniej wiecej to chyba XP 32-bit nie wiecej niz 2GB RAMu nie uzyje.

Vista 32-bit chyba moze miec tylko 3,25 GB RAM.

64-bitowe systemy potrafią uciągnąc do 128GB RAM z tego co wiem tak jest z vista

 

Wiem wiem.. niedawno to czytalem, tylko mi chodzi o tylko i wylacznie systemy 64bit i tutaj pytanie XP czy Vista? Czy to nie ma juz takiego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: w systemie 32 bitowym granica przydziału pamięci fizycznej dla jednego programu to ok 1,5 GB. Możesz mieć więcej, ale to nie pomoże - potrzebny jest system 64 bitowy.

 

Dzieki wielkie... Nawet o tym nie pomyslalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem.. niedawno to czytalem, tylko mi chodzi o tylko i wylacznie systemy 64bit i tutaj pytanie XP czy Vista? Czy to nie ma juz takiego znaczenia?

 

Stary poczytaj na google nikt nie bedzie szukał za ciebie i klepał tego na forum. Pozatym jak sam poczytasz bedziesz pewien ze to prawda a nie ze ktos ci ściemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary poczytaj na google nikt nie bedzie szukał za ciebie i klepał tego na forum. Pozatym jak sam poczytasz bedziesz pewien ze to prawda a nie ze ktos ci ściemnia.

 

Chyba od tego jest forum, zeby sie wymieniac pogladami. Ja nie oczekuje, ze jak zadalem jakies pytanie, to od razu wszyscy beda siedzieli na googlach i szukali odpowiedzi, jak ktos posiada takie informacje, to czemu mialby sie nie podzielic? Poza tym cenie te forum i przegladam je non-stop i licze sie ze zdaniech wiekszosci uzytkownikow dlatego najbardziej miarodajne sa ich (w tym tez Twoje) opinie. A co mi po tym, ze ktos gdzie indziej cos na ten temat napisze, czy jeden, czy drugi system jest lepszy? Na pewno opinii na ten temat jest wiele, tylko czemu mam wierzyc komus kogo znajde w googlach? Wole tutaj zaczerpnac informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niemal dokladnie ten drugi zestaw przy czym mam 1Gb Geforce'a 9800. Bardzo go sobie chwale, wszystko pieknie smiga ale tez przesiadlem sie z jednojajowego procka wiec dla mnie roznica jest gigantyczna :D. Calosc postawilem na viscie64 i nie mam zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: w systemie 32 bitowym granica przydziału pamięci fizycznej dla jednego programu to ok 1,5 GB. Możesz mieć więcej, ale to nie pomoże - potrzebny jest system 64 bitowy.

 

Szukałem, szukałem i wynalazłem. I w XP i w Viście (32 bit) można zwiększyć przydział pamięci na jeden proces. Jakby ktos potrzebował pomocy, to służe radą. Wczesniej projekt wysypywał mi się przy uzyciu 1,3-1,4 GB przez maxa, a po malej modyfikacji systemu poszedl do konca. Teoretycznie system powinien przydzielic 3 giga, ale praktycznie nie sprawdzalem. Wczesniej wspomniany projekt doszedl do 1,8 giga i ladnie wszystko sie zrobilo, bez najmniejszego bledu wiec wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci byl taki fajny licznik ważacy waty dla kazdego z komponentow, mozna sobie latwo policzyc.

 

A tak ze swojej strony moge powiedziec iz mam i7, gf8800gts, 3giga ramu, tablet, dwa dyski plus dvd i wlasciwie 450w mi starcza, wiec majac 800 mozesz jeszcze piekarnik podlaczyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, komputer na dniach bedzie kupowany i chodzi mi o system. Zamierzalem kupic Viste 64bit, ale teraz wyszla wersja z darmowym upgradem do windows 7 po 22 pazdziernika i wlasnie chodzi mi o to, czy ktos pracowal troche na windows 7 i jakie sa jego odczucia...

 

PS. Kolejne pytanie to odnosnie ramu. Zamierzam w tym zestawie miec 6 GB i nie wiem czy na moje potrzeby to wystarczy, mianowicie nie chcialbym sytuacji, ze wydam 5 tys. netto na kompa, a za pare miesiecy sie okaze, ze musze ram podwoic. Generalnie robie tylko interiory, maks kilka milionow poly... Mi sie wydaje, ze to spokojnie wystarczy, ale chcialbym sie kogos 'po fachu' spytac o zapotrzebowanie ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię na win 7, daje rade, nic sie na razie nie krzaczy. Dużo mniej pożera zasobów niż vista. Oczywiście x64.

 

Jak nawalisz displaca, to ci zapcha ram, ale ja mam 4 i jest w miarę komfortowo.

Poly Cię nie ogranicza, bo zawsze można je zproxować.

 

Edit do dołu:

Ile by się nie miało, i tak będzie za mało :D

Edytowane przez mkeruj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące się tylko do procesora z drugiego zestawu.

 

Zastanów się czy chcesz wybulić o 200-300 zł więcej na proca który jest o 170MHz szybszy niż jego o 300 zł tańszy odpowiednik. O te 170MHz to możesz go podkręcić nawet na boxowym chłodzeniu.

 

Q9650 - 1200 zł

Q9550 - 900zł

 

Do tego zasilacz zmień na Corsair, będziesz miał ciszej, tak samo wydajnie i zostanie Ci kolejne 100 zł które wydasz na ram.

Generalnie robie tylko interiory, maks kilka milionow poly... Mi sie wydaje, ze to spokojnie wystarczy, ale chcialbym sie kogos 'po fachu' spytac o zapotrzebowanie ramu.

 

Uwierz mi że mając lepszego kompa będziesz z czasem robił bardziej pamięciożerne i cięższe sceny ;) 8GB to już całkiem przyjemnie.

Edytowane przez Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchetniej wzialbym 8 giga, ale pamieci tutaj pracuja w trybie triple channel i lepiej zeby tak chodzily wiec jesli 6 giga, to albo 3x2, albo 6x1.. Dlatego biore pod uwage tylko 6 giga, albo 12, ale to juz jest znaczna roznica cenowa...

 

[edit z gory] Ja wiem, ze zawsze im wiecej tym lepiej, ale trzeba sie liczyc z kosztami. Mam ograniczone srodki, ok. 5k netto... A to Prezes wyklada pieniadze i ma byc porzadny komp na dluzszy czas.. A nie chce zrobic tak, ze za pare miesiecy powiem, ze potrzebuje dwa razy wiecej ramu... ;]

 

ps. Tak jeszcze chcialbym zobaczyc jak konkurencyjne sklepy wypadaja.. polecacie cos innego oprocz komputronika?

Edytowane przez Skubaniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i http://www.proline.pl

Sam tam składałem i dostałem całkiem dobre ceny. Jeśli jest możliwość, lepiej pofatygować się osobiście.

 

Pozdr

 

Proline z calego serca NIE polecam. Sprzet maja tam chyba "drugiego sortu". Ze znajomymi kupilismy tam troche sprzetu, 3 kompy + pare innych czesci. Juz pierwszego dnia poszla mi karta graficzna a potem to juz palily sie plyty glowne, karty zasilacze itp. Znam kilka innych osob ktore tez sie przejechaly na tym sklepie i to dosc ostro. Jedyne co mozna pozytywnego o nich powiedziec to to, ze serwis maja sprawny i bez problemu wymieniaja czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer zamówiony, zobaczymy jak się będzie sprawował. Finalna konfiguracja:

 

Intel Core i7 920

Asus Rampage II Gene

DDR3 6GB 1600MHz OCZ Platinum 2 x (3x2 GB)

Seagate Barracuda 7200.12 500GB

GeForce GTX275 Gainward 896MB, DDR3, DVI, HDMI, PCI-E Golden Sample

be quiet Dark Power Pro P7-650W Ultra Ciche! odpinane kable

do tego vista 64bit + darmowy upgrade do windows 7

 

To co najwazniejsze, bo reszta nie ma wiekszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie za bardzo wiem jak dokladnie to ma wygladac. Gdzies wyczytalem, ze powinienem dostac plytke z windows 7 i po prostu zainstalowac, a czy cos zostanie, czy nie, tego tak na prawde nie wiem, ale tutaj tez cos znowu czytalem, ze taka aktualizacja jest jak najbardziej sprawna i poprawnie dzialajaca wiec nie powinno byc problemow. Wszystko sie okaze po 22 pazdziernika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się...

chciałbym wymienić core 2 duo na quada. Pytanko - czy do wymiany CPU trzeba rozłożyć kompa na czynniki pierwsze (wyjąć płytę główną) ? Chodzi o to czy można osadzić chłodzenia na proca w momencie kiedy płyta znajduje się w obudowie. Podobno problematyczna jest kwestia wygięcia się płyty przy montowaniu chłodzenia i najlepiej ją wyjąć, położyć na gąbce i montować chłodzenie.

 

Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej kwestii proszę o radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można zrobić wszystko w obudowie, ale po co?

Tylko będziesz przeklinać i jeszcze możesz coś zepsuć.

 

Popieram. W obudowie ciasno i malo porecznie. Na starym kompie, ktorego mi nie bylo szkoda, to sie nie bawilem w odkrecanie, tylko wlasnie w obudowie wszystko montowalem (z tym, ze musialem odkrecac zasilacz, bo inaczej rady nie dalo ;) ).. ale uginalo sie strasznie... Na szczescie nic nigdy zlego sie nie stalo, ale to nigdy nie wiadomo... Ponoć przezorny zawsze ubezpieczony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silverfox: Złożyłem już z 15 kompów i za każdym razem wyjmują płytę :) Uwierz mi, że wbrew pozorom nie wyjmując nie zaoszczędzisz czasu przy składaniu :D A tak wyjmiesz, masz wszędzie dostęp, możesz sprawdzić czy z tyłu płyty wszystkie bolce montujące chłodzenie przeszły (czy jest docisk ) , zrobić porządek z kablami itp. w budzie przy okazji i zamontować płytę c cpu i chłodzeniem z powrotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie wybralbym mugena2, wielkie bydle w idlu na moim Q9550 niezlyszalny. Ale bez wyjecia plyty nie zalozysz bo imo zrobili swietne rozwiazanie, z tylu plyty jest taka przystawka pomiedzy przystawka a radiatorem znajduje sie plyta z procem. Powstaje super kanapka ktora daje Ci 100% na swietny docisk bez ryzyka uszkodzenia. Dodatkowo lepiej sa zlokalizowane rurki transportujace cieplo dzieki czemu nie zaburzaja przeplywu powietrza pchanego przez wiatrak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności